ZY v.5.0 - Mendimi juaj - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Votoni ZY v.5.0

Shume mire
26 (49.1%)
Jo keq. Mund te ishte me mire
11 (20.8%)
Ka nevoje per permiresime
10 (18.9%)
Perpara ishte me mre
1 (1.9%)
Keq
5 (9.4%)

Numri i anetareve qe votuan: 48

ZY v.5.0 - Mendimi juaj

ZY v.5.0 - Mendimi juaj

· 25 · 3621

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 19-11-2009, 02:36:40
Jeni të ftuar të jepni opinionin tuaj për versionin e ri të ZY.
« Editimi i fundit: 19-11-2009, 04:34:36 nga Syrgjyn »

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#1 ne: 19-11-2009, 21:27:33
Edhe me mire mund te benit. Faqja kryesore ka nevoje te jete te kete me shume opsione. Nejse suksese sepse sic e di dhe ti me shume rendesi ka permbajtja :)

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 19-11-2009, 22:11:21
do jete ceshtje ambjentimi ,por me praktik me ishte tjetri i meperparshmi...

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 19-11-2009, 22:42:13
Edhe me mire mund te benit. Faqja kryesore ka nevoje te jete te kete me shume opsione. Nejse suksese sepse sic e di dhe ti me shume rendesi ka permbajtja :)

Faqja e pare eshte konceptuar thjeshte si porte hyrese sepse ZY tashme eshte nje rrjet, ku permbajtja gjendet ne brendesi. Nga statistikat ka dale qe trafiku me i madh ketu behet neper profile dhe pastaj neper forume.

 • Postime: 692
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-11-2009, 09:33:46
Gjithashtu mungon nje buton ridrejtues e tipit Home ose  Indeksi :)) se mir ne qe mund ta bejme dhe manualisht po ka dhe ca qe se dine, forumi mire me duket ne pergjithesi syri do mesohet dhe kshu sic eshte :)
 dhe kur klikon tek profili mos te dali mesazhi javascript popu Im a script etj dmth te jete i aktivizuar si opsion por mos te dali :)

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 20-11-2009, 11:26:55
Sic thashe faqja e pare eshte konceptuar thjeshte si hyrje dhe per nje anetar eshte jo-interesante. Cfare mund te gjesh ti atje me shume ne krahasim me cdo vend tjeter. Per kete arsye eshte vendosur profili si vend baze nga ku nje anetar duhet te drejtohet neper pjeset e ndryshme te faqes.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 20-11-2009, 16:38:33
te vret syte sfondi i bardhe , te pakten mua po me lodh jashte mase. Preferoj dicka me te thjeshte.

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 21-11-2009, 10:59:01
Max, urime per ndryshimin e faqes :) eshte nice edhe me duket me i thjeshte se ai i pari... te pakten per mua eshte me i mire.. Suksese.

P.S Flm qe ke shtuar faqen time tek lajmet per webmaster

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 21-11-2009, 12:47:39
Më duket më mirë se më parë!

...Koha për këto ndryshime ishte shumë e madhe.  Nuk ka patur nevojë aq kohë të gjatë të ishte në mirëmbajtje!   hmmmmm:

Reklamat--> vetëm një do të mjaftonte. Shkronjat këtu ku po shkruajmë do të ishte mirë edhe pak të zvogloheshin.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 21-11-2009, 13:09:10
Esht shum me modern se disajni i vjeter, mendoj se esht ne hap me kohen por menyja kryesore ne header don permisime te medha, mua nuk me duket praktike te ket submeny per forumet te cilat frekuentohen shpesh.

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 21-11-2009, 15:08:16
Më duket më mirë se më parë!

 Nuk ka patur nevojë aq kohë të gjatë të ishte në mirëmbajtje!   hmmmmm:


Ne fakt ishin parashikuar 3-5 dite, por disa probleme te paparashikuara e zgjaten.  Psh, IE ta shpif, plus dhe disa ndryshime radikale qe na mundesuan nje platforme forumi komplet jashte shabllonit normal te forumeve, kerkuan kohen e tyre. Pastaj ne kemi dhe pune tjeter nuk eshte se jetojme nga ZY :)

 • Postime: 227
 • Karma: +4/-7

#11 ne: 24-11-2009, 16:26:14
Pamja me pelqen, megjithse mendoj se ka vend per disa permirsime. Sic eshte rregullimi i gabimeve ne kodim sidomos te pjesa e footer. E kam fjalen qe te validohet ne html strict pasi nuk duket shume profesjonale sic eshte tani me ato gabimet. Gjithashtu kisha dhe nje pyetje, pse nuk i bete nje pamje tuajen origjinale por perpunuat pak ate qe morret te designer studio? Njohurite dhe aftesite per te krijuar vet nje pamje besoj se nuk ju mungojne. E kam fjalen per origjinalitet. Shpresoj te mos ju ngelet hatri nga keto sygjerimet e mia por ky ishte mendimi im :)

 • Postime: 28043
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 24-11-2009, 23:54:09
Rrofsh per keshillat dhe kritikat.
Normalisht qe do kish qene me mire te punonim nje pamje nga fillimi, por koha dhe mundesite jo gjithmone gjenden. Sidoqofte sic mund ta shohesh kemi bere goxha ndryshime te konsiderueshme.

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 25-11-2009, 10:15:42
Mua me pelqen dizajni, duket me modern se ai i pari,dhe pos kesja ka nje struktur mjaft te ndryshme nga shablloni i forumeve,do pune kjo,,  ;)
Ma vrane syrin pak shkronjat,sikur te ishin me te vogla dhe te provojhej nje lloj tjeter i tyre.  :)

 • Postime: 227
 • Karma: +4/-7

#14 ne: 25-11-2009, 15:52:44
Rrofsh per keshillat dhe kritikat.
Normalisht qe do kish qene me mire te punonim nje pamje nga fillimi, por koha dhe mundesite jo gjithmone gjenden. Sidoqofte sic mund ta shohesh kemi bere goxha ndryshime te konsiderueshme.

Te drejte ke, kjo puna e kohes se lire eshte bere si luks i rralle. Sa per ndryshimet duken shume mire. Dhe urime dhe gezuar me 5 vjecarin e forumit, dhe 100 te tjera :)

Po keshtu, nuk jeni merzitur asnjehere me smf gjate ketyre 5 viteve :o Nuk jeni fare te eksplorimit dhe te provuarit te gjes te re ju te Zerit me sa po shikoj :D (E kam fjalen per llojin e forumit dhe jo pamjen)

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 25-11-2009, 20:17:50
MAX  per qfre e ke fjalen versioni 5.0
Sa di une eshte versioni 1.1.10
Post Merge: 25-11-2009, 20:20:18Nese ke fjalen per Theme ateher mendimi im eshte te te beni ndryshme tek menu te largoni menu ne DHML te perdoni HTML mendu si me pare si ka qen ne forume.

 • Postime: 12360
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 25-11-2009, 22:23:35

Miresevini te ZY v. 5.0 :)

"5" sepse ZY ka disa muaj qe ka mbushur 5 vjetorin, pra eshte 5 vjec, por gjithashtu sepse kjo eshte pamja numer pese qe ZY ka.


lexoje kete :)

 • Postime: 455
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 26-11-2009, 03:05:37
Po ateher nuk duhet vendosur  parashtes v sepse me parashtesn V dhe piken pas ne internet nenkuptohet si Version ( interpret ose interpretim ), ateher une pergezoj ZeriYT  per punen qe kan ber dermi me tani. Poashtu dhe sukesesi nuk ka munguar, me shpres per dite me te mira per Zeri YT.


Pas ZY do fesoj dhe une ditelindjen sepse dhe une gati 5 vite po mbushi :p Data e regjistrimit: 04-09-2005, 16:39:40

 • Postime: 3785
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 26-11-2009, 08:49:45
Te drejte ke, kjo puna e kohes se lire eshte bere si luks i rralle. Sa per ndryshimet duken shume mire. Dhe urime dhe gezuar me 5 vjecarin e forumit, dhe 100 te tjera :)

Faleminderit për urimet. :)

Po keshtu, nuk jeni merzitur asnjehere me smf gjate ketyre 5 viteve :o Nuk jeni fare te eksplorimit dhe te provuarit te gjes te re ju te Zerit me sa po shikoj :D (E kam fjalen per llojin e forumit dhe jo pamjen)

Kemi rënë rehat me SMF. Ky i plotëson të gjitha nevojat tona (edhe ato gjëra që nuk i ka SMF mund t'i shtojmë vetë) dhe nuk shohim asnjë arsye pse ta ndërrojmë me ndonjë skript tjetër. :)

Sa për kërkesën për XHTML Strict, atë do të shohim ta përmbushim vetë në të ardhmen. Sidoqoftë duhet patur parasysh se XHTML Strict dhe zbatimi i AJAX nuk përputhen 100%. Ndërsa <center> do ta heqim nga footer-i së shpejti. :)

 • Postime: 227
 • Karma: +4/-7

#19 ne: 26-11-2009, 19:29:08
Po cfare rehati mund te biesh me Smf-ne Syrgyin, dhe sidmos me kete versionin 1 qe eshte cop cop nga te gjitha anet. Dhe nga siguria qe ka probleme dhe akoma nuk ja kan mbyllur vrimat. Megjithse ti je staf atje dhe ashtu te takon te flasesh :D Sidoqofte ju e dini vet me mire ate pune :) • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 27-11-2009, 00:46:58
Përshendetje të gjithve

Me syrin e 1 antari  mua më duket prefekt :), duhet konsideruar që kjo punë është bër që të jen të kënaqur antarët të paktën kështu mendoj un.
Sa për kritikat apo sygjerimet, kuptohet ato bëjn pjes në anën tuaj profesionale si Webmaster por çdo webmaster ka stilin e tij të punimit :)

Urime të përzemërta për një jetëgjatsi sa më të madhe për forumin, ka qën forumi i parë shqiptar që kam zbuluar këtu e gati 5 vjet më parë, edhe pse përdor accountin e 3  :(


Respekte: Darknet02

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#21 ne: 27-11-2009, 04:18:06
Te them te drejten sa me shume hyj tek ZY  po me pleqen.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 30-11-2009, 20:37:27
Urime per ndryshimin MAX, dizajni eshte perfekt dhe shume i mire!
Eshte shume i thjeshte dhe i lehte!

Suksese dhe me tej :)

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 16-01-2010, 12:50:36
Ka strukture interesante qe se kam pare ne ndonje forum tjeter, shqiptar apo te huaj.

 • Postime: 293
 • Karma: +4/-3
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 28-02-2010, 20:36:57
Si anetar i ZY dhe si perdorues sado pak i sistemit SMF dizajni eshte prefekte.

Temat e fundit