Tema Interesante - 15

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema interesante per gjera nga me te ndryshmet

+ERELA+
10-02-2011, 09:33:26

Kerkon 1 milion $ ne YOUTUBE dhe i merr :D

Për të fituar një milionë dollarë, mjafton që t’i kërkoni në Youtube! Kështu ka bërë në fakt komiku i ri nga Bruklini, Craig Rowin, që ka mundur të fitojë një milionë dollarë pa asnjë sforcim, vetëm duke publikuar një video në Youtube. “Milioner, dhuromë një milionë dollarë.Fati yt është që ke m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
10-02-2011, 09:29:43

Gruaja qe ha sapun.

Tempestt Henderson, 19-vjeç, konsumon 5 sapunë në javë, plus disa doza ilaçi rrobash.Një varësi absolutisht e veçantë, por e rrezikshme po aq sa ato klasiket, ndaj drogës, apo alkoolit. Quhet picaçizëm dhe shtyn personat të hanë substanca jo ushqyese si monedha, apo shkumës. Por edhe sapunë, si ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
10-02-2011, 09:28:11

ishull vetem per biondet ne Maldive

Një kompani lituaneze, ka në program të ndërtojë në Maldive një “Luxury Resort” drejtuar tërësisht nga femra bionde.Ideja e çuditshme e kompanisë do të ndërtohet mbi një atol të Maldive në formën e një këpuce me takë.Njoftimi është bërë nga udhëheqësit e Olialia, një kompani lituaneze që punon p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
10-02-2011, 04:50:02

Dashuri e re për Eva Longorian

Dashuri e re për Eva Longorian      Kalifornia, 10 Shkurt NOA – Vetëm shtëpiake e dëshpëruar nuk mund ti themi. Pasi është zyrtarizuar divorci me Tony Parker janarin e kaluar, tashmë Eva Longoria ka hequr dorë nga fshehja kundrejt fotografëve dhe ka dalë hapur. Përkrah saj ishte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
07-02-2011, 11:58:19

Dy miliardë njerëz përdorin internetin!

TIRANE- Kombet e Bashkuara thonë se numri i përdoruesve të internetit në mbarë botën ka arritur në 2 miliardë, ndërsa 5 miliardë është numri i abonimeve për telefona celularë. Shifrat i bëri të ditura kreu i Unionit të Telekomunikacionit Ndërkombëtar në OKB, Hamadoun Tour. Në fillim të vitit 200...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
03-02-2011, 14:50:04

Fatmir Koçi: E vërteta e filmit “Superballkan” në vitin 1997

Fatmir Koçi: E vërteta e filmit “Superballkan” në vitin 1997      Regjisori pohon se në dokumentar është panorama e jetës së përditshme, e ndërthurur me xhirime arkivale. Fatmir Koçi, kineasti i brezit më të fundit të artistëve shqiptarë, vjen me trajtimin e veçantë regjisorial ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
didiana
02-02-2011, 21:04:59

Si te kthej tastieren e kompjuterit tim ne gjuhen shqipe?

Instructions for Windows Vista 1. Click Start and then...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
02-02-2011, 04:50:04

Në “Big Brother 4”, se shpejti një tranvestit nga Shkodra?!

Në “Big Brother 4”, se shpejti një tranvestit nga Shkodra?!      “Big Brotheri” nuk ndal së bëri surpriza. Qëllimi i autorëve të këtij programi është që të fusin në atë shtëpi personazhe që mund të provokojnë në publik dhe të sjellin sa më shumë reagime. Kemi mësuar së në ditët ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-02-2011, 23:24:43

E lindur gjashtë vjet para shtetit shqiptar

Kujtimet e 105-vjeçares Lule DijaKush tha që s'vishet minifund në zyrë?

prof.lulzim
01-02-2011, 18:22:13

A DO TE KETE ZGJEDHJE TE PARAKOHSHME!

A DO TE KETE ZGJEDHJE TE PARAKOHSHME!Pikësëpari të shpreh urimin tim per demokracine ,,Faceboo-kiane'' të shqiptarëve të këtij vendi ku na jetojmë!!!!Jemi bërë aq për ,,gjynah,,sa që edhe armiku më i madh i yni mund të na ketë lakmi!!!Parashtrohet pyetja se ku do ti shprehnim ...këto mendime aq ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
01-02-2011, 14:50:03

Devis Muka: Nëse teatri është në krizë, kinemaja ka rënë në letargji

Devis Muka: Nëse teatri është në krizë, kinemaja ka rënë në letargji      Aktori rrëfen eksperiencën e tij artistike në teatër dhe film, kërkon më shumë financim për artin Devis Muka i takon aktorëve të cilët tentojnë gjithmonë të sjellin diçka të bukur në skenën teatrore dhe ia...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-02-2011, 00:21:48

Gjuetia në Shqipëri… mes sportit, ligjit dhe pasionit

Që shqiptarët e kanë dashur historikisht gjuetinë dhe e kanë parë si pjesë të një pasioni të madh, këtë e thotë përmes një rrëfimi të bukur, që në 1884 Kostandin Kristoforidhi në “Gjahu i malësorëve”. Historia e gjuetisë në Shqipëri është e hershme.

Berni
31-01-2011, 10:58:24

Ngrin liqeni, njerëzit me patina sipër tij

Ndërsa në Brazil njerëzit nuk po gjejnë derman nga i nxehti duke u larë në det edhe gjatë natës, në pjesën tjetër të botës, atë veriore dëbora dhe ngricat po ngrijnë gjithçka.

M A X
29-01-2011, 16:59:44

Mos harroni të shkruani me dorë, ju gjallëron trurin

Epoka e teknologjisë ka të mirat e veta, por edhe anët e saj negative, siç është ajo e mpirjes së trurit dhe posaçërisht zonave të veçanta të tij që përgjigjen për veprime të ndryshme të vetëdijshme tonat.Një nga këto është edhe ai i të shkruarit, i cili mbetet disi në hije në epokën kur njerëzi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, darknet02

Ku kanë përfunduar vajzat?

Shej
28-01-2011, 23:05:36
oferte pra 2 ne 1 lool
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: +ERELA+, dreamm, erlehta

Gjysh në moshën 29-vjeçare

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

editon
25-01-2011, 23:25:08

Ku mund te blej nje VPS te mire?

Do ju lutesha te me sygjeroni se ku mund te blej nje VPS te mire.V...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

urimiurimi
25-01-2011, 19:46:35

Program per ti shkarkuar videot nga youtube...???

A e din ndonjeri ndonje program apo nje faqe ku mund te i shkarkoj videot nga youtube ???
sybukur))
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ARJANITA
25-01-2011, 09:50:08

NJE PERALLE TE SHKURTER

HEJ A MUNESH ME MA QET NJE PERALLT Ee SHKURT
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Gjumashi, shejtania, Trendafili i kuq

Çka na frikëson më shumë?

Gjumashi
24-01-2011, 20:05:24
Ca jan keto pika?  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ardita mulaj, fllanza bytyqi

PAVARSIA

ardita mulaj
23-01-2011, 09:12:39
shum  shum  bukur  bravo
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
21-01-2011, 13:37:46

SHBA po mendon për rrugë të mençura që vetvetiu shkrijnë borën!

Gjersa pritjet në kolonat e gjata me automjete po vazhdojnë të jenë pjesë e përditshme e jetës së qytetarit të Kosovës, matanë oqeanit në SHBA po mendohet rreth implementimit të teknologjisë në shtresat e rrugës që madje të arrihet edhe shkrirja e akullit dhe borës, duke shfrytëzuar energjinë so...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, dreamm, +ERELA+

Ja cilët janë armiqtë e femrave

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-01-2011, 10:57:22

Tropojanët i rikthehen traditës për shtimin e prodhimit te gështenjës

R.Hoxha- Lajmi se shteti do të rrisë ndihmesën për konsolidimin e shtimin e masiveve të gështenjës ka rritur interesin e tropojanëve, që e dinë mirë kur thone se kanë "masivin më të madh të gështenjës" në Ballkan dhe nuk është kot shprehja popullore se "fjala merr dhenë"."Shumë banorë më kanë ta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-01-2011, 09:44:57

Udhëtim në Lojme, fshati që jeton me bukë e kripë

Fshati i quajtur Lojme, në komunën e Zapodit, Kukës, është i arritshëm vetëm pas dy orësh të gjata në këmbë, në një rrugë buzë një gremine disa qindra metra të lartë.Kullat gri ngjajnë si mali i lartë në sfond, ndërsa shtëpitë dhe jetesa në këtë vend të harruar ngjan si e mbirë nga mesjeta.”Jemi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-01-2011, 13:19:26

Qentë na kuptojnë, njohin mbi 1000 fjalë

Për çdo njeri, që është i pasionuar me kafshët dhe veçanërisht me kafshët e shtëpisë, nuk është i nevojshëm një studim trevjeçar, me shumë dokumente dhe publikime nëpër revistat shkencore, për të dalë në përfundimin se qeni, apo kafsha shtëpiake, i kupton të gjitha urdhrat që i jepen. Ky është n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
17-01-2011, 10:56:04

Italiani teshtiu plumbin që kishte në kokë

Darco Sangermano (28 vjec) nga Napoli i Italisë ishte goditur me plumb në kokë gjatë festimit të Vitit të Ri. Tash po shërohet me sukses pasi që plumbin e nxori për hunde gjatë teshtitjes.Sangermanon plumbi e goditi në pjesën e kafkës, ndërsa plumbi i mbeti brenda në kokë. Për fat ky italian kal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-01-2011, 18:32:43

Shqiptari që mori me vete në SHBA legjendën e burrit Ilir

Sahit Muja shqiptari nga Kosova që aktualisht jeton në Amerikë është bërë i njohur atje për ruajtjen e një legjende shqiptare, sic është ajo që i përket liderit të një fisi në lashtësi. Lajmi është bërë publik në Wall Street Journal.Sipas kësaj legjende Iliri ishte udhëheqësi legjendar i një fis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
15-01-2011, 21:50:24

Neda Karafili e ‘ BB4’, sekretare e Gerti Bogdanit

Neda Karafili e ‘ BB4’, sekretare e Gerti Bogdanit      20- vjeçarja nga Kavaja, anëtare e Forumit Rinor të PD- së Neda Karafili, flokëku qja e “ Big Brother 4”, ka lindur në Kavajë në 5 janar të 1991. Gjimnazin e ka nisur në Kavajë për ta përfunduar tek ‘ Aleks Buda’ në laprakë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
15-01-2011, 13:50:24

Ermela: Do dal edhe unë nëse ikën Ervini

Ermela: Do dal edhe unë nëse ikën Ervini      Lidhja e Ervinit me Ermelën diskutohet gjatë mes banorëve. Ata shprehen dyshues për ndjenjat në këtë lidhje. Banorët pyesin Ervinin nëse ai është i dashuruar me Ermelën dhe Ervini thotë se ndoshta me kalimin e kohës do të lindë dashu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
13-01-2011, 17:34:54

Gjërat që nuk do të përdoren më kurrë!

Shumë objekte të cilat ne i përdorim në jetën tonë të përditshme po pësojnë një rënie të vazhdueshme që do i çojë në zhdukjen e tyre totale. Ja disa nga këto objekte, të cilat fëmijët që lindin në vitin 2011 nuk do t’i njohin asnjëherë:Videokaseta: Flasim për shiritin regjistrues sepse videoregj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
13-01-2011, 14:36:38

Femra me gjinjtë më të mëdhenj në botë

^o) :DAmerikania Chelsea Charms (34) pohon se gjinjtë e saj rriten 2.5 centimetra në muaj dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 12:19:35

Zbulohet vaksina kundër kokainës?

New York, 9 janar – Hulumtuesit e Fakultetit të Mjekësisë në New York, WCMC (Weill Cornell Medical College, kanë arritur të zhvillojnë vaksinën kundër kokainës, kanë njoftuar mediet franceze. Fjala është për modifikimin e virusit të gripit, i fokusuar në prodhimin e kompozimeve shumë të ngjashme...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 10:50:13

Njerëzit e famshëm që lënë paratë në bixhoz

Ndërmjet ceremonive të ndarjes së çmimeve, premierave të filmave dhe sesioneve fotografike disa prej personazheve të famshëm e kalojnë kohën në ambientet e kazinove. Thuajse asgjë s’e përfaqëson më mirë botën VIP sesa të hollivudianët kumarxhinj. Ata janë të pasur, të suksesshëm dhe magjepsës. K...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 10:34:05

10 tragjeditë më të mëdha në Shqipëri

28.03.1997, Tragjedia e OTRANTOSSi pasojë e përplasjes me anijen italiane “Sibilla”, mbytet anija “Katri i Radës”. Anija ishte nisur nga qyteti i Vlorës. Në këtë tragjedi humbën jetën 89 persona dhe u plagosën shumë të tjerë. Tragjedia e Otrantos njihet në si tragjedia më e madhe në 20 vitet e f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe