Fakte të rastësishme rreth kafshëve - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Fakte të rastësishme rreth kafshëve

Fakte të rastësishme rreth kafshëve

· 1 · 434

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 21-01-2020, 21:12:55
Këto janë disa fakte të rastësishme rreth kafshëve
 

1 -Balena vrasëse nuk është në fakt balenë, është një tjetër lloj delfini.

2 -Lakuriqtë e natës janë gjitarët e vetëm me krah.

3 -Po t’ia kapësh bishtin një kanguri ai s’do të mund të kërcej pasi që e përdorin bishtin për ekuilibër.

4 -Tarantulla mund të rrijë dy javë pa ushqim.

5 -Luanesha bënë 90% të gjuetisë.

6 -Aligatorët jetojnë deri në 100 vite.

7 -Një grup hutash quhen parlament!

8 -Mizat nuk kanë mushkëri.

9 -Flamengot hanë veç kur janë kokëposhtë.

10 -Hipopotamët vrapojnë më shpejt se njerëzit.
https://faktoman.com/2017/07/22/fakte-te-rastesishme-rreth-kafsheve/

Temat e fundit