Teologjia - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Këndvështrime Teologjike - Biseda e Diskutime per ceshtje fetare dhe te besimit.

Pergjigje nga: fashisti

Le te ndezim te gjithe nga nje qiri

*
fashisti
02-04-2005, 19:01:54
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dr.Leone
10-03-2005, 05:14:16

Kriza morale e njeriut bashkëkohor dhe edukata islame

           Kriza morale e njeriut bashkëkohor dhe edukata islameTëhuajësimi dhe izolimi i njeriut, filozofia e absurdit, pakuptimësia, degjenerimi dhe pesimizmi janë karakteristika tipike të shoqërisë bashkëkohore dhe paralajmërime serioze për krizën shpirtërore dhe morale të nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
kombinat
21-01-2005, 19:36:08

Festimi i Kurban Bajramit në Trevat Shqiptare

Festimi i Kurban Bajramit në Trevat ShqiptareNjë përqasje historikeOlsi JazexhiNe, vërtet, të dhamë ty shumë mira. Prandaj, ti falu dhepre kurban për hir të Zotit tënd! E s'ka dyshim seurrejtësi yt është farësosur. [ Kuran 108]Festa e Kurban Bajramit apo e Eid al'Adhasë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
kombinat
18-01-2005, 08:46:23

Lidhur me shenjtërimin e Agnesë Gonxhe Bojaxhiut, alias Nënë Terezës

Lidhur me shenjtërimin e Agnesë Gonxhe Bojaxhiut, alias Nënë TerezësErik Möller 19.10.2003 Si mundi të qëndronte e paprekur nga media kritike e botës së lirë një kundërshtare fanatike e abortit dhe e mjeteve kontraceptive, e cila, për më tepër, fshihte në mënyrë sistematike si pasurinë, ash...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Gjumashi
25-09-2004, 16:32:37

Toleranca fetare vetem per jomuslimanet

 Ana tjeter e medaljes: Toleranca fetare vetem per jomuslimanet    .   Muslimanet tronditen nga krimi, fyhen nga inkriminimi.Per nje soj njerezish nuk mund te jete aspak antiperendimore te mbash mjeker si e mban Janullatosi, sepse toleranca fetare kerkohet vetem per ata gjera qe jane greke, se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Niko Korcari, Heroine_e_rruges

Islami Denon Terrorizmin!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
princ
20-09-2004, 12:31:52

ZOTI CILESI KONTRADIKTORE NE BIBEL!!!!!!

A mund te kete Zoti cilesi kontradiktore ne Bibel??ZOTI:Cilësitë e Tij kontradiktore (a)”Askush s’e pa Perëndinë KURRË ”GJONI 1:18 (b)” ai që I vetmi e ka pavdekësinë dhe rri në dritë të paafrueshme,të cilën asnjë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Garfield
06-09-2004, 18:56:14

The Interview With God

Meposhte keni nje website ku mund te shihni  nje "presantation" ne flash mjaft interesant... http://www.theinterviewwithgod.com/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dr.Leone
24-08-2004, 11:19:42

SAMITI ISLAMO-KRISTIAN ROME 3-4 TETOR 2001

SAMITI ISLAMO-KRISTIAN ROME 3-4 TETOR 2001 SEANCA E HYRJES Dr. JUSUF EL KARDAVIJ Lavdërimi i përket Allahut. Paqja e Tij qoftë mbi të gjithë të Dërguarit e Tij të zgjedhur. Ne muslimanët jemi në favor të një takimi ndërmjet dijetarëve të Isla...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dr.Leone
23-08-2004, 12:49:39

Qendrimi i cifuteve dhe muslimaneve ndaj Jezusit dhe Bibles

Sipas te dhenave edhe pse te krishteret me teper i simpatizojne cifutetet ata si shenje "respekti" nuk e njohin Jezusin si mesia dhe dhjaten e re, bile organizuan komplote ndaj kristianeve dhe vete Jezusit. Nderkaq ne anen tjeter Muslimanet e njohin Jezusin si profet te nderuar te Zotit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe