Teknologji Moderne - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime ne lidhje me teknologjite me te fundit

INDRITI
20-03-2005, 13:21:18

Risi shkencore

Përgatiti Jusuf SaliuLokomotiva molekulare laserikeShkencëtarët nga Universiteti A&M në Teksas dhe Fudan në Kinë bashkërisht kanë disenjuar “lokomotivë” molekulare në bazë të laserit, e cili lëvizë përgjatë shtegut molekular dhe krijon forcë tërheqës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

INDRITI
19-03-2005, 06:10:17

ANTHRAKSI

ANTHRAKSI      ç'eshte Anthraksi ? Anthraksi eshte nje semundje me infeksion te mprehte shkaktuar nga bacteria spor-formuese e quajtur "ANTHRAKS BACILLUS". Anthraksi ndodh zakonisht tek vertebroret shtepiak dhe te egra si: bagetite e trasha, delja, dhia, deveja, antilopa dhe bar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-10-2004, 15:07:36

ENDRRA E LASHTE E TE FLUTURUARIT

Edvin CamiRrezimi se fundi i anijes kozmike 'Columbia' shkaktoi lote e hidherim kudo ne Amerike e me gjere. Me pas ne ekrane u shfaq presidenti Bush, qe, pas fjaleve ngushelluese, premtoi vazhdimin e investimeve amerikane per fluturimet ne hapesire. 'Columbia' nuk ishte anija e pare kozmike qe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
turi
11-10-2004, 23:42:45

Fillimi I botes

Varianti I pare.Nje teme tmerresisht intriguese. Pse? Ne kemi besuar ate qe na kane thene si psh. Eva dhe Adami u takuan, molla e ndaluar dhe fundi I parajses tokesore, e marrim si te qene pra keshtu ka ndodhur vertete po nuk lindin dyshime, vete shkenca ka treguar alternativa te tjera? Sigurish...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-08-2004, 13:45:48

FENG SHUI - Shkenca e Kines se Lashte

FENG SHUI - Shkenca e Kines se Lashte  Cfare eshte FENG SHUI? Feng Shui eshte shkenca e Kines se Lashte e cila studion energjite natyrale te ambientit dhe vecorite e ndryshme manjetike qe depertohen nga drejtimet e horizontit.Keshtu mbron energjine e vendeve ne brendesi dhe  jashte saj d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe