Teologjia - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Këndvështrime Teologjike - Biseda e Diskutime per ceshtje fetare dhe te besimit.

Pergjigje nga: C.entau.r, Anesti, chekevara

The "J" files

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Syrgjyn, besimtare, konti

Çfarë besojnë anetaret e këtij forumi?

Syrgjyn
11-09-2008, 22:30:46
Tema mbyllet.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

loni01
28-08-2008, 23:10:06

Shkenca refuzon doktrinën e trinitetit

Je ne rubriken e gabuar.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
kaltrina76
11-08-2008, 14:51:59

Charles Saint-Prot:Islami eshte mundsija e fundit per njerzimin

Mendimtari i njohur francez Charles Saint-Prot mendon se Islami eshte shansi i fundit per njerezimin,i cili ka humbur te gjitha virtytet morale"Edhe jomuslimanet gezohen per forcimin e Islamit" deklaron Saint-ProtKrahas elites akademike perendimore mendimtari frances Charles Saint njekohesisht p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Anesti
31-07-2008, 00:03:15

Fakti/Benedikti XVI falenderon banorët e Pulias për mikpritjen që u bëjnë emigra

   Fakti/Benedikti XVI falenderon banorët e Pulias për mikpritjen që u bëjnë emigrantëve nga Shqipëria (16.06.2008)Papa arriti mbrëmjen e së shtunës në Brindizi, pas Meshës së kremtuar në Shën Marinë e Leukës. I pritur nga një turmë në festë, u takua me banorët e qytetit e, posaçërisht, me të ri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Sociologu03
19-07-2008, 11:39:13

A ishte mbreti britanez musliman.

Më vitin 1841 kishte ndodhur një rast jo I zakonshëm. Arkeologët kanë gjetur ari të një mbreti britanik të kësaj epoke. Ai ari I vjetër ishte mahnitës nga fakti se në te kishte të shtypur kelimetu shehadeh me një ajet Kur`anor I cili në tërësi ka qenë I shkruar në gjuhën arabe me shkronja- kufi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-07-2008, 20:06:04

Shkrimi i lashtë ndez debatin mbi Mesinë dhe Ringjalljen

87 rreshta në hebraisht mbi një pllakë guri rreth një metër e gjysmë të gjatë- e cila sipas studiuesve është shkruar dekada para lindjes së Jezusit -po nis të shkaktojë debate në qarqet e bibliologëve dhe arkeologëve, veçanërisht pasi në të mund të bëhet fjalë për një Mesi që do të ringjallet ng...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Jakubi
03-07-2008, 00:38:23

Ligjerate Islame ne Kishe

Me datën 20.06.08 kam qenë i thirrur ne kishen e sektit te krishtere "Johannische Kirche" qe te mbaja një ligjerate rreth principeve te islamit. Thirrjes iu përgjigjja me kenaqesi dhe për elaborim nga te pranishmit kam marrë reagime mjaft pozitive. Për te Derguarin e Allahut Muhammedin a.s. thuh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Jakubi
28-06-2008, 10:58:26

Konvertimet Amin dhe Amen

Vlen te shikohe deri ne fund. ftp://82.114.77.27/pub/cosmo240608.wmv
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Enea, Jakubi, Ami

Me c'fare duhet te meret Papa dhe te krishteret.

Aida
22-06-2008, 21:02:42
Tema mbyllet!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Anesti
04-05-2008, 13:02:54

Bin Laden ne vitin 1993

Ne vitin 1993 Bin Laden ka qene ne Shqiperi.Ne Pogradec ka qene me mikun tim te ndjerin Sali Tivari dhe nje tjeter.Nuk me kujtohet emri i ketij personi te trete pasi ne ato vite Bin Laden nuk ishte bere i famshem per nga madheshtia e mekatit porishte thjesht njeri i kerkuar.Nga ana tjeter gjen...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-04-2008, 12:03:14

Gjon Pali II, Papa që u foli shqiptarëve me dashuri

Pesëmbëdhjetë vjet më parë, 25 prill 1993, Gjon Pali II shkeli tokën shqiptare. Sikurse bënte në çdo udhëtim të tij, gjesti i parë ishte puthja e dheut. Një gjest i mbushur me një simbolikë të veçantë, që shpreh nderimin dhe dashurinë ndaj një populli dhe dheut ku ky popull jeton. Por, në Shqipë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-04-2008, 17:30:29

Marrëveshje mes feve dhe qeverisë, lejohen vajzat me shami në shkolla

Qeveria premton për një kthim të shpejtë të pronave për fetë. Forcohet pavarësia e shtetit nga feja si dhe mbrojtja e bashkëjetesësQeveria ka nënshkruar tri marrëveshje me tri komunitete shqiptare në vend, me atë mysliman, ortodoks dhe bektashi. Qëllimi i këtyre marrëveshjeve ka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: C.entau.r, alim, tokio

Poligamia ne fene islame

CentauR.
02-04-2008, 19:12:00
Jashte teme!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-03-2008, 10:59:02

Papa Benedikti XVI premton: Do vij në Shqipëri

Papa Benedikti XVI do të vizitojë Shqipërinë. Dëshirën për të ardhur në vendin tonë Papa ia ka rrëfyer ministrit të Shëndetësisë, Nard Ndoka, i cili është pritur dje paradite në audiencë në Vatikan nga Papa Benedikti XVI. Gjatë këtij takimi Papa Benedikti bekoi Shqipërinë dhe u shpreh se ka dësh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-03-2008, 12:06:54

Dialog me myslimanët

Papa Benedikti do të zhvillojë një samit katoliko-mysliman Papa Benedikti XVI ka vendosur të përmirësojë marrëdhëniet mes dy feve, duke organizuar mbajtjen e një samiti katoliko-mysliman në muajin nëntor. Njoftimi u bë dje nga Vatikani, pas një takimi dyditor mes liderëve të lar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-02-2008, 11:04:47

Vite më parë...ku shkonim ne kishe apo xhami

Aleksandër Meksi sjell një studim të plotë mbi mënyrën arkitekturore të ndërtimit të këtyre "monumenteve"Ndërtimet e xhamive në vendin tonë janë të lidhura me pushtimin osman të Shqipërisë dhe janë dëshmi indirekte të një procesi jo vetëm të pushtimit, por edhe të procesit të is...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-02-2008, 16:22:57

Destinacionet fetare më të vizituara në botë

Vendet e shenjta tërheqin gjithnjë miliona vizitorë, qofshin ato kish, xhami, tempuj a rrugë pelegrinazhi. Për këtë arsye revista amerikane “Forbes” ka mbledhur të dhëna mbi numrin e vizitorëve në objektet e vendndodhjet më të njohura fetare në botë. “Nga njëra anë janë njerëzit e devotshëm feta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe