si te veproj - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

si te veproj

si te veproj

· 45 · 2033

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

ne: 20-08-2004, 14:45:44
  ekam dashur nje her nje vajze por ajo kur nuk me ka dashur mua dhe gjithmon kam qen pran saj i kam ndihmuar per qdo gje dhe ajo kur nuk ka ditur ta kuptoj dashurin tim qe kam pasur per ate dhe kur ja tregova ndjenjat e mia qe kam per te me tha se e kisha gabuar personin dhe qe nuk mund ta paramendonte veten te jet me mua bashk

#1 ne: 20-08-2004, 15:35:45
harroje lal! dashurine tende e meriton vetem ajo qe do ta ktheje ate!
mos e lodh veten me!

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 20-08-2004, 16:51:23
Mos i bjer  >< por tregohu me i zgjuar dhe vazhdo jeten tende...mos e lejo zemren tende te bie preh e nje njeriu qe nuk te ka dashur dhe nuk do te te doje kurre ka shume vajza qe enderrojne nje dashuri si ajo e jotja dhe ti vertet do te beje dike shume te lumtur...jeta eshte e shkurter ...shijoje..dashuri te shkojne e vijne por jepi dikujt shansin te te beje ty te lumtur ashtu sic po ben te lumtur ate vajze dikush tjeter  :???
P.S raste nga jeta do te te kaloje :D :pafshim

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 21-08-2004, 12:42:46
Kam pershtypjen se ajo te do per hicet ashtu.Por ti vazhdo jeten tende dhe mos e çaj koken fare.Se do vije nje dite qe do te te kerkoje perseri ajo. <)>
Do ta shohesh dhe atehere mos e fal fare :lalala

 • Postime: 106
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 21-08-2004, 17:36:10
Shiko te them dicka per femrat ti shoku...
Femra eshte si Pulla e postes,aq me shume e peshtyn aq me shume do te ngjitet.. ;)..
Ti shiko te kalosh mire me ndonjeren tjeter dhe ta besh te cmendet (ate qe nuk te do.),dhe sikur nuk exizston me ajo per ty,beje te kuptoje se nuk eshte e vetmja..dhe ka me mire..
mos ja ve mendjen fare..  dhe shikokosh..so do pelcasi ajo.! :D

Dhe nje gje tjeter.. Dashuria harrohet me dashuri... ne fund te fundit..nese je lodhur me te... shiko te tjera.!
 kaq :'(

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#5 ne: 22-08-2004, 22:37:23
Ejjj o i uruar, bej pak me kujdes me ate propozimin tend qe femrat jane si 'pulla e postes', se me duket rri ne Greqi zotrote  ;)
E atje shprehja eshte e kundert, meshkujt jane njohur per te qene 'pulla poste'  :D 

Hajde  :pafshim

P.S Po s'na tregove per veten, ti si ngjitesh, si pulle poste apo si mastic kepucesh  :D :lalala

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 22-08-2004, 22:47:22
Shiko te them dicka per femrat ti shoku...
Femra eshte si Pulla e postes,aq me shume e peshtyn aq me shume do te ngjitet.. ;)..
Ti shiko te kalosh mire me ndonjeren tjeter dhe ta besh te cmendet (ate qe nuk te do.),dhe sikur nuk exizston me ajo per ty,beje te kuptoje se nuk eshte e vetmja..dhe ka me mire..
mos ja ve mendjen fare..  dhe shikokosh..so do pelcasi ajo.! :D

Dhe nje gje tjeter.. Dashuria harrohet me dashuri... ne fund te fundit..nese je lodhur me te... shiko te tjera.!
  kaq :'(

Weee cfare mendimi anywya se cili/a ka mendimin e vet por per mua kjo nuk eshte pergjigje si ajo qe the qe "Femra eshte si Pulla e postes" sepse sic e tha dhe Smiley eshte e kunderta qe cunat jane ata qe bej ashtu.
Dhe sa per pergjigjen harroje vellai se do i vijne mend por kur ti vijne mend do jete shume vone.

 :pafshim

 • Postime: 444
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 23-08-2004, 13:11:18
cami me vje keq per ngjarjen tende, por dhe ndjeja me ty.. Mbasi qe ajo nuk ndjen asgje per ty, ateher vazhdo te ecesh para e te shikosh per vete, e di se shume leht per ne eshte te flasim e te thuam harroje dhe vazhdo jeten tate, por e di se per ty eshte shume e veshtire.. Po me ndegjove mua, largohu nga ajo leri pak kohem egziston mundesia po ju largove per nje kohe, ajo do e ndin mungesen tende...

Diavolaski cme bere per te qeshe, a thua vall aq leht eshte ta harrosh ni njeri qe dashuron me tjetrin/tjetren, jo nuk besoj, po sic po e vereja una ti akoma nuk paske qene i dashuruar...

Ju pershendese merespekt
LOLO

 • Postime: 106
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 24-08-2004, 22:23:48
Ejjj o i uruar, bej pak me kujdes me ate propozimin tend qe femrat jane si 'pulla e postes', se me duket rri ne Greqi zotrote  
E atje shprehja eshte e kundert, meshkujt jane njohur per te qene 'pulla poste'  

Hajde  

P.S Po s'na tregove per veten, ti si ngjitesh, si pulle poste apo si mastic kepucesh//////////////////////


Shiko te them une si eshte puna ne keto raste.. <)>

E verteta eshte Semundja dhe Genjeshtrat eshte Ilaci,,,ok! :zjarr
 kte me thua ti tani por nejse...!
dhe mos i fut te gjithe ne nje rrjet ti sepse jam ne gr une...! :et


LOLO te zgjatet jeta e bera po he  :tym

 • Postime: 444
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 25-08-2004, 04:58:36
Diavoo :tym hajt se po tymosmi dyt me mire :P

Diavoo po te jen mashkulli pule nuk do e pranoja fare, duhet te jene pak rrugeq e shume i zgjuar ;)

E ty cani te them je akoma i ri, e do te dashurohesh ene shume here... Kur isha une e dashuruar mendosha se kurr me nuk do dashuroja ashtu si me pare :) Po tasht them ndryshe ka dhe nena tjera me quna te bukur e te mire ne shpirt :)

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 25-08-2004, 13:02:15

 nuk eshte ajo qe po mendon ti qe une jam i ri por kam edhe hallin tjeter qe qdo femre qe opo i afrohem ajo me thot qe ti nuk je njeri i kesaj bote duhet te jesh ne nje vend tjeter se se meriton je vend te ketill si ky qe je ketu me thon te gjitha se une jam i njejt me te famshmin STEREO SSPASEN sepse eshe une mirem me shkrime dhe prandaj me thon qe nuk mund te jen me mua

 • Postime: 20
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 25-08-2004, 13:52:27
per mua ti ne fillim duhet te gjesh nje menyre qe te largohesh nga ajo vajza dhe mos ta shohesh per ca kohe. vetem keshtu mendoj se do mund ta harrosh.
pastaj per ato te tjerat une te them te mos nxitohesh se dashuria kshu e ka, nuk i pelqen ta ndjekesh. pra lere te vije vete, mos u mundo te gjesh nje vajze me doemos. ajo nuk do ishte dashuri por mungese alternativash.
mos u mundo te ndryshosh per ti bere qejfin ndonjeres, do ishte gabim i madh.
eshte e veshtire po do ia dalesh. nuk eshte hera e pare qe ndodh.

 • Postime: 444
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 25-08-2004, 17:06:12
cami Sterio Spase e kam lexuar ene una librin "PSE" po fare se kuptova, sepse ene una pys veten ter kohen "PSE"  :-[

Ndegjo vllai andaj mbasi qe je ni njeri enderrimtar, shkrimptar, poet kerko vajzen qe keto tipare i ka ene ajo.. :)

shet

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 25-08-2004, 18:17:49
Mos e vrit mendjen shum se ka sa te duash per mendimin tim  :pafshim :pafshim

 • Postime: 106
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 27-08-2004, 12:14:35
Pse nuk e ndihmon ti Zhade ne kte pjese te jetes meqe ja the dhe kte fjale tani. :perqafim
Mos i thuaj gjera ta tilla djalit se do i shkoje mendja per qef.. :D

DASHURIA HARROHET ME DASHURI CAMI OK!

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#15 ne: 31-08-2004, 01:20:06
harroje lal!

kur do me te vertete esht icik e veshtir ta HARROSH , apo te dashurosh nga e para , nuk esht aq e thjeshte sa mendohet , me fjale mund te behet cdo gje po me veprime jo te gjitha , kshuqe cami e vetmja gje qe mund te te them esht qe te vazhdosh deri aty ku e mendon ti per te fituar zemren e saj dhe jo ta harrosh sic te thash te tere , nese do dicka LUFTO per ta patur . hajt tung dhe uroj qe tja dalesh mbane
 :perqafim

#16 ne: 02-09-2004, 00:11:58
I nderuar Cami, e shof se asnjeri prej ketyre se ka kuptuar ca halli ke, se eshte e veshtir te dashurosh dikend qe me par e ke konsideruar si shoqe, dhe aq me veshtir eshte ta harrosh ate, pasi do te theme se ndermjet teje dhe asaj besoje se ska eksituar ndonje sekret.
Por koha beri te sajen dhe te beri te ndjesh dicka me shume prej asaj.
Por po te theme, mundohu ngapak te harrosh , se nuk mund ta harrosh krejt, por mos e mbaj mendjen aty, fillo e dil, shoqerohu me njerez qe i njeh, dhe e di qe e ke shoqe, por kur ta takosh vetem pershendete , por mos i jep shume mundesi veprimi se do lendohesh dhe me shume.

