Sistemi i Menaxhimit të Informacionit Parauniversitar (SMIP) - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Sistemi i Menaxhimit të Informacionit Parauniversitar (SMIP)

 Sistemi i Menaxhimit të Informacionit Parauniversitar (SMIP)

· 1 · 1237

  • Postime: 998
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-01-2023, 23:52:04
Sistemi i Menaxhimit të Informacionit Parauniversitar (SMIP) është sistemi kombëtar i të dhënave arsimore për sistemin parauniversitar

Sistemi i manaxhimit të informacionit parauniversitar në cilësinë e një projekti të nisur tashmë nga qeveria shqiptare, lidhet drejtpërdrejtë me përmirësimin e sistemit arsimor duke mbledhur dhe përpunuar të gjithë informacionin e arsimit parauniversitar, duke rritur nivelin e interaktivitetit digjital të shkollave si dhe duke inkurajuar përdoruesit të përdorin teknologjitë e reja në arsim brenda sistemit. Projekti shtrihet në sistemin e arsimit parauniversitar (I – XII/XIII) në kuptim të ligjit 69/2012 "Për arsimin parauniversitar në Republikën e Shqipërisë". https://smip.al/

Temat e fundit