Tekste Këngësh Shqip - Tekste Këngësh

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tekste Këngësh Shqi

  Vizitor · 663 · 209450

  Tekste Këngësh Shqi

  Vizitor · 663 · 209450
  *


  ne: 26-07-2004, 09:44:21
  Dua te vdes (Elita 5)

  Dua te vdes
  dhe pse jam i ri
  ndoshta kur do degjosh
  do te qash edhe ti

  Por dije se kam vdekur
  dhe zemra mu be hi
  dhe s'mendoj me per ty

  Ndoshta do te gezohesh
  se nga une do lirohesh
  ndoshta do te qash
  se nga une do te ndahesh

  Por dije se kam vdekur
  dhe zemra mu be hi
  dhe s'mendoj me per ty

  #1 ne: 26-07-2004, 10:38:24
  ELITA 5


  Harroje vetmine

  nese sonte ndihesh vetem
  dhe ke frike te shofish endrra
  shuaj driten ndize zemren
  do t'me gjesh mua brenda

  nese sonte ndihesh vetem
  dhe ke frike te shofish endrra
  shuaj driten ndize zemren
  do t'me gjesh mua brenda

  te lindi kenga e dashurise
  qe kurre per ty sdo t'kete mbarim
  kjo do perjete
  mbetet kujtim

  me ty asgje nuk do t'ndroj
  vet me fal dot mua
  cdo vajze tjeter qe takoj
  m'ben me teper te te dua

  me ty asgje nuk do t'ndroj
  vet me fal dot mua
  cdo vajze tjeter qe takoj
  m'ben me teper te te dua

  te lindi kenga e dashurise
  qe kurre per ty sdo t'kete mbarim
  kjo do perjete mbetet kujtim

  kjooooooo per jeteeeee..
  mbetet kujtiiiiiiiiiim.. iiiiiiiiiimmmmmmmm

  #2 ne: 26-07-2004, 10:50:42


  RITMI I RRUGES

  Ngritu tash Ritmi i rruges

  I heshtur ndalem dhe shikoj se si driten ma perpin nje hije
  Me duket vetja si spektator ne nje shfaqje tragji komedie
  Ku aktor jemi neve te gjith edhe une e ti
  Por fatkeqesisht ky nuk eshte teater dhe as kjo keng nuk eshte parodi
  Eshte jeta jon koha kur japin kahje fatit ton
  Dhe te ardhmes son
  Por me trego nga po e drejtojm cilen rruge po e vazhdojm
  Pas 100 vjet erresire, nga duar i hoqa prangat e ndryshkura
  Kjo nuk mjafton
  Se mes nesh ende ka shum zemra te vyshkura
  E cpo bejm ne per ata
  Ku mbeti nderimi i vellaut per vella
  Me thuaj pra,
  Krejt kjo esht nje hata qe skam besuar qe ndonjeher kemi me e nda

  Ngritu tash
  Ska forc qe na rrezon kur jemi bashke (2x)

  Gjendje kritike
  E renduar nga pretendime armike
  Rrethuar me papergjegjesi politike
  Ngarkuar me tendenca paranoike
  Pseudo patriotike
  Tingellojn disa faza arkaike
  Qe mendja e shendosh i refuzon
  Pse duhet te egzistoj mes nesh kjo dreq frike
  Qe ndasit na i forcon
  Dhe na con drejt nje rruge misterioze
  Ende pa u zhdukur ky kundermim tymi e bloze
  Mund te gjendemi ne nje gjendje komatoze
  Me komplimime teper serioze
  Po kush eshte fajtor
  A thua, sa ka pergjigjia rendesi
  Kur ndoshta nje pjes te ketij faji e patem edhe un e ti
  Perndryshe pse para hundeve tona
  Ndodhin gjera qe asnjeher si miratojm
  Ato sdo te zhduken vetem duke i shikuar
  Duhet bashk qe ti luftojm

  Ngritu tash
  Ska forc qe na rrezon kur jemi bashk (2x)

  Ndal, po i them vetes
  Dhe shikoj boten time perreth meje
  Nese je lodhur edhe ti
  Ateher hapi syt dhe shiko perreth teje
  Gjeje, pozicionin tend
  Dhe nese do ndryshime vepro,
  Kryeje pjesen tende te punes
  Per vete dhe per ata qe I do
  Deri dje kisha nje ankth te vjeter
  Por nuk me zbrapsi asnjeher
  Ndersa sot me mundon 1 tjeter
  Dhe sdo ta le as kete te me dergoj ne humner
  Se jeta na mesoi
  Qe te mirat kurre nuk vijne vet
  Gjithmon me mir kalon ai qe mundohet
  Se sa ai qe pa u merzitur pret
  Ndersa sot te gjith jemi pjesmarres ne kete kapitull te ri historie
  Prej nesh varet se a do te shkruhet nje faqe turpi a nje faqe lavdie

  Ngritu tash ska forc qe na rrezon
  Kur jemi bashk gjerat duhet te ndryshojn
  Per te gjith njesoj nje er e re fillon
  Behu edhe ti ushtar i te se nesermes (2x)

  #3 ne: 26-07-2004, 10:54:24
  2die4

  Me pelqen --à 2 Die 4

  Si fillim dua te them nje e zez mua me pelqen
  Qe me shoqerin ta pij dhe pastaj kenges une tja them
  Qe tja them ketij shteti qe kujton se na genjen
  Na genjen nga mashtron na harron por gabon
  Me pelqen qe te jetoj dhe gjithcka une te jetoj
  Me pelqen edhe menyra si sot po I kuptoj
  Me pelqejne pantallonat e gjera kur ne rruge une I terheq zvarre
  Por dhe 2die4 qe te jem une I pandare
  E papare makina qe kishte marre Ilir Meta
  Me goje hapur mbeta
  Dhe mendova rrugen per ta blere une gjeta
  Me pelqen nje bashkepunim me madonen une ta bej
  Te kendoj dhe me pas nje takim une ti kerkoj
  Enderroj dhe nje dite ne parlament une te shkoj
  Mbi piraterin e muzikes ndonje ligj une te shqyrtoj
  Me pelqen kur bie shi, ne krevat kur ty te gjej
  Me pelqen me shoqerin ndonje gote dhe ta kthej
  Mos te harroj te them se me pelqen nje tatuazh
  Me pelqen 3 muajt e veres ti kaloj une ne plazh
  Me pelqejn keto qe thash por dhe lash ca te tjera
  Te tjera do te thote dhe shoku im ne vazhdim.

  Me pelqen cfare, me pelqen cfare.
  Me pelqen si dua une te jem
  Dhe te gjitha une ti kem
  Me pelqen cfare me pelqen cfare
  Me pelqen cfare dua une te them
  Me pelqen a sme pelqen

  Me pelqen kur te verteten une e them si e ndiej
  Me pelqen kur ne dyqan shkoj dhe rroba te reja blej
  Te genjej nese te them se pelqej motrat libohova
  Me pelqen fatos berishen une nje dita ta takoj
  Ta puth fort muah ta perqafoj
  Dashuroj vertet nje vajz une sot e dashuroj
  Me pelqen kur e takoj
  Dhe koh kur une me ty kaloj
  Me pelqen mua te degjoj vetem rap 2pac
  Por aspak te shkoj ne spital dhe te dhuroj gjak
  Me pelqen ne party mua mbremjet ti kaloj
  Me pelqen ato qe diten bej naten ti harroj
  Nje pistolet per siguri une gjithmone mbaj
  Por dhe 2die4 ne zemer mbaj gjithmon si emblem
  Me pelqen qe pushimet ti kaloj une ne Golem
  Po ta kem mercedes benz makinen me pelqen
  Pasi dua une te jem dhe te gjitha dua ti kem
  Une te gjitha do ti arrij te pelqen a ste pelqen

  Hej pa sme thua ne kete bote cfare me pelqen
  Te shikoj ne syte e tua por e di qe me genjejn
  Me rrefejn nje bote te rreme qe sshprehin asnje shenje
  Po te flas per veten time dhe ato qe me pelqejne
  Me pelqen qe te ngacmoj ne rrugen time kur kalon
  Ndonje vajze qe vec seksi mmmmm me shkakton
  Por dhe asaj nuk I flet dot
  Se direkt ajo te thote
  As makinen spaske ti qenke cune kot
  Keshtu qe dhe une duhet te bej disa miliona
  Te perpiqem qe te futem atje ku ka persona
  Te rendesishem te jashteligjshem por gjithmone ta bejne nderin
  Pastaj te gjithe do thone shiko Bledi Milionerin
  Dhe kjo sdo jete nje enderr do ta bej une realitet
  Se me pelqejne pordhet e tua neper rruge kur ti shet
  Se pordhe kam dhe vet dhe mend do tju shes
  Ato qe ti tani ben une I kam bere ne disa vjet
  Disa vjet me 2die4 neper klubet ku une shkoj
  Me te zezen dhe uiskin une naten e kaloj
  Me pelqen mua gjithcka dhe me asgje une nuk e le
  2die4 per keto gjera mbajne vendin nr 1.

  Ju kujtoni se ne kemi mbaruar
  Ju kujtoni se ne jemi harruar
  Jo jemi ketu duke kenduar
  2die4

  • Postime: 12
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #4 ne: 27-07-2004, 06:41:20

  TAKA KRRAK - Pirro Cako

  S'me ze gjumi , prej se largu...
  Vjen e shuhet ritmi kenges Bailamos,
  Me sy mbyllur si sonambul
  Hapat, pak nga pak, atje me cojne.

  Hyra brenda, syve 'u besova,
  Te kish sjell ty zoti sonte vec per mua
  Mikja ime, sa shume te kam kerkuar
  E vogel eshte kjo bote per tu takuar.

  Kur ajo me pa, taka krrak ju thye edhe raa
  Dhe ashtu e zbathur mu afrua, sysh me more tha
  Une ne gjunje i rashe, me jep frym i thashe
  Se jeta eshte vetem nje cast
  Sikur te ma falesh trupin tend kte nate ti z'ben mekat.

  Dot nuk pritem, driten fikem
  Ishim dy te dashuruar jo fajtore,
  Rastesi, je mbreti botes,
  Vjen njehere e iken pergjithmone.

  Gjith pasjon m'u dha kur e pushtova,
  Afshi saj ne qiell te shtate me ngjiti mua,
  Mikja ime ti fryme me dhe nga vetja
  Ne kete bote ku mbyt pa fund vetmia.


  • Postime: 1283
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #5 ne: 29-07-2004, 14:24:40
  Larg je ti  AURORA

  Mallin do shkepus ne tel kitare
  do t’notoj si peshku n’token e thate
  si vala do ju perkedheli flok’t e tua
  si loti do rrokullisem n’prehrin tuaj
  me zgjat doren mos thuaj gjithcka mbaroi
  mos me ler si portret i humbur t'vajtoj

  Detin do ta qaj me lotin e fshehur
  do ta gjej fytyren tende te buzeqeshur
  Larg je ti
  Larg je ti

  Po t'kisha prane edhe njehere
  Imazhin tend ta shihja,se si buzeqesh
  ne rrudhat e qiririt te ecja i marre
  diellin ta lusja per te mos qare
  fati te mori ne shiun e zjarrte
  e une mbeta,pa te thene nje fjale
  Lamtumire
  Lamtumire
  o... Lamtumire

  Larg je ti
  Larg je ti
  O sa larg larg je ti

  Si ta gjej hijen tuaj
  ndoshta aty fshihet lumturia
  buzeqeshja jote te vije ne varrin tim
  e qe vdekja te linde perseri dashurine

  • Postime: 1283
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #6 ne: 29-07-2004, 14:27:42
  E gjithe bota jemi dy       WSF


  Kur te hap syte neser dua te shoh ty Yeah
  je gjithcka per mua ,gjithe bota jemi dy Yeah


  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  (Flori)
  Jane mijera fjale, kujtime qe me mua jetojne,
  zgjedh nje album te vjeter dhe nje photo shikoj,
  dy fjale te dedikoj, nje puthje te dergoj
  nje mesazh nga shpirti im: "Ti e di njesoj vazhdoj,
  ne te njejtet vende rri dhe te njejten pije pi,
  ku je ti, jam une, ku jam une, je ti"
  dhe ditet dhe netet e kane tani nje kuptim
  "Jeto diten"-me the; Eshte bere motivi i shpirtit tim
  qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
  me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston!
  Ne sekondat, minutat dhe oret qe jam me ty,
  ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.....
  Dhe kur asgje nuk me ndodh, une shpirt jam me Ty,
  dhe kur gjithcka e bukur ndodh, une shpirt jam me ty,
  le te ndodhe cfare te ndodhe, une shpirt jam me Ty......
  Gjithe Bota Je per Mua.Gjithe Bota Jemi Dy....


  (Refreni)

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet, gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy  Yo,jemi prape bashke ne nje tren qe do na coje,
  neper stacionet tona nuk e di ku do ndaloje,
  nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
  nje shenim:” Jeto diten” lexova ne letren e grisur
  qe me sjell prane vetes time,vetja ime me mungon,
  me sjell nje shenim kaq te thjeshte qe ekziston,
  me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh (thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te ndjesh)
  Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
  ekziston, me ploteson ,njesoj eshte, njesoj vazhdon.
  Jetoje- sic the-,jeto diten qe pason (Shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj)
  Momentet tona nga e verteta jone me vijne,
  nuk kam me ndjenje te forte, vazhdojme bashke te rrime
  Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi te dy.
  Gjithe bota je per mua, e gjithe bota jemi dy  Sa here malli me merr, une jetoj me ty, te ndjej ty si perhere
  ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty,
  te dua shpirti im, jemi te dy

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy


  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

  I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen
  I hap syte kerkoj te t’gjej une ty, je engjell me jep jete
  Je engjell me jep jete, je engjell me jep jete, je engjell me jep jete

  • Postime: 6542
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #7 ne: 01-08-2004, 03:54:05
  "Jo tani" nga Djemte e detit.

  Zgjata une doren te prekja ty
  Shikimi zbehur qe mbulon syte
  Mbi trup te lagur dora u ngri
  Mbi sy te mbyllur loti u shkri

  Jo tani o zot jo tani
  Shpirtin tim jo mos me merr ti
  Ne gjume me klithma lot
  Theras per ty

  Jo tani jo, jo tani jo.. jo mos ik !


  Dikur ti qeshje me lotet e mi
  Kur supet kthenin qaje dhe ti
  Aromen tende e perseris shpirt
  Dhe si i cmendur cirrem pa ty
   :X  :X :X :X :X
  « Editimi i fundit: 08-01-2005, 22:39:17 nga Gjumashi »

  • Postime: 6542
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #8 ne: 01-08-2004, 03:58:54

  "Endrra Ime" nga Djemte e detit.
  Pas dritares të kam ndjekur
  nëpër rrugët me asfalt
  ishe ëndrra, ëndrra ime e gjatë

  S'më ke folur kurrë një fjalë
  gjithmonë kokën pas ke kthyer
  e pas xhamash, prap ke mbetur

  Kur pe veten në vetmi
  dashuria ishte tretur
  ateherë unë ika larg nga ti
  e bukur pas xhamash
  o prap ke mbetur

  Zemra ime u mbyll
  u mbyllën edhe sytë
  tani asgjë e hapur
  të pata thënë...
  dikur të kam dashur

  Pas dritares të kam ndjekur
  nëpër rrugët me asfalt
  ishe ëndrra, ëndrra ime e gjatë
  ishe ëndrra, ëndrra ime e gjatë  #9 ne: 01-08-2004, 14:45:40
  JA KU JAM    ARDIT GJEBREA

  Te kerkoj ,
  Te kerkoj e nuk te gjej
  Ne cdo vend ku kemba shkel
  Ti askund,askund nuk je

  Te kerkoj
  Si i cmendur te kerkoj
  Neper boten qe s’mbaron
  Sa dhe fryma me ndalon

  Pse,pse me torturon kete nate
  Pse thone une jam njeri pa fat?!

  Ti
  Dhe nje here po te kthehesh ti-une ja ku jam
  Dhe nje here te me duash prape-une ja ku jam
  Dhe nje here ti te jesh e imja-ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  De nje here te te mbaj ne duar-ja ku jam
  Dhe nje here te me besh te vuaj â€"ja ku jam
  Dhe nje here te me vrasesh mua â€"ja ku jam
  Dhe vdekja le t’me marre

  Me mungon
  Zerin tend nuk e degjoj
  Nje mesazh ne telefon
  Shpirti im sa me mungon

  Me mungon
  Prekja jote me mungon
  Trupi yt kur dritheron
  Dhe nje puthje qe s’mbaron

  Pres,pres te me vish kete nate
  Pres,cdo njeri e ka nje fat ..!

  Ti
  Dhe nje here po te kthehesh ti-une ja ku jam
  Dhe nje here te me duash prape-une ja ku jam
  Dhe nje here ti te jesh e imja-ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  Dhe nje here te te mbaj ne duar-ja ku jam
  Dhe nje here te me besh te vuaj â€"ja ku jam
  Dhe nje here te me vrasesh mua â€"ja ku jam
  Dhe vdekja le t’me marre

  Ja ja ja ku jam
  A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

  Ja ja ja ku jam
  A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

  Ja ja ja ku jam
  A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

  Ja ja ja ku jam
  A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

  Pres,pres te me vish kete nate
  Pres,cdo njeri e ka nje fat ..!

  Ti
  Dhe nje here po te kthehesh ti-une ja ku jam
  Dhe nje here te me duash prape-une ja ku jam
  Dhe nje here ti te jesh e imja-ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  Dhe nje here te te mbaj ne duar-ja ku jam
  Dhe nje here te me besh te vuaj â€"ja ku jam
  Dhe nje here te me vrasesh mua â€"ja ku jam
  Dhe vdekja le t’me marre

  Dhe nje here po te kthehesh ti-une ja ku jam
  Dhe nje here te me duash prape-une ja ku jam
  Dhe nje here ti te jesh e imja-ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  Dhe nje here te te mbaj ne duar-ja ku jam
  Dhe nje here te me besh te vuaj â€"ja ku jam
  Dhe nje here te me vrasesh mua â€"ja ku jam
  Dhe vdekja le t’me marre.........

  #10 ne: 01-08-2004, 14:46:59
  PENDIMI   ELIZA

  Nje pike loti rrodhi
  fshehtas mbi faqen time
  cdo gje perfundoi
  edhe kjo loje mbeti n'kujtime
  Me the fjale te embla
  enderrat mbi zbukurove
  e larg syve t'mi beje dredhi
  shume rende gabove

  Me fal, me fal
  kot e ke cdo fjale
  te lutem me degjo
  nuk dua jo
  vec ty te kam
  une e marre nuk jam
  me fal kete gabim
  s'ka me kthim
  Nuk me duhet pendimi yt asgje
  Nuk dua te t'shohe me
  Lumturine pa ty do ta gjej
  Qetesine perseri do ta ndjej

  S'me duhet jo

  Ndoshta ke menduar
  qe prape do te te kthehem
  ndjenjat luftoj kur kam nevoje
  dhe shume mire ndjehem
  vetem ke enderruar
  qe mundesh te me mashtrosh
  Veten mashtrove dhe kuptove
  S'mund te me lendosh

  Me fal, me fal
  kot e ke cdo fjale
  te lutem me degjo
  nuk dua jo
  vec ty te kam
  une e marre nuk jam
  me fal kete gabim
  s'ka me kthim
  Nuk me duhet pendimi yt asgje
  Nuk dua te t'shohe me
  Lumturine pa ty do ta gjej
  Qetesine perseri do ta ndjej

  S'me duhet jo

  • Postime: 1283
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #11 ne: 02-08-2004, 09:58:59
  Alberie Hadergjonaj - Kitara

  Luaj luaj luaj me kitarë
  Luaj luaj luaj me kitarë
  Luaj luaj luaj me kitarë
  Kitarë e dashur mos u ndal

  Këndoj për ty zemra ime
  Me dhimbje, me shpresë dhe me lot
  Syrit të kaltër si deti
  Të ëmbla, të zeza dhe plot

  Ylli dhe dielli këndojnë
  Kur ti fle e zgjohesh çdo ditë
  Dhe unë me kitarë që rri zgjuar
  Krijoj melodi veç për ty

  (refren)
  Luaj luaj me kitarë
  Në sy, në mend unë ty të mbaj
  Puthje e nxehtë, puthje e bardhë
  Buzët e tij ëndërr e zjarrtë

  Luaj luaj luaj me kitarë
  Kitarë e dashur mos u ndal
  Këndoj me ty, jetoj me ty
  Vullkan e jotja melodi

  I dashur ti a më dëgjon
  A se kupton se më mungon
  Kitarës sime jepi shpresë
  Pa shpirtin tënd ajo do vdesë
  Por zemra ime është si det
  Me dallgë dallgë shkumëzon
  Luaj luaj luaj luaj
  Kitara ime ndizet zjarr
  ------------

  Luaj luaj luaj me kitarë
  Luaj luaj luaj me kitarë
  Luaj luaj luaj me kitarë
  Kitarë e dashur mos u ndal

  Hënës së artë ju përula
  Në qoftë se më do më ndihmo
  Më merr ti në krahët e tua
  Më shtrëngo, më shtrëngo hënëzo

  Një puthje e gjatë më rrëmbeu
  Kitarë të lutem pusho
  O zot erdh' dashuria
  Më shtrëngo, më shtrëngo hënëzo

  • Postime: 1283
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #12 ne: 02-08-2004, 10:00:10
  Bojken Lako - Asgjë e largët

  S'kam asgjë të largët
  Ditë të reja do të gjejmë
  S'ka më klithma bebesh
  Besoje, besoje, besoje

  Nuk ka ujë në fusha
  Vetëm një fëmijë në rrugë
  Nuk ka më vdekje
  Një këmishë e zezë në tel
  Besoje, besoje, besoje.

  (refreni)

  Nuk ka asgjë të largët
  ditë të reja do të gjejmë, do gjejmë
  Nuk ka më klithma bebesh
  besoje, besoje, he-he, he-hej.

  Nuk ka më lutje
  Vetëm një dorë e shtrirë
  S'ka më stërmundime
  Vetëm një gjurmë e lehtë
  Besoje, e lehtë, besoje

  (refreni)

  • Postime: 1283
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #13 ne: 02-08-2004, 10:00:56
  SHIU VETEM TY TE LAG (ELITA5)

  Në mes të natës erdhe
  ëndërrat mi prishe ti
  për mua ishe e vdekur
  e humbur në gjithësi...

  Më ler të qetë të lutem
  gjumin ti mos ma prish
  qelqi njëherë thyhet
  nuk ngjitet sërish....

  Dëgjoje pikëllimin
  që shpirtin ma copëton
  që bie bashkë me shiun
  sytë m'i mjegullon....

  Ti s'vjen 
  koha është ndaluar
  unë qaj për ty
  retë qajnë për ne
  Ti s'vjen 
  koha është ndaluar
  unë qaj për ty
  retë qajnë për ne

  Në qiellin e harruar
  më yjet nuk rrinë
  kujtimi yt i zbehur
  tretet nëpër shi....

  Ti s'vjen 
  koha është ndaluar
  unë qaj për ty
  retë qajnë për ne
  Ti s'vjen 
  koha është ndaluar
  unë qaj për ty
  retë qajnë për ne

  Ti s'vjen...
  koha është ndaluar.....
  unë qaj për ty....

  • Postime: 1283
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #14 ne: 02-08-2004, 10:06:47
  Tingulli 3 - 4 All Bitchiz

  Tash un jam Big Xig
  Ne kete kend ku po mendoj
  Me nje vemendje fantastike
  Veq per ju tani kujtoj
  Pse jeni kaq te bukura une spo e kuptoj
  Veq mami yt e din sa zor te konstruktoi
  Mos ta harroj edhe babin qe e ki shmeker
  Me mercedes 500 edhe paret n'kofer
  Mobilin si tull Erikson 628
  Ti je femer shume e mire
  Per nje drejtim ne krevet
  Jo jo un s'pajtohem me mendimin tend
  Femra s'duhet maltretuar
  Veq ne te njejtin kend
  Egzistojn shume fekondime ne te njejtin fajll
  Une preferoj ne emitimin doggy style
  Kjo eshte loja me e mire ne rruge per sex
  Me goma te preferuara me emrin gjurex

  Ref:
  COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
  I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

  Keshtu fillon procedura deri ne mes te lojes
  Ne ate kohe kur goja i perkulet gojes
  Po e verteta eshte kjo ne menyre eksplicite
  Kur tregohet sistemi per nje lavire gengsta shite
  Varianta vazhdon per shume ksi qika tjera
  Some fuck every night ti plotsojn tri deshira
  Nje per nalt e shume tjera deri ne tresh
  Ndodh edhe virgjinitetin ta jep ne dore kesh
  Neper trojet tona egzistojn shume lavire
  Shume bukuroshe e shume me fuck stile
  Kete se kem tradit nga ky vend ku na rriti
  Per ate edhe kendohet Prishtina Fucking City

  Ref:
  COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
  I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

  Hajdeni, hajdeni tash qika se per juve ne jeojme
  Per juve sonte tere naten ne mes te dy kembeve e qojm
  Krejt east side ne Gjilan, ne Prishtine e n'Podujev
  Per lavire moderne tash s'jem tu hjek
  I kemi pas edhe qikat ne format komplet
  Me brusfalltera te zi dhe me mercedeska teget
  Krejt ka qen n'rregul deri ne ditet e sotme
  Deri atehere kur bari i gjelbert ketu mbretronte
  Te ikim nga ngjarja per dy legjenda ne mercedes
  Ne maje te Germise nje Kadillak i shendrrum ne sex
  Ghetto G play in Pussy Big Xig Fucking Ass
  Fundit po i afrohem deri ne mengjes
  E tash erdhi fundi ne te njejten porosi
  COME ONE, COME ONE, BITCHIZ ,BITCHIZ DANCE WITH ME

  Ref:
  COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
  I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0

  #15 ne: 19-08-2004, 12:15:55
     Rovena Stefa - Bie debore

    Vetem per ty jetoj
    Te shoh nje cast dhe mendoj
    Nuk dua te me shohin
    te flasin keq per mua
    te thone se un te adhuroj
    Jeta jote esht e imja
    Po per ty un jam e huaj
    dhe pse me shpirt te dashuroj

    Refreni

    Bie debore. bie debore
    Ne jeten time
    Bie debore

    Nje tjeter ke ne krah
    Ti je gezimi saj
    Te gjith me te te shohin
    Te gjith flasin per mua
    Jeta jote esht e imja
    Po per ty un jam e huaj
    dhe pse me shpirt te dashuroj

    Refreni (2 here)

    Nje tjeter ke ne krah
    Ti je gezimi saj
    Te gjith me te te shohin
    Te gjith flasin per mua
    E dine qe un te adhuroj
    Jeta jote esht e imja
    Po per ty un jam e huaj
    dhe pse me shpirt te dashuroj

    Refreni (3 here)
  « Editimi i fundit: 19-08-2004, 12:29:15 nga CAPKENE »

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0

  #16 ne: 19-08-2004, 12:39:08
     Mira Konci- Vajta kalova gjith Kalabrine


     
     Vajta kalova gjithe Kalabrine
     Askund nuk gjeta si Arberine
     Vajta kalova gjithe Kalabrine
     Askund nuk gjeta si Shqiperine

     Dy manushaqe ne doren time
     Ja zgjata njeren Arbereshes sime
     (2 here)

     E lul e lul e lul e lul
     E lul e lul e maca maca
     E un per ty e un per ty
     E un per ty o ndjalu paca

     Vajta kalova gjithe Kalabrine
     Askund nuk gjeta si Arberine
     Vajta kalova gjithe Kalabrine
     Askund nuk gjeta si Shqiperine

     Dy manushaqe ne doren time
     Ja zgjata njeren Arbereshes sime
     (2 here)

     E lul e lul e lul e lul
     E lul e lul e maca e maca
     E un per ty e un per ty
     E un per ty e ndjalu paca

     E ndalu pak e ndalu pak
     E ndalu pak s`eshte e vertete
     Se zemra im se zemra im
     Se zemra im je ti vete

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0

  #17 ne: 19-08-2004, 13:00:51
     Grupi The Dreams - Genjeshtarja


      Ty sa shume te kam besuar
      nje vajze si ty...
      sa shum kam dashuruar
      po ti nje genjeshtare je
      sepse djemte pas vetes ti i ke

      Ne dashuri ajo mua me genjeu
      dhe nuk e di nese ne tendin shpirt
      ...dicka ndjeve

      Vertet me cmende mua
      si e bere se di
      mesove dobesite e mia
      dhe un rashe ne dashuri

      Bobo , me mir te vdes se sa te vuaj
      dashuria me ka mallkuar
      po pse me ben te vuaj
      perse s`me le te qete
      te pakten ti me thuaj
      qe me do me te vertete!

      Kendoj,
      dhimbjen dua ta harroj
      por se kuptoj...
      nje dite une prap do dashuroj
      nje vajze qe do te kete tjeter emer
      dhe tjeter vend brenda ne zemer

      Me kete kenge une sot dua te tregoj
      se dashurine e pare kurre s`do ta harroj
      ti e te gjithe e une mesova
      dashuri pa dhimbje s`ka
      por vec me ty shpresova
      se s`do ishin te medha!


     Refreni

      Oooo ty,
      Sa shume kam besuar nje vajze si ty
      Sa shume kam dashuruar , por ti
      Nje genjeshtare je sepse djemte
      ...pas vetes i ke!

      Lot,
      Lotojne ato dy sy me kot
      Te dashuroj vec ty , por ti
      Nje genjeshtare je sepse djemte
      ...pas vetes ti  i ke!

     ----------------------------------


      Kendoj ,
      dhimbjen dua ta harroj
      por se kuptoj...
      nje dite une prap do dashuroj
      nje vajze qe do kete tjeter emer
      dhe tjeter vend brenda ne zemer

      Me kete kenge une sot dua te tregoj
      se dashurine e pare kurre s`do ta harroj
      ti e te gjithe e une mesova
      dashuri pa dhimbje s`ka
      por vec me ty shpresova
      se s`do ishin aq te medha!


      Ne dashuri ajo mua me genjen
      dhe nuk e di nese ne tendin shpirt
      ...dicka ndjeve

      Vertet me cmende mua
      si e bere se di
      mesove dobesite e mia
      dhe une rashe ne dashuri
   
      Bobo, me mire te vdes se sa te vuaj
      dashuria me ka mallkuar
      po pse me ben te vuaj
      perse s`me  le te qete
      te pakten ti me thuaj
      qe me do me te vertete!


      (refreni)

  #18 ne: 19-08-2004, 13:07:56
  SI JA BEN TI PA MUA == Rovena Stefa


  Si ja bën ti zemër, pa mua
  Kush të thot ty, sa të dua
  Kush ti puth dy syt, e buzët e tua
  Si ja bën ti zemër pa mua

  Eja se do te venitëm
  Jo nuk jam fëmi të habitem
  Nuk më gënjejn, jo fjalët e tua
  Dua që të un të kthehesh
  Zemrën time ti at kesh

  Dua të zbuloj se si je ti, se si puth ti
  Dua të më falësh dashurin
  (2X)

  Si ja bën ti zemër, pa mua
  Kush të thot ty, sa të dua
  Kush ti puth dy syt, e buzët e tua
  Si ja bën ti zemër pa mua

  Eja se do te venitëm
  Jo nuk jam fëmi të habitem
  Nuk më gënjejn, jo fjalët e tua
  Dua që të un të kthehesh
  Zemrën time ti at kesh

  Dua të zbuloj se si je ti, se si puth ti
  Dua të më falësh dashurin

  • Postime: 505
  • Karma: +1/-0

  #19 ne: 19-08-2004, 13:11:55
      Ardit Gjebrea - Kur te jesh merzitur shum

      Ketu s`do t`jem , do jem larguar
      Ne tok i tretur si te tjeret
      Ne kafenene e preferuar
      Nuk do me shohin me kamarieret.

     Dhe neper udhet ku kam ecur ,
     S`do ndihet kolla ime e thate
     Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
     Nje qiparis , si murg i ngrate

     Ti do trishtohesh atehere
     Se s`do me kesh ne dhome gjalle
     Dhe kur ne xham te fryje ehe
     Do qash me eren dalengadale

     Po kur te jesh , merzitur shume
     Ne raft te librave kerkome
     Atje i fshehur do t`jem une
     Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

     Mjafton qe librin , pak ta heqesh
     Dhe un do te zbres , do te vij pas teje
     Ti si dikur me mall do te qeshesh
      Si nje blerim pas nje rrekeje
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: