10 njerëzit më të pasur në botë (2021) - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 10 njerëzit më të pasur në botë (2021)

   10 njerëzit më të pasur në botë (2021)

  · 6 · 2025

  • Postime: 24
  • Karma: +0/-0

  ne: 09-07-2021, 13:28:57
  Forbes ka publikuar listen e 10 njerezve me te pasur per vitin 2021, keto ishin rankimet:

  10 njerëzit më të pasur në botë

  #1 | Jeff Bezos
  Pasuria: 177 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: Amazon
  Selia: Seattle

  #2 | Elon Musk
  Pasuria: 151 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: Tesla, SpaceX
  Selia: Austin, Teksas

  #3 | Bernard Arnault
  Pasuria: 150 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: mallra luksoze
  Selia: Paris

  #4 | Bill Gates
  Pasuria: 124 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: Microsoft
  Selia: Medina, Uashington

  #5 | Mark Zuckerberg
  Pasuria: 97 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: Facebook
  Selia: Palo Alto, Kaliforni

  #6 | Warren Buffett
  Pasuria: 96 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: Berkshire Hathaway
  Selia: Omaha, Nebraska

  #7 | Larry Ellison
  Pasuria: 93 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: software
  Selia: Lanai, Hawaii

  #8 | Larry Page
  Pasuria: 91,5 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: Google
  Selia: Palo Alto, Kaliforni

  #9 | Sergey Brin
  Pasuria: 89 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: Google
  Selia: Los Altos, Kaliforni

  #10 | Mukesh Ambani
  Pasuria: 84,5 miliardë dollarë
  Burimi i pasurisë: Të ndryshme
  Selia: Mumbai, Indi
  Cito

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #1 ne: 14-07-2021, 21:22:44
  Po unë pse nuk jam në listë 😛😛

  • Postime: 235
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 15-07-2021, 08:30:49

  Po unë pse nuk jam në listë 😛😛


  I kan korruptu ata qe kan dal ne liste. 😛

  Ne te radhes statistika do jesh aty 😂

  E une enderr e kam te jem ne top list si xhep madh.😋😋

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #3 ne: 19-07-2021, 05:22:13

  I kan korruptu ata qe kan dal ne liste. 😛

  Ne te radhes statistika do jesh aty 😂

  E une enderr e kam te jem ne top list si xhep madh.😋😋

  😂😂😂😂

  • Postime: 4266
  • Karma: +73/-57

  #4 ne: 27-07-2021, 14:28:02
  M'kujtohet ne 2010 ky Elon Musk qe kishte mbete me 100euro ne xhep. Shih tash kopuku sa lek ka bo :D

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #5 ne: 19-01-2023, 08:54:16
  Kurse sot Elon Musk eshte bere njeriu qe ka humbur me shume pasuri materiale ne historine e njerezimit. 200 miliarde brenda 1 viti. Eshte keq kur te hyn vetja ne qef dhe mendon se je gjeni ne gjithcka.

  Temat e fundit