Aeroplani A2. - Teknologji Moderne

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Aeroplani A2.

Aeroplani A2.

· 1 · 1157

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

ne: 08-02-2008, 19:52:50
Inxhinieret britanike kerkojne te ndertojne nje aeroplan te tille (figura e meposhtme) i cili vetem  per pese ore do te bej linjen Europe-Australi. Shpejtesia eshte llogaritur te jete 6.400  kilometra ne ore.
Avjoni ne fjale mban 300 pasagjere dhe do te kete nje gjatesi prej 143 metra. Si lende djegese do te perdoret Hidrogjeni ne gjendje te lengshme.
Projekti  do te mbeshtetet dhe nga Agjensia e Fluturimeve Hapsinore ESA.
Persa i perket biletes, cmimi i saj arrin ne 4.700 Euro.

Temat e fundit