A egziston jeta pas vdekjes? - 4 - Teologjia

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A egziston jeta pas vdekjes?

A egziston jeta pas vdekjes?

· 89 · 17138

 • Postime: 1210
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#75 ne: 11-11-2007, 02:03:37
Aida,

Diskutime te tilla nga njerëz te pakulturuar, vijnë si pasoje e fajit tuaj si staf qe lejoni në forum te frymojne enveristat e qelbur te c'njerezores te cilën e kanë promovuar gjithenje, dhe po e promovojne.
Kush eshte ketu i pakulturuar?

Citim
Përderisa si forum, duke u frikesuar se po ju bene padi demokracia, lejoni shperndarjen e komunizmit famekeq qe masakroi e torturoi mijëra shqiptare, mendoj se s'ka për te pasur kurrë efekt pozitiv lirija qe i jepni edhe antivleres, për skaj vleres.
Cila eshte vlera dhe cila antivlera?

Cili eshte mendimi i lire?
Cila eshte sot e para,Antivlera apo Vlera?

Citim
p/s: Sikur të kishin shtet këta enverista, do na gozhdonin një nga një, e do na masakronin sikur qe na masakruan.
KUsh ju masakroi?Si shpetuat nga masakrimi?Kush ua beri shtetin?Kush ua ruajti trojet,gjuhen,kulturen shqiptar? Kush ua krijoi identitetin Shqiptar?
Kush jeni ju qe i jepni(?) fushe veprimit...?Kush jeni ju qe doni te promovoni demokracine?E dini "ju" se ç`eshte Demokracia?

Cila eshte ngjyra e Demokracise?

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#76 ne: 11-11-2007, 02:31:09
Për hire te paqes, jam e detyruar ta mbyll këtë teme -PERKOHESISHT-!

Do te rihapet pasi te qetesoheni pakëz.
E deri athere, ju uroj diskutim te qete ne temat tjera te forumit.#77 ne: 07-10-2010, 02:45:59
 POOOO.....

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#78 ne: 08-05-2012, 11:45:45
Jam kurioze te dij...nese ekziston vertet???

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#79 ne: 08-05-2012, 15:36:04

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#80 ne: 08-05-2012, 15:46:36
The Most Astounding Fact (Neil deGrasse Tyson, HD)

aludime......

dua te dij konkretisht besoni se ekziston jeta pas vdekjes? keni perjetime pasi ju ka vdekur dikush i dashur...me te?

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#81 ne: 08-05-2012, 15:53:02
Jam ne medyshje mishel. Ngaiher besoj ngaiher nuk besoj. Dmth nuk e di.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#82 ne: 08-05-2012, 15:56:26
kur linda vajzen , isha ende ne martenitet dhe po flija. Zgjohem pak si e trembur sepse nga frika mos qante vajza. ngrihem ndenjur ta shoh sepse ishte ne krevatin e saj .
Kur ngrihem ne te djathte te vajzes sime ,prane fytyres qendronte fytyra e tim eti ...shume e qarte , e plote e dallueshme....une per momentin u tremba. sapo une u cova dhe pashe ate vegim....fytyra u shperbe ne pluhur te cilin edhe ate e pashe.....
nuk isha ne gjume sepse ne ate mom ne dhome hyri ime me dhe me gjeti te ulur......ia tregova edhe asaj

[por ne e lidhem me faktin se ndoshta atij i ishte bere qejfi qe vajzes i vura emrin e tij....se di


pas kesaj ngjarje kam shume dyshime...me pare nuk besoja

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#83 ne: 08-05-2012, 16:00:11
Te them te drejten un kam dashur te me ndodhin vete keto gjera qe te me benin me shume besimtar, pasi kam degjuar histori neper spitale ku personi qe ka qene ne anestezi, ka pershkruar me detaje ngjarjet qe kane ndodhur ne dhome tjeter (nderkohe qe ky ishte ne operacion).
Kjo eshte e pashpjegueshme. Dicka e tille s'me ka ndodhur vete, dhe shpresoja te me ndodhte kur ika vet ne anestezi.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#84 ne: 08-05-2012, 16:01:52
Te them te drejten un kam dashur te me ndodhin vete keto gjera qe te me benin me shume besimtar, pasi kam degjuar histori neper spitale ku personi qe ka qene ne anestezi, ka pershkruar me detaje ngjarjet qe kane ndodhur ne dhome tjeter (nderkohe qe ky ishte ne operacion).
Kjo eshte e pashpjegueshme. Dicka e tille s'me ka ndodhur vete, dhe shpresoja te me ndodhte kur ika vet ne anestezi.

une nuk isha ne anestezi....isha e zgjuar me sy hapur

 • Postime: 1010
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#85 ne: 08-05-2012, 16:02:43
Mishel,une mendoj se njeriu ne keto momente dyshimi gjate ekzistences se tij i paraqitet nje force mbinatyrore e cila e ben njeriun te shpresoj diku. Imagjino nje njeri me plot vuajtje ne jete,me humbje te medha,etc,te cohet ne mengjes e te thote "po c'eshte jeta si perfundim?" Pra nje njeri pa shpresa,pa nje besim,pa nje Zot..ska me vazhdim! Qenia humane eshte e krijuar ne ate menyre qe te besoj te mrekullite e Tokes & Natyres..

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#86 ne: 08-05-2012, 16:03:01
une nuk isha ne anestezi....isha e zgjuar me sy hapur

E kuptova. Dhashe kete shembullin e anestezise pasi mjeket ketu thone qe perqindja e gjerave paranormale ndodh kur njerezit jane ne anestezi.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#87 ne: 08-05-2012, 16:10:07
E kuptova. Dhashe kete shembullin e anestezise pasi mjeket ketu thone qe perqindja e gjerave paranormale ndodh kur njerezit jane ne anestezi.

po nen efektin e sedativeve.....kete fenomen e pashe te shperfaqur tek ime moter....gjate gjithe periudhes (ne javen e fundit) me shume fliste dhe kishte perfytyrime nga bota e pertejme sesa ishte ne mesin tone

 • Postime: 570
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#88 ne: 12-01-2014, 11:55:26
neser do jete nje dite tjeter, pasneser do jete nje tjeter, pas kesaj jete kaotike do gjendemi ne jete te tjera

Temat e fundit