Zona e errët e virtualitetit shqiptarë! - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Zona e errët e virtualitetit shqiptarë!

Zona e errët e virtualitetit shqiptarë!

· 3 · 903

  • Postime: 165
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 12-08-2009, 17:49:33
Nisur nga thënja “Askush ska lindur i ditur”, krijojm një kuptim se të gjithë kanë kaluar në periudha të ndryshme për të arritur në atë që quhet niveli i suksesit, e njejta vlen edhe për webmasterat, është një periudh që quhet “periudha e errët” të cilën gati çdo webmaster e kalon në pikënisje të karrierës së tij si webmaster, kjo peridh përmban pëdorimin e gjërave ilegale si për shembull, hapja e faqeve me mp3, krijimi i Free forumeve(pa lek) ne forumotion apo diku tjetër me tematik pirate(warez), përdorimi i SPAM hynë në këtë listë për arsy se ju dërgohet personave të ndryshëm për reklamim faqeje(websit) me e-mail pa dëshirën e receptorit, gjithashtu në këtë listë hynë edhe blerja e domaineve me CC(Credit Card) të vjedhur apo që i thonë ndryshe fallco. Vjen një kohë dhe duhet të zgjohemi nga kjo ëndërr e prapambetur, duhet të hedhim hapin para, në rrugët e zhvillimit, prandaj ju bëj thirrje të gjithë atyre që ende nuk janë zgjuar nga ky dimër i errët, ta lënë ilegalitetin dhe ti drejtohen legalitetit, se është e vetmja mundësi për të trokitur në derën e Suksesit.

Marrë nga: http://www.albalab.info/2009/08/zona-e-erret-e-virtualiteti-shqiptare/

  • Postime: 79
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 13-08-2009, 13:11:33
shume e drejte,une psh jam njeri nga keto qe thua ti....por cc e kam origjinale dhe jo te vjedhur  :D

  • Postime: 56
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 13-08-2009, 23:15:52
100% I sakte dhe i lidhur me realitetin.
Me kujtove veten time ne koherat e hershme :)

Temat e fundit