Teologjia - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Këndvështrime Teologjike - Biseda e Diskutime per ceshtje fetare dhe te besimit.

Pergjigje nga: nermine, Enea

A ekziston lumturia reale ne këtë botë?

*
nermine
18-10-2010, 16:45:31
PO SHUME
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: LONUSHJA, BeRni

A do vij një ditë fundi i Botes !

*
LONUSHJA
07-10-2010, 02:36:51
pa dyshim .....PO....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

h75
20-09-2010, 19:03:48

Kuptimi i Kuranit

Testoni njohurinë tuaj për fenë:Cili tekst i shenjtë thotë se Jezusi është “fjalë” e Zotit?a) Ungjili i Gjonit; b) Libri i Isasë; c) Kurani.Përgjigja e saktë është Kurani. Mirëpo në rast se e sugjeroni Ungjillin e Gjonit merrni një notë të gjysmake, për shkak fragmenti hapës i tij – “Në fillim i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
piu
29-08-2010, 18:57:20

Historia Tekstuale e Kuranit

Në qoftë se eksperienca juaj ka qënë si e imja duke dialoguar me një mysliman se çfarë besojnë rreth Kur’anit dhe besimit te tyre, ju shpesh do të zbuloni që shumica prej tyre mbajnë një besim shumë strikt rreth Kur’anit, disa prej tyre venë aq larg sa thonë se asnjë letër apo gërmë e Kur’anit n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

php
29-07-2010, 08:43:05

Sherbime falas për Komunitetin Musliman an e mbar botës nga www.studiokras.be

Es-selamu alejkum.Njoftim. Të nderuar të pranishem ju informoj se qe nga data 30.07.2010 deri me daten01.08.2011 Kysmet.

Berni
01-06-2010, 07:32:58

Padi gazetarit Kastriot Myftaraj, per nxitje te urrejtjes fetare

Tirane-Komiteti Mysliman i Shqiperise, ka bere dje nje kallezim penal ne Prokurorine e Tiranes ndaj gazetarit Kastriot Myftari, i cili akuzohet per 3 vepra penale, qe pala paditese pretendon se ai ka konsumuar ne dy artikuj te botuar ne te perditshmen "Sot". Kallezimi penal eshte firmosur nga kr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-05-2010, 19:41:18

Sektet, si po i shkatërrojnë njerëzit dhe besimet fetare

 Në SHBA dhe Britani gjenden gati 4.000 sekte të ndryshme. Ky numër është frikësues, sepse zbulon boshllëkun shpirtëror nga i cili vuan sot njeriu në Perëndim, ndërkohë që këto sekte pretendojnë se mund ta mbushin atëSektet, si po i shkatërrojnë njerëzit dhe besimet fetareNë Bri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

zeriytt
27-04-2010, 23:02:06

A është në rrugë të drejt BIK-u ?

 KUR DUKE LUFTUAR TË KEQËN MBROHET E KEQJA  Të lexosh artikujt e datës  26 dhe 27 shkurt  2010 në gazetën "Express " lidhur me rastin e xhamisë së fshatit Marinë të Skenderajt , shkruar i pari nga Dafina Myrtaj e Jetmira Rexhepi , e tjetri vetëm nga Dafina Myrtaj ,
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

zeriytt
27-04-2010, 22:45:42

TË GJITHË E KENI KEQ

TË GJITHË E KENI KEQ   ShkruanFIDAN BEQIRI    Pasi kam përcjellur me vemendje në rubrikën " OPINIONE " te të përditshmës "KOSOVA SOT " shkrimet ( replikat ) e Adem Zuk
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-04-2010, 19:03:54

Topi: Lutjet ndaj Zotit, në gjuhë amëtare

Presidenti dekoron përfaqësuesit e katër komuniteteve fetare në ShqipëriPresidenti Bamir Topi risjell në kujtesë amanetin e At Zef Pllumit, i cili ka thënë se me Perëndinë duhet të flitet në gjuhën amtare. Deklarate e numrit një të shtetit, erdhi gjatë një ceremonie për dekorimi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fatmir Shatri
05-01-2010, 22:51:46

Të mos instrumentalizohen nxënësit për shkaqe fetare!

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka kundërshtuar aktivitetet e organizatave të ndryshme fetare në objektet shkollore, dhe ka kërkuar nga drejtuesit e shkollave të ndërmarrin veprime konkrete për mbrojtjen e nxënësve të tyre.Këshillit për Mbrojtjen e të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-12-2009, 01:51:16

Si u bë 25 dhjetori Krishtlindje

 Më 25 dhjetor, kristianët anembanë botës do të mblidhen për të festuar ditëlindjen e Jezusit. Këngë të gëzueshme, liturgji speciale, dhurata të mbledhura me letra të shkëlqyeshme, ushqime festiveSi u bë 25 dhjetori Krishtlindje/A është me të vërtetë ditëlindja e Krishtit?Më 25 dhjetor, kristian...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-12-2009, 02:16:41

Letrat sekrete të Nënë Terezës dhe krizat e saj të besimit

 "Jezusi ka një dashuri të veçantë për ju por, për mua, qetësia dhe boshllëku është aq i madh saqë e kërkoj dhe nuk e shikoj, vë veshin por nuk e dëgjoj, gjuha ime lëviz kur dua të lutem, por nuk arrin të flasë"Letrat sekrete të Nënë Terezës dhe krizat e saj të besimit/Dy gabimet e mrekullueshme...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sh2dow
24-10-2009, 21:59:18

Si te behesh prift ne Maqedoni!

Magjia qe ne kohra te hershme kishte kapluar te miren por zoti gjithsesi me krijimin e botes krijoji edhe ligjet mu si ki forum ku tani un shkruaj dhe respektoj nje kohesisht rregulloren e shkruar nga staffi.Un jam Musliman mirpo per vet faktin qe jam nje i till ki religjion ndalon reptesisht sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-10-2009, 17:20:31

MICS: 80 përqind e popullsisë brenda Shqipërisë, myslimane

Një studim i papublikuar më parë, që identifikon përkatësinë fetare, thotë se myslimanët përbëjnë rreth 80% të popullsisë në Shqipëri, një shifër shumë më e lartë se sa mendohej më parë. Një studim i "The Multiple Indicator Cluster Survey", i bërë nga INSTAT në 2005 për UNICEF, kërkonte të zbulo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Masha, Jeton Veliu

Skandali i ri seksual trondit kishën italiane

Masha
21-09-2009, 10:47:58
Sa turp!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
28-08-2009, 15:59:30

Prifti iu bashkohet muslimanëvë në agjërim

Prifti iu bashkohet muslimanëvë në agjërimPrifti protestant Ben Ries nga Belingami po e agjëron muajin e shenjtë të Ramazanit.Kjo është një angazhim jo edhe aq i lehtë, sepse gjatë Ramazanit duhet larguar nga p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
21-08-2009, 14:24:08

Marrëdhëniet mes Islamit dhe Krishterimit në Evropë

Marrëdhëniet mes Islamit dhe Krishterimit në EvropëDr Hans KoechlerPërmbajtja(I) Historia e marrëdhënieve islamike-të krishtera në Evropë: Ndërveprimi kulturor përballë konfrontimit politiko-ideologjik(II) Konceptet me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kijameti, panopticon, hendrix

ZOTI DHE ROBI

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-06-2009, 00:54:15

Fjalimi i Barak Husein Obames ne Kajro

Fjalimi i Obames ne Kairo  "Kemi fuqinë të bëjmë botën që ëndërrojmë"  Jam i nderuar që ndodhem në qytetine përjetshëm të Kajros, i ftuar nga dyinstitucione shumë të famshme. Përrreth 1000 vjet, Al-Azhar konsiderohe
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
AbdylHabib
05-03-2009, 10:07:38

Mbreti që vendosi të bëhej bujar

Mbreti që vendosi të bëhej bujarParaqet ,Sabri SelmaniNjë mbret i Iranit i tha një ditë një dervishi:-Tregomë një rrëfenjë.-Madhëri-, u përgjigj dervishi, -do t’ju tregoj rrëfenjën e një mbreti arab, Hatim Tai-t, njeriut më bujar të të gjitha kohëve, sepse nëse do mund t’i ngjaje, ti kishe për t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aida
31-01-2009, 21:40:38

Lejohen Kryqet e percet ne shtet

Lejohen Kryqet e percet ne shtetTedi BlushiQeveria garanton me ligj për besimtaret myslimane mbajtjen e shamive të kokës apo të perçes në institucionet publike. Në të njëjtat institucione, edhe besimtarëve të krishterë u garantohet me ligj mbajtja e kryqeve. Këto të drejta sigur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe