Teologjia

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Këndvështrime Teologjike - Biseda e Diskutime per ceshtje fetare dhe te besimit.


M A X
20-10-2020, 20:33:14

Mos u mërzit për Profetin!

Nga Kimete Berisha
Jo Profetin Muhamed, por cilindo njeri në botë e ofendon nëse e vizaton cullak, aq më tepër dikë që as nuk e ke parë cullak, as nuk e ke idenë se si duket cullak e as se si është dukur i veshur me tesha. Sepse, krejt bukuria dhe simbolika e figurës së Profetit Muhame...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
17-06-2019, 11:20:15

J. P. Moreland: Shkenca jep prova për ekzistencën e Perëndisë

Dr. James PorterMoreland është profesori i dalluar i filozofisë së shkencës në Biola University në La Mirada, Kaliforni. Ai ka katër diploma: master shkencor në kimi nga Universiteti i Misurit, master teologjie nga Seminari Teologjik i Dallasit, master në filozofi nga Universiteti i Kalifornis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

V@GαβθηD
22-03-2013, 18:59:57

Përbërja 7-atëshe e Njeriut

VINI RE! Nga kendveshtrimi filizofik - s´ka te beje me argumentet e fesë Islame apo ndonje dijetar Islam. Sqarim i thenies:Shkenca ka arritur në përfundim se njeriu është krijuar nga 7;‘’Më pyes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

CentauR.
25-01-2013, 12:58:32

Afetarizmi ynë

Nga e kaluara kombëtare kemi në trashëgim një mësim të madh; lufta kundër idesë së "zotit" jo vetëm që mund dhe duhet luftuar, por dhe është një luftë që fitohet. Kjo luftë është një përpjekje e brendshme, një emancipim, një rritje intelektuale, një vullnet për të tejkaluar dogmat moçalore që ng...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
12-10-2012, 13:40:46

Konfuci - Konfucianizmi

Konfuci/Lufta e një të mençuri kundër tiranisëKonfuci lindi në 551 p.e.s., në shtetin e Lu (sot pjesë e provincës së Shangdong), në Kinë. Ishte bir i një pjesëtari të familjes Kong, komandant i lartë i ushtrisë së Lu dhe i një vajze të re për të cilën dihet vetëm që vinte nga familja Yan. Emri i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-04-2011, 16:48:50

Mbyll sytë Baba Reshat Bardhi

Është ndarë nga jeta, në moshën 76 vjecare Haxhi Dede Reshat Bardhit, kreu i kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve.Baba Reshat Bardhi prej kohësh vuante nga probleme të rënda shëndetësore dhe dy herë i ishte nënshtuar ndërhyrjeve kirugjikale.Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, ndërroi jetë të sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: besimtare shqiptare, Elhamdulilah Ya Rabb!, patriot mehmeti

Leter Zotit

*
besimtare shqiptare
28-02-2011, 04:43:33
Ki te drejtAllahu na falt..Respekt per parashkruesin..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-11-2010, 00:08:34

Dede Ahmeti

Dede Ahmeti/Shenjt në shenjtëri!Nga Agron SEJAMINITë shkruash për një shenjt është gjëja më e lehtë në botë. Mbarësia dhe lehtësia nuk do të lodhë për të gjetur fjalinë e bukur... Mjafton të përshkruash thjesht e me vërtetësi, atë udhë hyjnore. Po, po! Hyjnore! Madje, që në bark të nënës...Ishte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Nacionalist18, evis shkodra, Anesti

www.sherime.com A ia Vlen?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-11-2010, 16:23:59

Virgjëresha Mari, katolike apo myslimane?!

Ekziston në botë një grua, përherë e re në moshë, që me një vështrim enigmatik të bind të kuptosh se si antagonizmi midis besimeve fetare është vetëm keqdashësi e budallallëk njerëzor. Me një jetëgjatësi dymijëvjeçare ajo bashkon zemra, popuj, e devotshmëria njerëzore që i kushtohet tregon se ës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe