Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: ciarli
« ne: 12-01-2014, 11:55:26 »

neser do jete nje dite tjeter, pasneser do jete nje tjeter, pas kesaj jete kaotike do gjendemi ne jete te tjera
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 08-05-2012, 16:10:07 »

E kuptova. Dhashe kete shembullin e anestezise pasi mjeket ketu thone qe perqindja e gjerave paranormale ndodh kur njerezit jane ne anestezi.

po nen efektin e sedativeve.....kete fenomen e pashe te shperfaqur tek ime moter....gjate gjithe periudhes (ne javen e fundit) me shume fliste dhe kishte perfytyrime nga bota e pertejme sesa ishte ne mesin tone
Postuar nga: erionmuca
« ne: 08-05-2012, 16:03:01 »

une nuk isha ne anestezi....isha e zgjuar me sy hapur

E kuptova. Dhashe kete shembullin e anestezise pasi mjeket ketu thone qe perqindja e gjerave paranormale ndodh kur njerezit jane ne anestezi.
Postuar nga: endrrimtare
« ne: 08-05-2012, 16:02:43 »

Mishel,une mendoj se njeriu ne keto momente dyshimi gjate ekzistences se tij i paraqitet nje force mbinatyrore e cila e ben njeriun te shpresoj diku. Imagjino nje njeri me plot vuajtje ne jete,me humbje te medha,etc,te cohet ne mengjes e te thote "po c'eshte jeta si perfundim?" Pra nje njeri pa shpresa,pa nje besim,pa nje Zot..ska me vazhdim! Qenia humane eshte e krijuar ne ate menyre qe te besoj te mrekullite e Tokes & Natyres..
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 08-05-2012, 16:01:52 »

Te them te drejten un kam dashur te me ndodhin vete keto gjera qe te me benin me shume besimtar, pasi kam degjuar histori neper spitale ku personi qe ka qene ne anestezi, ka pershkruar me detaje ngjarjet qe kane ndodhur ne dhome tjeter (nderkohe qe ky ishte ne operacion).
Kjo eshte e pashpjegueshme. Dicka e tille s'me ka ndodhur vete, dhe shpresoja te me ndodhte kur ika vet ne anestezi.

une nuk isha ne anestezi....isha e zgjuar me sy hapur
Postuar nga: erionmuca
« ne: 08-05-2012, 16:00:11 »

Te them te drejten un kam dashur te me ndodhin vete keto gjera qe te me benin me shume besimtar, pasi kam degjuar histori neper spitale ku personi qe ka qene ne anestezi, ka pershkruar me detaje ngjarjet qe kane ndodhur ne dhome tjeter (nderkohe qe ky ishte ne operacion).
Kjo eshte e pashpjegueshme. Dicka e tille s'me ka ndodhur vete, dhe shpresoja te me ndodhte kur ika vet ne anestezi.
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 08-05-2012, 15:56:26 »

kur linda vajzen , isha ende ne martenitet dhe po flija. Zgjohem pak si e trembur sepse nga frika mos qante vajza. ngrihem ndenjur ta shoh sepse ishte ne krevatin e saj .
Kur ngrihem ne te djathte te vajzes sime ,prane fytyres qendronte fytyra e tim eti ...shume e qarte , e plote e dallueshme....une per momentin u tremba. sapo une u cova dhe pashe ate vegim....fytyra u shperbe ne pluhur te cilin edhe ate e pashe.....
nuk isha ne gjume sepse ne ate mom ne dhome hyri ime me dhe me gjeti te ulur......ia tregova edhe asaj

[por ne e lidhem me faktin se ndoshta atij i ishte bere qejfi qe vajzes i vura emrin e tij....se di


pas kesaj ngjarje kam shume dyshime...me pare nuk besoja
Postuar nga: erionmuca
« ne: 08-05-2012, 15:53:02 »

Jam ne medyshje mishel. Ngaiher besoj ngaiher nuk besoj. Dmth nuk e di.
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 08-05-2012, 15:46:36 »

The Most Astounding Fact (Neil deGrasse Tyson, HD)

aludime......

dua te dij konkretisht besoni se ekziston jeta pas vdekjes? keni perjetime pasi ju ka vdekur dikush i dashur...me te?
Postuar nga: erionmuca
« ne: 08-05-2012, 15:36:04 »