Misteri i monoliteve qe po shfaqen neper bote - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Misteri i monoliteve qe po shfaqen neper bote

Misteri i monoliteve qe po shfaqen neper bote

· 7 · 962

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 06-12-2020, 20:10:44
 

Prej disa javesh eshte shfaqja dhe zhdukja misterioze e disa monoliteve metalike ne forme obelisku qe ka ngjallur habi, interes dhe nje mori teorish te ndryshme per origjinen dhe kuptimin e tyre. Fillimisht nje monolit i tille u shfaq ne Utah te SHBA, por me vone konstrukte te ngjashme u shfaqen edhe ne Piatra Neam te Rumanise, si dhe ne Atascadero te Kalifornise. Nuk dihet se nga kush dhe perse jane vendosur keto obeliske, por gjithesesi interneti po cmendet pas tyre.

Duhet thene se keto struktura i perngjasojne atyre te permendura nga  Arthur C. Clarke ne vepren e tij te mirenjohur Space Odyssey, por ndersa ne vepren e shkrimtarit te njohur te Sci-Fi, monolitet ishin vepra te ndertuara nga nje civilizim jashtetokesor, keto qe po shfaqen keto dite ne realitet me shume mundesi jane vepra njerezish. Arsyet perse mbeten ende per t'u pare.

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 08-12-2020, 16:34:40
Po Pse nuk i shkulen per te provuar se cfare mareriali ishin, apo i lane aty sa per foto dhe i zhduken..;)

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 13-12-2020, 20:37:38
Fotomontazh  :D

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 14-12-2020, 21:28:01
Fotomontazh  :D
Jane reale dhe jo fotomontazhe. Cdo dite dalin te rinj neper pjese te ndryshe te globit. Duket si nje trend qe po ndiqet gjithmone e me shume njerez.

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 21-12-2020, 20:47:28
Kane provuar ti shkulin apo thjesht foto e kaq..:)

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 23-12-2020, 06:22:38
Po hë, si shkoj ajo punë  :D

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 27-12-2020, 15:43:54
Ja po presim hidraulikun 😂

Temat e fundit