Tema Interesante - 8

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema interesante per gjera nga me te ndryshmet

*
cafuné
10-07-2012, 18:24:46

Shkarko Tunelin SecuretyKiss

Ju ketu me duket nuk e dikeni se ca dmth Virtual Machine.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

php
27-06-2012, 14:46:28

FUJI MINILAB SAF-250 KERKOJ TEKNICIENT

PERSHENDETJE. KERKOJ TEKNICIENT PER MAQINE TE FOTOGRAFIS FUJI MINILAB SAF-250.PROBLEMI QENDRON TEK PLLAKA POR KA QEN DERI KOHEN E FUNDIT NE MENUYRE TE RREGULLUT POR TANI SHFQA DISA PROBLEME KERKOJ URGJENT TEKNICIENT PER MAQINEN NE FJALE. KERKESA ESHTE BER PER VI...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-06-2012, 07:36:50

Një lopë prodhon qumësht njeriu

Rosita quhet lopa e vetme në botë, e cila arrin të prodhojë qumësht njeriu, si ai që nëna u jep bebeve nga gjiri i saj pas lindjes.Ky lajm i rrallë është konfirmuar nga hulumtuesit e Universitetit kombëtar të San Martinos dhe Institutit Kombëtar të Teknologjisë në Argjentinë.Sipas tyre, gjithçka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, adele

Shqiptari që i zbuloj gabim Facebook-ut

Mishel...............
06-06-2012, 10:05:36
sa bukur
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
04-06-2012, 12:46:51

Herald Tribune”: Kriza Evropiane, “bum shitjesh” në trafikun ilegal të organeve

Tregu ilegal, në të cilin shiten organe njerëzish, në vitet e fundit, gjatë krizës ekonomike, nga Lindja e Largët dhe Amerika Jugoreu transferuanë Evropë, ndërsa një nga vendet e prekur është Serbia, shkruan “International Herald Tribune”.Gazeta shkruan se tregu i zi me organe njerëzore, kra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

whitesnake
02-06-2012, 10:57:30

Ofroj Status Update ne fanpage 135.005 pëlqime · 18.427 bisedojnë për këtë

Desha te di nese e shet kete Fan Page? Nese po mund te me kontaktosh per detajet ketu ne MP ose ne emailin mondiwhitesnake@yahoo.com Flm
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

AMOR
01-06-2012, 14:20:38

Një rrugëtim pa fjalë në bjeshkët e Tropojës

Pervec gjelberimit, dhe gurit te thate u mrekullova edhe nga dhite ne qytetin e B.Currit.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: bleranda.d, Pasion, olti

Magjia e moshës 33-vjeçare

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
arbenterziu
23-05-2012, 19:46:50

Elbasan, shes PC+Monitor AMD ATHLON(tm) 64X2 DUAL CORE + INTEL PENTIUM(R) 4 CPU

SHITET SALLE INTERNETI KOMPLET GATI PER PUNE. KOMPJUTERA 10 COP + TAVOLINAT + KARRIKET1-)   INTEL PENTIUM(R) 4 CPU 2.80 GHz,1.00 GB OF RAM, GRAPHIC CARD MEMORY SIZE 256 MB NVIDIA GEFORCE FX 5500, 160 GB HDD2-)   INTEL PENTIUM(R) 4 CPU 3.00 GHz,1.00 GB OF RAM, GRAPHIC CARD MEMORY SIZE 128...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-05-2012, 17:57:08

93-vjeçarja, mësuesja më e vjetër e jogas

Ajo mund të jetë 93 vjeç por nuk ka reshtur kurrë së pasuri një trup perfekt dhe së ushtruari joga. Rekordi botëror Guinness e ka cilësuar atë si mësuesen më të vjetër të jogas në planet dhe ajo s’ka ndër mend të ndalojë shpejt në kohë.“Unë do të jap mësime joge derisa të kem frymë, atëherë unë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: whitesnake

Krahasime

whitesnake
16-05-2012, 21:58:43
Tarja Turunen VS Anette Olzon Tarja Turunen
NIGHTWISH - Nemo VS Anette Olzon Nightwish - Amaranth Tarja ka vokal me fantastik se Anette, perpos kesaj eshte edhe mezosoprano dhe me seksi se Anette
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
16-05-2012, 13:41:45

Zbulohet ilaçi që shmang dehjen

SHBA – Të konsumosh shumë alkool, pa pasoja të pakëndshme duket e pamundur. Por kërkuesit amerikanë mendojnë se një gjë e tillë mund të arrihet. Ata janë duke testuar një ilaç që mund të shmangë dehjen.Ilaçi që është quajtur iomazenil, duhet të pihet përpara se të konsumohet alkooli. Sipas studi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
14-05-2012, 23:03:13

Hotel në hapësirë

SHBA- Çfarë do të mendonit nëse do t’ju thoshin se mund të shihni botën nga një hotel në hapësirë, i cili rrotullimin e tij në orbitë rreth Tokës e bën për 90 minuta? Nëse mendoni se kjo realizohet vetëm në filmat fantastikoshkencorë, gaboheni, sepse edhe ju mund të jeni një nga mysafirët e hote...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
14-05-2012, 18:44:12

Këshilla e Muhamed Ali per vajzen e tij

Ngjarja ndodhi kur vajza e Muhammed Aliut arriti në shtëpi e veshur në mënyrë jomodeste. Ja se si e tregon vajza e tij, këtë ngjarje:Babai hodhi një vështrim goxha të fortë,pastaj më mori në prehrin e tij dhe më tha dicka që kurrë nuk do ta harroj.Më shikoi drejtë në sy dhe më tha: “Hana,cdo gjë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
11-05-2012, 23:33:30

Lemza - 13-vjeçarja zbulon “ilaçin” kundër lemzës

 Të gjithëve na ka ndodhur të përballemi me shqetësimet që shkakon lemza dhe jo rrallë herë jemi tmerruar nga kohëzgjatja e saj. Por 13-vjeçarja Mallory Kievman, duket se e ka zgjidhur këtë problem duke zbuluar një ilaç me ndihmën e lëpirëses. Vajza ka filluar kërkimet për ilaçin kundër lemzës q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
09-05-2012, 17:53:29

Policia ndalon dasmorët dhe merr nusën

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një zonë të thellë në Turqinë juglindore. Policia ka ndaluar konvojin në të cilin gjendej nusja dhe ka marrë nusen nga “duart” e dasmorëve. Por, ky veprimi policisë padyshim që ka një arsye. Policia ndaloi nusen pasi ajo ishte vetëm 13 vjeç dhe sipas ligjeve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
07-05-2012, 22:48:11

Dangëllia e harruar e vëllezërve Frashëri

Ka mbijetuar ndër shekuj duke mbartur pas vetes emrin dhe traditën e madhe të një zonë ndër më të njohurat, jo vetëm në rrethin e Përmetit. Por pak do ta besonin se do të mjaftonin 21 vjet që në Dangëllinë, dikur hijerëndë, gjithcka do të ndryshonte; njerëz të larguar që kanë lënë pas vec fshatr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
03-05-2012, 11:41:29

Freedom Tower', behet ndertesa me e larte ne New York

Një nga ndërtesat që po ngrihet në vendin ku gjendej World Trade Center është bërë ndërtesa më e lartë e Nju Jorkut, duke kaluar edhe Empire State Building. Instalimi i një kolone të çeliktë në katin e 100-të të rrokaqiellit e ngre strukturën, në vendin ku ndodhën sulmet e 11 shtatorit 2001, në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

FloriVL
02-05-2012, 00:20:12

Vera po afron

Vera po afron dhe te gjith po mendojn per pushimet e tyre.Ne rest se ende nuk i keni prenontuar pushimet munde te shikoni disa oferta interesante per pushime ne shqiperi ketu

Pergjigje nga: shejtania, erionmuca, bleranda.d

Kiev, qyteti e bukurosheve dhe prostitutave!

Shej
30-04-2012, 21:09:34
Kujdes editimet!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Parloté
22-04-2012, 20:55:40

Filozofia pas "gishtit tregues"

Një fjalë e urtë thotë:Mos haro se sa herë që përdor gishtin tregues ndaj dikujt, tre gishtat e dorës tregojnë kah vetvetja jote. 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
17-04-2012, 12:28:29

Zbuloni vendin ku mund të qëndroni në qetësi absolute, larg botës

SHBA- A ka një vend mbi tokë ku mbretëron qetësia absolute? Po. Ai është ofruar nga laboratori Orfield në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes një dhome të posaçme, ku arrijnë të përthithet 99.99 përqind e zhurmës. Por, deri tani askush nuk ka arritur të qëndrojë në të për më shumë se 45 minu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
16-04-2012, 22:38:27

34 vjeç i virgjër, në tetë vjet bën 82 fëmijë!

Një holandez që qëndroi i virgjër deri në moshën 34-vjeçare është shndërruar në babain e 82 fëmijëve në një hark kohor prej vetëm tetë vitesh. 42-vjeçari Ed Houben ka lëshuar në internet një fushatë, e cila i ka bërë të mundur që të flejë me 15 gra të ndryshme në muaj, duke i ofruar atyre që të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-04-2012, 18:29:08

Vritet bebja sepse ishte vajzë !

Për të paktën një javë ajo luftoi fort për të qëndruar në jetë, por e pati të pamundur për shkak se goditjet që kishte marrë në trup nga i ati ishin brutale. Bebja Neha Afreen vdiq pas një ataku kardiak në spitalin e Bangalores, në Indi, të mërkurën në mëngjes. Nëna e vajzës tre muajshe e kishte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

guest34633
08-04-2012, 06:38:28

Fjalëkalimi 4shared

Çfarë është fjalëkalimi për të hyrë dhe shkarkoni muzikë? Ramadan:)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
05-04-2012, 09:54:32

Lë 1.7 miliard euro për bamirsi...!

Kisha katolike italiane këto ditë ka pranuar një dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Lefter

Është 22 vjeçe, han vetëm ...sapun dhe sfungjer!

dreamm
04-04-2012, 12:55:12
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-03-2012, 23:55:31

Plehrat që mësyjnë gjirin e Divjakës

Plehrat që mësyjnë gjirin e Divjakës dhe jeta nga vongolatEdhe sikur zëri i mjedisorëve të ngrihej më shumë, tashmë asgjë nuk mund t’i bësh bregdetit shqiptar të Adriatikut. Në Divjakë plehrat dhe sjelljet e degëve anësore të Shkumbinit e kanë mbathur gjirin me të njëjtin emër me një papastërti ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe