Tema Interesante - 16

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema interesante per gjera nga me te ndryshmet

+ERELA+
11-01-2011, 10:30:19

10 librat që kanë tronditur botën.

Librat janë një prej pasurive më të mëdha të njerëzimit, por në shumë raste përgjatë historisë janë shkruar libra, të cilët kanë ngjallur polemika të forta, kanë nxitur ide publike të pavërteta apo nuk janë bazuar në fakte. Ka pasur raste, kur libra të ndryshëm kanë shkaktuar vdekje masive, shka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 10:14:20

Oazi i Detit, anija krociere me e madhe ne bote

Oazi i detit ka filluar në dhjetor 2009. Oazi i detit është anija me e madhe dhe më revolucionare në botë me futjen e konceptit të lagje të re nga Royal Karaibe, i cili do të sigurojë pushuesit me mundësi që të kërkojnë përvoja relevante në shtatë zonat e bazuar në stilin e tyre personale, prefe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 10:10:39

Jahti me lluksoz ne bote bashke me nje makine super lluksoze

Sot, jahtet janë shprehje e pushtetit dhe pasurise. Jo të gjithë mund të kenë një jaht luksoz sidomos si ky.Ky jaht super luks quhet 122. Ai është i veçantë për shkak se është projektuar për të futurmakinën tuaj brenda tij kështu që sapo keni ankoruar jahtin tuaj, ju lehtë mund të përdorni mak...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 09:58:23

“The Times”: 50 datat e rëndësishme në histori

“The Times”: 50 datat e rëndësishme në historiHistoriani i njohur, RichOvery, redaktori i “Historia e plotë e botës” e botuar nga e përditshmja angleze “The Times”, ka zgjedhur datat që ai beson se kanë influencuar më shumë njerëzimin. Zgjedhja e 50 datave më të rëndësishme në historinë e botës ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-01-2011, 00:51:58

Televizioni, armiku më i keq i kriminelëve

Armiku më i keq i kriminelëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk është as policia federale (FBI) dhe as strukturat e tjera shtetërore, por televizioni.Një i shumëkërkuar u arrestua pas ndërrimit të viteve, duke u bërë njeriu i 1 100 që u vu nën pranga disa orë pas paraqitjes së tij në ekran....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
g.gimm
09-01-2011, 21:08:15

Tbahem me shum se 1 milion njerz qe e pelqejn Qaben 'like'

Like per hir te all-llahut dhe te bahemi me shum se 1 miljon per ata qe kan deshir te shkojn ne qabe sepse osht mir me shku amo mund te shohin edhe prek fotove dhe videove qe i paraqesin aty apo osht hapur edhe like sa me shum

M A X
07-01-2011, 17:57:01

10 përbindëshat që tmerrojnë botën

Nuk është sekret për askënd që fauna e planetit nuk është zbuluar plotësisht dhe se ka ende specie të panjohura për njeriun. Midis tyre, mbase edhe monstra të fshehur. Kjo është një listë e dhjetë përbindshave të fantazuar apo realë, që prej dekadash apo shekujsh frikësojnë specien njerëzore.Kri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, +ERELA+, olti

Rrihet për vdekje nga katër gratë

Shej
06-01-2011, 13:03:15
Ju lumte dora mi gra
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-01-2011, 11:32:08

Martesat më të çuditshme në botë

Janë me shumë mundësi gjërat më të çuditshme që do të dëgjoni ndonjëherë në jetën tuaj. Njerëzit e mëposhtëm kanë tentuar në mënyrë absurde të "ndryshojnë" martesën tradicionaleMartesat më të çuditshme në botëBurri që u martua me veten - Zhuhai, KinëLiu Ye ishte shumë i bezdisur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
05-01-2011, 07:50:32

Erjoni, striptisti i parë shqiptar

Erjoni, striptisti i parë shqiptar      Zbuloni jetën e një kërcimtari erotik në Tiranë. Një 24-vjeçar, striptisti i parë mashkull në Shqipëri, tregoi përvojën e tij të veçantë në mikrofonat e emisionit të pasdites, në Top Channel. ”Të zhvishem përpara femrave për mua është një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-12-2010, 16:48:25

Viti Ri, sa do të shpenzojnë shqiptarët

Gjeli i detit, bakllavaja, pijet, sallatërat, frutat, perimet, janë ato produkte që ngopin tavolinën tradicionale shqiptare, natwn e ndërrimit të viteve. Por ato kushtojnë jo pak dhe jo të gjitha familjet shqiptare kanë mundësi ta shijojnë tavolinën tradicionale, në të njëjtën sasi dhe cilësi. P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-12-2010, 14:25:00

Nostradamus: Në 2011-ën shpiket ilaçi i përjetësisë

Parashikuesi i famshëm mesjetar, Nostradamus, rikthehet në qendër të vëmendjes me parashikimin se në vitin 2011, shkencëtarët do të arrijnë të gjejnë ilaçin e përjetësisë.”Bota do të shndërrohet e gjitha si ngjyra e qiellit. Nuk do të ketë më të vdekshëm. E fshehta do të kthehet në të vërtetë, n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-12-2010, 19:25:48

15 eksperienca që duhet të kalosh para martesës

Nëse një ditë vendos tëmartohesh, konsultohu atëherë me këtë listë gjërash argëtuese, të çmendura dhe absurde që duhet të provosh përpara se të marrësh rrugën për në altar.1- Dil vetëm nga dëshira për t'u argëtuarDuhet ta pranosh se je tashmë e ndërgjegjshme se një burrë nuk p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-12-2010, 17:02:30

CV, 15 gabimet që nuk duhen bërë

Në ditët e sotme të dish të plotësosh një CV është e domosdoshme. Të përcjellësh tek punëdhënësi aftësitë dhe eksperiencat e tua është një art më vete.Ja kush janë 15 gabimet që nuk duhet t’i bëni kurrë:1- Mos iu përmbani rregullit të “CV-së maksimumi një faqe”. Nëse keni më shumë eksperienca mu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, LamiA, +ERELA+

Loje me 4 fjale...

Nore
27-12-2010, 14:28:13
ku te tregu cam
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

LamiA
27-12-2010, 09:13:54

A vijmë të gjithë nga Marsi?

Shkencëtarët e NASA-s kanë njoftuar së fundi se kanë zbuluar një organizëm që përdor arsenikun në vend të fosforit për metabolizmin tij. Gjeologu Dirk Schulze-Makuch, në një intervistë rrëfen për pasojat e një zbulimi të tillë dhe mundësinë e ekzistencës së jetës në planetë të tjerëShkencëtarët ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

LamiA
27-12-2010, 09:13:00

A jeni të sëmurë pas punës?

A mendoni për punën gjatë gjithë kohës? A punoni orë të tjera shtesë, përveç asaj që iu kërkohet? A përjetoni ankth kur nuk jeni në punë? Nëse do t’i përgjigjeni me “po” këtyre pyetjeve, ju mund ta cilësoni veten një person krejtësisht i varur dhe i fiksuar pas punësA mendoni për punën gjatë gji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
25-12-2010, 19:50:24

Big Brother Albania 4 ne Facebook

Big Brother Albania 4 ne Facebook               http://vipat.info/big-brother-albania-4-facebook-2/       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-12-2010, 18:02:45

Mënyra si të mësojmë shpejt gjuhët e huaja

Ja një listë këshillash sa argëtuese aq edhe të vlefshme për të mësuar sa më shpejt gjuhët e huaja: nga filmat, këngët e deri te komunikimi i përditshëm për të pasuruar fjalorin. Por mbi të gjitha, mos kini frikë nga gabimetTë mësosh një gjuhë të huaj, përveçse domosdoshmëri në kohën e globalizi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2010, 12:28:41

Assange simpati për shqiptarët dhe simbolet e tyre

Kush ka besuar se Assange ka simpati për shqiptarët. Themeluesi i WikiLekas, Julian Assange, po pushon këto ditë në Londër ndërsa publikisht nuk ka folur asnjëherë për marrëdhëniet me shqiptarët apo nëse ka simpati për simbolet tona.Megjithatë, ai duket se ka folur shumë kësaj radhe duke u shfaq...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-12-2010, 09:46:28

Festat, çfarë ka mbetur nga traditat e Perëndimit

Festat e Krishtlindjeve janë pjesë e ciklit të madh të ritualeve të Perëndimit. Një numër i madh ceremonish pa fund, ku shpesh jemi të detyruar të marrim pjesë. Edhe kundër dëshirës sonë. 12 ditët, nga 24 dhjetori deri në 6 janar, nga pragu i Krishtlindjeve deri në natën e Epifanias, janë ato që...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Albania News
22-12-2010, 19:50:19

Albanian PM seeks probe on organ traffic claims

Albanian PM seeks probe on organ traffic claims<p>Albania has invited an international investigation into claims it was linked with the trafficking of organs from slain civilians during the war in neighboring Kosovo.</p>

M A X
21-12-2010, 01:06:22

Si studiohen dhe zbulohen misteret e krimit

Një refren i njohur i kronikave policore është fjalia “personi iku pa lënë gjurmë”. Të gjithë mendojnë se tashmë do të jetë e pamundur të gjendet një keqbërës duke menduar se nuk ka asnjë objekt që mund ta identifikojë, por, janë ato, të padukshmet, pjesë e trupit tonë, të patrashëgueshme geneti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-12-2010, 00:10:24

Bankomati që në vend të parave nxjerr flori

Këtë stinë festash kur njerëzit ende vazhdojnë të shpenzojnë për dhuratat e Krishtlindjes, një kompani gjermane, e quajtur EX Oriente Lux, ka vendosur një bankomat, e cila në vend të parave, nxjerr flori.

prof.lulzim
20-12-2010, 19:48:42

LIGJI PER REGJISTRIM DHE DILEMAT !!!

LIGJI PER REGJISTRIM DHE DILEMAT !!!NGA LULZIM Z.HAMIDI**Ne te vertete per bojkot te regjistrimit te popullsise nuk eshte asnjehere vone,por paraprakisht duhet te jemi te pregatitur maksimalisht per realizimin sa me permbajtesor te numerimit te popullsise me theks te vecante asaj shqiptare!   Kr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-12-2010, 15:44:28

Karmieli, qyteti izraelit, binjak me Beratin

Karmieli ka qenë një ndër qytetet e para në Izrael, i cili u ndërtua sipas një master-plani urban, dhe në vitin 1981 mori çmimin "Izraeli i Bukur" dhe Çmimin "Kaplan", për menaxhimin e shërbimeve publike në qytet. Kryetari i Bashkisë është Adi Eldar, i cili në muajin korrik të këtij viti ftoi kr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-12-2010, 02:00:13

Flamuri shqiptar ne Kilimanxharo

Pas perfundimit me sukses te ngjitjes ne malin e bardhe ne France ne gusht te 2008, qellimi jone ishte Kilimanjaro. Muajt kalonin dhe kete deshire te madhe tonen e permendnim here pas here midis nesh por cdo gje dukej shume e larget. Muajt kalonin derisa ne nje mbledhje ne janarit 2010 u vendos ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, olti

Udhëtim në Bajram Curri

dreamm
18-12-2010, 13:18:42
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-12-2010, 09:31:13

Telefonatat, a janë të rrezikshme?

Ndërsa alarmi është rritur sërish nga një studim i ri i publikuar, ekspertët sigurojnë: nuk ka prova bindëse secelularët dhe aparatet wireless mund të shkaktojnë tumore në tru apo vesh.Shpesh kemi dëgjuar të thuhet se telefonat mund të shkaktojnë tumore në tru. Nuk është e vërtetë, janë absolu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-12-2010, 23:56:14

Spiuni në krevat

E quajnë "honey trap" ose kurthi i mjaltit: Kur agjentët e fshehtë kanë përdorur armën e joshjesSpiuni në krevat"Sa kohë do të ekzistojë spiunazhi, do të ketë Romeo që do të pushtojnë viktima të pavetëdijshme". Deklaratën e ka bërë një ekspert i vërtetë në materie, ish-kreu i Sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

iTech
12-12-2010, 19:50:19

Harta botërore e rrjeteve sociale – Facebook nuk dominon në Kosovë!

Harta botërore e rrjeteve sociale – Facebook nuk dominon në Kosovë!                     Kreacioni i Zuckerberg po vazhdon të rris numrin e përdoruesve anembanë botës (Facebook gati ka arritur në 600 milion përdorues), por në anën tjetër edhe