Tema Interesante - 9

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema interesante per gjera nga me te ndryshmet

ßåßy ღ
20-03-2012, 07:39:30

Spitali Amerikan, zgjidhje për kancerin e mitrës dhe fertilitetin!

Tashmë ka zgjidhje për femrat që kanë kancer në qafën e mitrës dhe ato që kane probleme me fertilitetin. Suksesi i obstetërve gjinekelog në Spitalin amerikan është në kurimin e 20 rasteve me kancer në qafën e mitrës në 2 vitet e fundit. Ndërsa një ndër raste e rralla ishte një paciente e re, që ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Trendafili i kuq

Vdes në varr për të thyer rekordin Gines!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, erlehta, altinmurati

Vetëm 16 vjeç dhe flet 20 gjuhë të huaja!

Shej
13-03-2012, 22:54:27
woow
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, dreamm, Trendafili i kuq

Zënka në cift, burri i gatuan macet gruas së tij

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-03-2012, 13:14:35

Kush e ndau orën në 60 minuta?

Të parët që e organizuan kohën në këtë mënyrë që është dhe sot kanë qenë babilonasit. Falë tyre viti ishte ndarë në 12 muaj sipas 12 fazave hënore dhe ishte logjike që dita dhe nata të ndaheshin secila në 12 orë duke korresponduar me të 12 fazat e vitit.Presupozohet se kanë qenë po babilonasit a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
24-02-2012, 13:51:04

Pse duart dhe kembet na rrine te ftohta?

Këmbët ose gishtat e ftohtë të duarve mund të jenë shenja për probleme serioze ose stres, sikurse edhe për mungesë të hekurit në gjak. Lexoni disa nga simptomat të cilat nuk do të duhej t’i injoroni. Që trupi përherë të ruajë temperaturën e brendshme, përdoret termogjeneza e cila funksionon kësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Xhuli*, Dora, olti

Suedi, mbijeton dy muaj i bllokuar në makinë

Xhuli*
22-02-2012, 17:30:21
Viking
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

altinmurati
22-02-2012, 16:28:04

Kjo qe po lexon edhe egziston edhe nuk egziston

Dr Quantum - Double Slit Experiment Pytja eshte mbi realitetin. Kush e zgjidh ket pytje do i jap nji foto nudo timen.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
17-02-2012, 17:44:44

Dashuria mund të shërojë depresionin

Mundet dashuria të shërojë depresionin? Ndoshta po. Falë ndihmës së një hormoni, oksitoksinës, i cili çlirohet kur përqafohemi, kur prekemi, kur puthemi; pra, kur kemi një kontakt fizik të këndshëm me një person tjetër. Hormoni që jorastësisht në zhargon quhet edhe "hormoni i dashurisë", ka një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
TATU
13-02-2012, 09:55:30

Egjipt, mësuesi rreh brutalisht fëmijët e kopshtit se s'kanë bërë detyrat

Pamje tronditëse vijnë nga Egjipti, ku mësuesi rreh brutalisht fëmijët e kopshtit, sepse nuk kanë bërë detyrat e shtëpisë. (er.cu/BalkanWeb)


Pergjigje nga: dreamm, darknet02, Trendafili i kuq

Foshnja ngjitet në mur nga nëna dhe i dashuri i saj

dreamm
08-02-2012, 20:51:14
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

prof.lulzim
08-02-2012, 08:56:31

RIKTHIMI, SI FILLIM I FUNDIT

RIKTHIMI, SI FILLIM I FUNDIT NgaLulzimZ.HamidiNë kohën në të cilën jetojmë publiku është dëshmitar i kthesave të ndryshme në jetën politike.Ndonjëherë ata ndryshime janë normale dhe si të tilla edhe perceptohen nga aktorët ,pjesëmarës në arenën pluraliste dhe pranohen si një ngjarje e za...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Xhuli*, erlehta, dreamm

Si te lidhni shallin tuaj ne disa menyra?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-02-2012, 16:45:48

Fragmente qytetesh nëpër Shqipëri

Gjithmonë ka tipare të përgjithshme dhe të veçanta. Në çdo mjedis, e sidomos në qytete të mëdha. Gjithmonë keni vënë re që tjetër atmosferë përthithni në Vlorë e tjetër në Korçë, pavarësisht se kjo nuk barazohet kurrë me individualitetin e çdo qytetari, i cili mund të ngrihet mbi kufizimet e mje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-02-2012, 00:17:02

Ngjyrat - Të emërtohesh sipas ngjyrave

Efektet e ngjyrave në gjendjen tonë psikologjike janë të pashmangshme. Humori nuk do të jetë i njëjtë në një ambient ku mbizotëron ngjyra e kuqe dhe në një tjetër ambjent ku do të dominojë një ngjyrë më e çelët. Për këtë qëllim dhe falë efekteve të tyre në gjendjen tonë emocionale, arkitektët po...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-01-2012, 14:55:26

Sa gjuhë fliten në botë?

Sipas pohimeve të fundit të shkencëtarëve aktualisht janë rreth 6700 gjuhë, ndër të cilat më të folurat janë: kinezishtja mandarinë, anglishtja, hindishtja/urdu, spanjishtja, rusishtja, arabishtja, portugalishtja, indonezishtja, japonishtja.Përqendrimi më i madh i gjuhëve të folura gjendet në zo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Trendafili i kuq

E mbyllur nga i ati dhjetë vjet në errësirë

dreamm
25-01-2012, 21:24:03
Sa e tmerrshme..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-01-2012, 13:41:16

Mërzia në zyrë

Personat që mërziten gjatë orarit të punës, që janë zakonisht një person në katër, shfryhen duke konsumuar ushqim të keq, cokollata dhe kafe nga makinat automatike. Kështu thotë një studim i prezantuar në konferencën e British Psychological Society. Nga 102 të intervistuar ka rezultuar se 1 në 4...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-01-2012, 14:42:30

Mos bëni “friend” kolegët e punës në Facebook

Sipas një studimi të fundit duhet të tregoheni të kujdesshëm kur vendosni kontakte me kolegët tuaj të punës në Facebook sepse mund të përfundoni duke zbuluar më shumë për veten se sa duhet. Ky është një problem që prek më shumë grupmoshat 18-29 vjeç, të cilët janë të mësuar me bërjen publike të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-01-2012, 14:08:40

“The Guardian”: Vizitoni Shqipërinë

Turizmi shqiptar po zë gjithnjë e më shumë vend në faqet e shtypit britanik. Gazeta prestigjoze “The Guardian”, duke shkruar për destinacionet për pushime në vitin 2012, u rekomandon lexuseve përveç Parisit, Bazilikatës në Itali, Vjenës apo Guimaraeshit në Portugali, edhe Butrintin në Shqipëri. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
toptreg
06-01-2012, 23:49:29

Njoftime ne toptreg.com

toptreg.com - tregu mbarëshqiptar !
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
06-01-2012, 15:16:01

Armiqtë që na shkatërrojnë jetën

Alkooli, duhani, obeziteti dhe së fundmi ilaçet antidepresive. Stili i gabuar i jetesës mund të vërë në rrezik jetëgjatësinë e secilit prej nesh“Shëndeti i femrave në përgjithësi është mirë, por jo shkëlqyeshëm. Fatmirësisht ka dy faktorë pozitivë që duhen theksuar: jetëgjatësia po rritet dhe ng...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe