Gjera interesante per muajin janar - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Gjera interesante per muajin janar

 Gjera interesante per muajin janar

· 1 · 68

  • Postime: 431
  • Karma: +0/-0

ne: 23-01-2023, 10:06:57
 

Janari është muaji i parë i vitit në kalendarin gregorian dhe i katërt në kalendarin julian. Ai zakonisht ka 31 ditë dhe është i njohur për festa të ndryshme në të gjithë botën, siç janë:

Epiphany ose Theofania (6 Janar)
Martin Luther King Jr. Day (shënuar më 3rd Monday e Janarit)
Janari gjithashtu është koha kur shumë njerëz vendosin objektiva të reja dhe fillojnë të punojnë në to për vitin e ri.

Gjithashtu, nëse po flasim per klimen, Janari është muaji i parë i dimrit në hemisferën veriore dhe i verës në hemisferën jugore.

Temat e fundit