Teknologjia e së ardhmes, 10 vizione - Teknologji Moderne

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Teknologjia e së ardhmes, 10 vizione

Teknologjia e së ardhmes, 10 vizione

· 1 · 963

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 16-11-2011, 15:24:47
Ndoshta ende jemi në vitin 2011 por kjo nuk ka ndalur një grup kompanive teknologjike, innovatorësh dhe hulumtuesve që të mendojnë rreth asaj sesi do të duket e ardhmja.
Në vazhdim do të mund të gjeni një përmbledhje të 10 vizioneve të teknologjisë të së ardhmes të botuara në huffingtonpost.com, ku në mes tjerash mund të shihni cellular të mençur që mund të projektojnë në çfarëdo sipërfaqe, syze që mund të përkthejnë në apo prej cilësdo gjuhë dhe grafikën më të mahnitshme të lojërave që keni parë deri më sot.

Vëzhgoni dhe ndani me ne pamjet sesi do të duket e ardhmja.

Këto video mund t'i gjeni edhe në youtube kështu që nëse dëshironi më shumë hulumtoni nëpër këtë faqe dhe faqe tjera.

A Day Made of Glass... Made possible by Corning.

Nokia Kinetic Concept Device Hands-on from Nokia World

Future Design Laptop - Rolltop 2.0 (New Version)

Nokia Research Center: HumanForm

Future of Game Graphics: VFX Tech Demo

Paper computer shows flexible future for smartphones and tablets

3M Flexible Transparent Touchscreen Concepts

Kinect OmniTouch HD 720p

Interactive Phone Call: Synchronous Remote Collaboration and Projected Interactive Surfaces

Productivity Future Vision (2011)

http://www.pcworld.al/analiza/vezhgim/5858-Teknologjia-ardhmes-vizione.html

Temat e fundit