Tema Interesante - 10

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema interesante per gjera nga me te ndryshmet

prof.lulzim
12-08-2011, 21:59:43

PROPOZIM MASA PER ZGJEDHJEN E PROBLEMEVE NE XHAMINE E GRADECIT

GJENDJA MOMENTALE E XHAMISE SE GRADECIT DHE MOSMARVESHJET ME XHEMATINNe periudhen e kaluar ne jemi deshmitare se puna rreth menyres se funksionimit te xhamise se Gradecit ka disa mosmarveshje ne relacionin Mufteni-keshill-punetoret fetare dhe xhemat.Kjo situate zgjat goxha gjate dhe ky relacion ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
11-08-2011, 11:31:26

Llogarisni rënien e flokëve online

 :DJe kurioz të dish se kur do t’i humbësh flokët? Tashmë është e mundur ta mësosh në internet falë një aplikacioni të një grupi kërkuesish gjermanë. Aplikacioni është zhvilluar nga ekipi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-08-2011, 16:53:00

Në majën më të lartë të Europës

Për herë të parë, një grup profesionist alpinistësh shqiptarë ka ngjitur majën më të lartë të Europë. Në majën më të lartë të Europës - Top Channel Albania - News - Lajme 4 nga grupi prej 8 vetash mundën të arrinin në lartësinë prej 6 mijë e 442 metrash, në majën e malit Elbrus në Kaukaz në jug të Rusisë. <
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-08-2011, 12:29:31

Arabia Saudite, rekord divorcesh

Rritja e numrit të divorceve i jep Arabisë Saudite vendin e parë si vendi i botës arabe me më shumë ndarje. Sipas një raporti të Ministrisë së Drejtësisë, vetëm në qytetin e Mekës divorcohen 25 çifte në ditë. Vitin e kaluar u regjistruan në Mekë 2518 raste divorcesh. /top channel
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-08-2011, 13:30:10

Facebook ‘sundohet’ nga femrat?!

Dihet, dhe është e sigurt që femrat janë ato që, kanë me shumë miq në facebook, kalojnë më shumë kohë dhe postojnë 5 herë më shumë fotografi se djemtë. Për këtë edhe shkencëtarët filluan të shqyrtojnë se si ato ndikojnë në sjelljen e njeriut, duke marrë parasysh popullaritetin e rrjeteve sociale...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-08-2011, 02:18:35

Mësoni se çfarë duan meshkujt

Mes tjerash, femrave u pëlqen që të rregullohen ashtu që të duken sa më bukur para partnerit të tyre. Por, nëse nuk e keni ditur, disa meshkuj më shumë pëlqejnë që t’ju shohin në një formë më të relaksuar (në variantin shtëpiak), sesa me pantallona të ngushta dhe take të larta.Secila femër është...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
04-08-2011, 10:44:31

Ukrainë, arinjtë pijnë vodka

Arinj që detyrohen të mbajnë klientët në restorante duke pirë vodka dhe pije të tjera alkoolike. Një gjë e tillë ndodh ende në Ukrainë, një traditë të cilës ministri i Ambjentit, Mikola Zlochevski kërkon t’i japë fund. “Të gjitha kafshët do të lirohen”, ka premtuar ministri. Arinjtë e mësuar nga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, Yeahyeahs, shejtania

Gjarpër brenda trupit

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-07-2011, 15:55:37

Vdes nga Xbox-i

Një 20-vjeçar anglez ka humbur jetën për shkak se luante shumë Xbox.Chris Staniforth kalonte 12 orë në ditë duke luajtur video game dhe ka vdekur nga një trombozë që është shfaqur për shkak të qëndrimit ulur në të njëjtin pozicion për orë të tëra.“Ai jetonte për Xbox-in. Kurrë nuk më kishte shku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, shejtania, +ERELA+

Gjeja qe urreni me shume ne jete????

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-07-2011, 11:01:31

Kuvendi votoi qeverinë e re - BDI, 4 ministri dhe 2 zv.kryeministra

Kuvendi i Maqedonisë dhjetë minuta para mesnatës ka votuar qeverinë e re të kryeministrit Nikolla Gruevski. Me 70 vota pro dhe 47 kundër, Gruevski ka formuar qeverinë për herë të tretë.Ekzekutivi ka katër zëvendëskryeministr a, prej të cilë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
25-07-2011, 14:17:28

Hollanda lejon seksin në parqet publike

Polemika dhe kuriozitet ka ngjallur jo vetëm në Hollandë por edhe në botë rregullorja e re e vendosur nga policia holandeze.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

prof.lulzim
24-07-2011, 20:51:10

KOMPROMISI DHE MARVESHJA

MARËVESHJA DHE KOMPROMISI!NGA LulzimZ. HamidiKemi një situate ku dy grupe shoqërore,dy bashkesi etnike,shqiptarë dhe maqedonas,të cilët kanë opcione të ndryshme për ardhmërinë e shtetit ku jetojmë.Shqiptarët kanë opcion tjetër për regullimin e ardhshëm të Maqedonisë,kurse maqedonasit opcion tj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-07-2011, 00:27:08

Babai iu flet fëmijëve

Një histori sa e dhimbshme aq dhe e çuditshme ka ndodhur në Britaninë e Madhe. Bëhet fjalë për familjen Flanagan, e cila para pak ditësh ka humbur kreun e saj. Mendi dhe Pol Flanagan do të festonin 10-vjetorin e martesës.Por Paul u sëmurë nga kanceri një vit më parë dhe vdiq. Çifti ka dy fëmijë:...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-07-2011, 15:32:03

Plazhet, më të frekuentuara në Vlorë

Preferencat dhe përzgjedhjet e pushuesve, vitet e fundit kanë ndryshuar ndjeshëm mbi zonat e Vlorës dhe jashtë saj. Nënjë guidë të shkurtër, të radhitur sipas listës përmendim plazhet që pëlqehen më shumë dhe arsyet pse duhen zgjedhur ,por kryesisht ajo çfarë i bën të pëlqyera këto plazhe është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 10:40:00

SHBA, bën festë pasi vret prindërit

Një 17-vjeçar në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka vrarë me goditje çekiçi prindërit e tij, ka fshehur trupat dhe më pas ka organizuar një festë.Sipas agjentëve të policisë, të shtunën e kaluar, Tyler ka krijuar një event në Facebook gjatë drekës ku ftonte shokët për një festë në s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2011, 16:49:02

Marku që u shndërrua në Zhivko Petroviç

Në Shkodër, banon një burrë që kthen kokën kur e thërret me 2 emra të ndryshëm: Mark ose Zhivko. Madje më shumë me këtë të fundit, se në Shkodër “Mark” mund të ketë dhe plot të tjerë, ndërsa Zhivko, vetëm një. Historia e djaloshit nga fshati Curraj Epër, i krahinës Nikaj-Mërtur të Tropojës,tashm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

prof.lulzim
19-07-2011, 06:41:39

MARËVESHJA DHE KOMPROMISI!

MARËVESHJA DHE KOMPROMISI!NGA Lulzim Z. HamidiKemi një situate ku dy grupe shoqërore,dy bashkesi etnike,shqiptarë dhe maqedonas,të cilët kanë opcione të ndryshme për ardhmërinë e shtetit ku jetojmë.Shqiptarët kanë opcion tjetër për regullimin e ardhshëm të Maqedonisë,kurse maqedonasit opcion tje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-07-2011, 14:42:43

Një ‘oaz’ marijuane në mes të shkretëtirës

Ushtarët meksikanë kanë zbuluar plantacionin më të madh me marijuanë në historinë e vendit, të fshehur nën një mbulesë të zezë, në mes të shkretëtirës. Plantacioni me një sipërfaqe rreth 300 akra është katër herë më i madh se rekordi i mëparshëm dhe përfshin edhe tualete për nevojat e punëtorëve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-07-2011, 14:30:40

Rregullat për një gjumë të rehatshëm në verë

Vera është armikja e gjumit, sidomos për ata që e kanë gjumin e lehtë.Vapa dhe zhurma e mushkonjave bëjnë që në netët e nxehta të jetë vështirë për të bërë një gjumë të rehatshëm.Për të fjetur mirë natën duhet të përgatitesh ditën: duhet evituar gjumi i drekës (ose të paktën mos të jetë shumë i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-07-2011, 09:52:48

Gjysh në moshën 29-vjeçare

Një 29- vjeçar është bërë gjyshi më i ri në britaninë e madhe, e ndoshta në botë pasi vajza e tij 14- vjeçare lindi një fëmijë.Shem Davis, ka qenë 14 vjeç kur është bërë baba për herë të parë. Tashmë vajza e tij, Tia, lindi një fëmijë pak dita para se të mbushte 15 vjeç.Shem ka treguar për media...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

prof.lulzim
15-07-2011, 16:34:40

UZURPATOREVE TE PRONES SE RINISE

LETER E HAPUR INSTITUCIONEVE SHTETERE DHE KOMUNALEDHE UZURPATOREVE TE PRONES SE RINISE!!!NGA RINIA E GRADECIT DHE QYTETARET GRADECAS!!!!Secili që ka udhëtuar nëpër shtete të ndryshme,bile edhe në disa më pak të zhvilluara ka perceptuar gjendjen ne rregullimin e infrastrukturës ,duke filuar nëp...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
14-07-2011, 13:55:50

Pesë "truke" për t'i zgjatur jetën kompiuterit tuaj

 Shëndeti i kompjuterit tuaj varet nga ju. Edhe nëse keni blerë modelin më të mirë në qarkullim, keqpërdorimi mund ta dëmtojë rëndë.Ja pesë rregullat për t'ia zgjatur jetën PC-së.1.Desktop në rregull-Këshilla e parë është që të pastroni desktop-in. Nëse e përdorni shumë PC është shumë normale që...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-07-2011, 09:14:07

Itali, vajza jetonte si qen

Kur e gjetën, vajza me emrin Lucrezia ishte 7 vjec dhe nuk dinte të fliste, por vetëm lehte si qen. Ishte rritur në Bari të Italisë, bashkë me qenushin e saj e mbyllur në një dollap duke ngrënë në të njëjtin tas. Pikërisht mes plehrave të grumbulluara në dollap e gjetën edhe karabinierët, pasi p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-07-2011, 08:58:53

Velipoja – plazhi perfekt në veriun e nxehtë

Velipoja me plazhin e saj është vendituristik më i frekuentuar në veriun e vendit.Plazhi ndodhet vetëm 30 km nga qyteti i Shkodrës dhe rruga është e rikonstruktuar. Por lëvizjet e shumta të automjeteve dhe përdorimi i së njëjtës rrugë dhe për kafshët e fshtrave deri në plazh, bën që kohëzgjatj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
turi
11-07-2011, 11:58:26

Terra promesa

Nuk e di se cila eshte "Toka e premtuar"e shqiptareve tani pas liberalizimit te vizave, mbase Amerika?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-07-2011, 20:04:13

Durrës, rendohet trafiku nga pushuesit

Temperaturat e larta i kanë nxitur shumë qytetarë t’i drejtohen bregdetit, më së shumti në atë të Durrësit që për nga numri është edhe më i frekuentuari. Fluksi i tyre ka sjellë trafik të renduar në autostradën Tiranë-Durrës, si dhe në akset e tjera që e lidhin atë me plazhet e Gjirit të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
09-07-2011, 17:59:28

Ja, vendet më të qeta të planetit

Keni para mjaftueshëm dhe po kërkoni një vend përrallor e të qetë për pushimet tuaja? Jemi mëse të qartë që shumica e shqiptarëve nuk do të kishin mundësi për të shkuar në zona të tilla, por ama sidoqoftë hidhini një sy listës së 10 vendeve më të qeta të planetit.Hartimi i listës është bërë nga ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-07-2011, 09:33:28

Shqipëria e plazhit i dorëzohet bikinit

Jemi në muajin korrik! Muaji ipushimeve. Është koha për të marrë disa rreze dielli dhe për tu bërë ngjyrë çokollatë.Por cilat janë tendencat e rrobave të banjës për këtë sezon veror? Cfarë duhet të zgjedhim për të qenë koherent me pasarelat e bikinit?“Tendencat e kësaj vere janë lulet me shumë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
08-07-2011, 13:59:39

12 vjeçarja vetvritet për t’i dhuruar organet familjes!

Një 12 vjeçare i dha fund jetës në tentativën për t’i dhuruar organet babait dhe vëllait të saj. Por fatkeqësisht trupi i saj u dogj para se të zbulohej letra e vetëvrasjes me dëshirat e saj të fundit. Vajza e vogël kishte arritur në konkluzion se vetëvrasja ishte e vetmja mënyrë për të ndihmuar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-07-2011, 13:16:27

Cigaret në Islandë mund të blihen vetëm me recetën e mjekut

Islandezët ka kohë që e kanë treguar se dinë që të jenë kokë më vete në shumë fusha. Por së fundi, në lidhje me atë që kanë ndërmend që të bëjnë për të ndaluar pirjen e duhanit në vend, e kanë tejkaluar vetenFillimisht ishte reagimi që bënë ndaj bankave dhe krizës ekonomike me rebelimin për të p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-07-2011, 12:13:52

Zbarkojnë prostitutat në Durrës për klientët turistë

Zonat problematike janë plazhi deri tek Ura e Dajlani dhe stacioni i trenit në hyrje të qytetit.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-06-2011, 09:16:14

As kjo dhuratë nuk duhet të pranohet?

Disa media thonë se ka qenë dita më e nxehtë e vitit në Britani. Për një gardist të veshur kaq trashë, dita ka qenë një ferr i vërtetë. Por atij nuk i lejohet të lëvizë, aq më tepër të pranojë ndonjë dhuratë.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe