elektriciteti trashegim nga faraonet apo nje risi shkence - Teknologji Moderne

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

elektriciteti trashegim nga faraonet apo nje risi shkence

elektriciteti trashegim nga faraonet apo nje risi shkence

· 1 · 2536

  • Postime: 776
  • Karma: +8/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 30-06-2006, 08:14:41
para disa kohesh ne nje emision mbi te vertetat e humbura mora vesh se ne fakt elektriciteti kishte nje histori me te vjeter nga ajo eqe dime ne.
aty thuhej se ne nje piramide, qe tani nuk po me vjen ndermend emri, ne nje dhome ishin hequr tre gure dhe i katerti ne pamundesi kishte ngelur ne vend i paprekur. nga ajo cka kishte ngelur dhe qe ishte vetem filli mi i nje historie tregohej per elektricitetin ne pergjithesi si psh elektrolizat, rezistencat etj. tani shtrohet pyetja:

cfare permbanin guret e tjere dhe me te rendesishmit?

Temat e fundit