Keshtu mendoje se nuk ja ke dhuruar te gjithe dashurin asaj, por te ka mbet dhe dicka per dashurin e dyt.Sa i perket asaj ajo do behet pishman qe nuk u lidhe me ty , por kur thot populli ''Kur vin mend , ikin dhent''

Te uroje cdo te mire , lumturi dhe dashuri ne jete.
Dhe fat ne dashurin e re, se do e gjesh, vetem te jesh mire me shendet se te tjerat rregullohen vet.

 :pafshim :pafshim

#17 ne: 02-09-2004, 14:18:16
I nderuar Cami, e shof se asnjeri prej ketyre se ka kuptuar ca halli ke, se eshte e veshtir te dashurosh dikend qe me par e ke konsideruar si shoqe, dhe aq me veshtir eshte ta harrosh ate, pasi do te theme se ndermjet teje dhe asaj besoje se ska eksituar ndonje sekret.
Por koha beri te sajen dhe te beri te ndjesh dicka me shume prej asaj.
Por po te theme, mundohu ngapak te harrosh , se nuk mund ta harrosh krejt, por mos e mbaj mendjen aty, fillo e dil, shoqerohu me njerez qe i njeh, dhe e di qe e ke shoqe, por kur ta takosh vetem pershendete , por mos i jep shume mundesi veprimi se do lendohesh dhe me shume.

Keshtu mendoje se nuk ja ke dhuruar te gjithe dashurin asaj, por te ka mbet dhe dicka per dashurin e dyt.Sa i perket asaj ajo do behet pishman qe nuk u lidhe me ty , por kur thot populli ''Kur vin mend , ikin dhent''

Te uroje cdo te mire , lumturi dhe dashuri ne jete.
Dhe fat ne dashurin e re, se do e gjesh, vetem te jesh mire me shendet se te tjerat rregullohen vet.

 :pafshim :pafshim

Dhe un bashkohem me keto qe ka thene Gjumashi mos e mendo mendjen me per gje qe e ke te pamunder per tu bere. Kalofsh sa me mire.

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 10-10-2004, 20:58:19
 o GJumashi e kuptoj qe vetem ti e ke kuptuar hallin ti sepse eshte veshtir te harrohet nje gje aq e bukur

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 10-10-2004, 21:13:45
 shum i qart i dikushi por qa te besh qe ketu ka  :love:

 • Postime: 1287
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 10-10-2004, 22:22:07
Cami me vjen shum kech per kte ndodhin tende shpresoj qe te mos te ndodhe me ne jete.... un nuk kam pas as edhe nje rast si ky por e marr me mend pak ose shum se si mund te jet :)
P.s mos u habit dhe me vie keq qe do ta them kte publikisht po me dissa gjera ne femrat jemi me te poshtra se sa meshkujt.... sepse kur dashuron nje mashkull dashuron me zemer por ne femrat jo ... po flas per gjysmen dhe jo per te gjitha ;) besoj qe me kuptuat dhe e thashe pa te keq

 • Postime: 1287
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 10-10-2004, 22:23:22
harrova edhe dichka!!! hmmmmm keni pare ju nojher mashkull qe i vardiset noj goce vetem sa per pasurin e saj ???? Un jo deri em tashi kurse goca ka plot shum shumeeee

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 11-10-2004, 10:17:13
 ja me ne fund dole ti arta qe e pranon realitetin ashtu eshte ne djemt nuk i vardisemi asnje femre per pasuri e ke te shprehi e kan gocat ta lumsha o arta

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 26-10-2004, 11:29:58
 o cami e di se e ke veshtir ta harosh por degjom mua se edhe une kete fat sikur te nejt kam pasur mos e mundo veten se nuk ja vlen por ik dhe kerko ndonje tjeter se ndryshe nuk ben

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 26-10-2004, 11:33:53
 fuli siq duket te dy paskemi fatin e njejt por do te veproj siq thua ti sepse tani me jam lodhur duke pritur dhe besoj se nuk e vlen me te pres se jam lodhur ne kete pritje te gjat dhe treni askund nuk erdhi per mua e bileten u desh ta gris se nuk vlent per tjetrin  :hahaha

Temat e fundit