Tema Interesante - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema interesante per gjera nga me te ndryshmet

kanace red bull energy dring pije energjike.jpgM A X
21-01-2020, 21:12:55

Fakte të rastësishme rreth kafshëve

Këto janë disa fakte të rastësishme rreth kafshëve 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

anruf-betrug-1024x576.jpg
phl-k9-potter4l-121919___06125039420.jpg
M A X
11-01-2020, 12:02:10

Lajme dhe fakte interesante

Lajme, fakte dhe ngjarje interesante per t'u lexuar.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


australia-bushfires-satellite-1226-super-169 (1).jpg

8b5f7678b4bd6190125394b5eb8cba1e.jpg


M A X
15-10-2019, 11:13:03

Anija për pasagjerë më e madhe në botë

Anija e re Royal Caribbean ‘Mrekullia e Deteve’ (Wonder of the Seas) do të jetë anija më e madhe e lundrimit në botë kur ajo të dalë në det. Royal Caribbean bëri bujë në industrinë e lundrimit këtë javë pasi zbuloi më shumë detaje të anijes së saj të re, e cila do të jetë anija më e madhe e lundrimit në botë. Linja e lundrimit zbuloi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
29-09-2019, 23:49:52

Çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni kur lëkundet toka

I rëndësishëm është reagimi njerëzor gjatë dhe pas tërmetit, si futja poshtë një tavoline apo mobiljeje që nuk ka rrezik të rrëzohet mbi ne. Në rastin e një tërmeti është i kuptueshëm paniku te njerëzit.   Këta të fundit është e rëndësishme të dinë se, aktiviteti sizmik, veçanërisht me magnitudë mbi 5 ballë, në 99 % të rasteve shoqërohet m
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-09-2019, 23:31:42

Aeroporti më i madh në botë

Pekini përuroi aeroportin më të madh në botë 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-09-2019, 20:01:10

Ivanka Trump ne OKB

Ivanka Trump, vajza e presidentit te SHBA Donald Trump ka hapur shume diskutime me pamjen e saj gjate paraqitjes para asamblese se Kombeve te Bashkuara. Ka pasur a s'ka pasur veshur?! 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-09-2019, 23:43:36

Si xhirohen skenat me seks në Hollywood?

Hollywood-i na ka ofruar me qindra skena erotike, ku kemi parë aktorë të kategorisë A dhe të tjerë më pak të rëndësishëm të përballen me situata të tilla.Por, në mbarim të ditës, pavarësisht milionave dhe çdo faktori tjetër lehtësues, edhe yjet e ekranit mbeten njerëz. Nicole Kidman (foto me ish...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, charlie, Parloté

Pse pushimet më të mira bëhen në shtator

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gjumashi, poshnja, olti

Pse nuk duhet ta përdorni celularin në WC

Gjumashi
09-09-2019, 14:01:20
Pasi harron te dalesh.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-09-2019, 23:47:10

Kujdes nga kontrolli shtetëror i mediave sociale

Një leksion nga Gjermania e viteve 1930: Kujdes nga kontrolli shtetëror i mediave socialeNga Heidi Tvorek“Mënyra jonë e ardhjes në pushtetit dhe përdorimit të tij, do të kishte qenë e pakonceptueshme pa radion dhe avionin”, pohoi në gushtin e vitit 1933, ministri nazist i Propagandës, Jozef Gëbe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
15-07-2019, 00:28:18

Arti i realizmit kriminal: standardizimi i modelit të kriminelit përmes këngëve

Në vitet 1950-të, dy teoricienët e njohur të Shkollës së Frankfurtit, Theodor Adorno dhe Max Horkheimer, shpjegonin konceptin e tyre të industrisë së kulturës në shoqëritë kapitaliste, duke marrë shpesh si shembull botën e kinematografisë. Ata tërhiqnin vëmendjen se si në Shtetet e Bashkuara, po...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


ßåßy ღ
05-01-2014, 15:28:02

Koha kur burri matej në dolli!

Sokol Çela Në veri të Beratit ndodhet zona e Sulovës që kufizohet mefshatrat e Elbasanit, Gramshit dhe të Kuçovës! Një zonë me tradita dhe me zakone shumë të lashta dhe me shumë vlera. Një nga këto vlera ka qenë dhe dollia. Dollia eSulovës është ndryshe nga dollia e Veriut, apo e Labërisë. N...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Mishel Forever, ciarli

Fytyra mister pushton endrrat e njerezve

erlehta
28-12-2013, 13:37:59
Ne "Bild" lexon gjithcka
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: laurak, flutur, ciarli

Çfarë ngjyre ka shpirti juaj?!

ness uno
27-12-2013, 23:17:45
Blu
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Grens, Mishel Forever, erlehta

Si të menaxhosh vjehrrën e padurueshme

Grens(Wiliams)
19-12-2013, 23:13:14
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, erlehta

Me thuaj nje emer te vecante....

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe