Prifti dhe Ateisti - Teologjia

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Prifti dhe Ateisti

Prifti dhe Ateisti

· 2 · 1048

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-06-2019, 16:47:19

  • Postime: 1753
  • Karma: +10/-4
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 25-06-2019, 13:25:01
Një shpjegim mjaft llogjik në lidhje me ngjashmërinë e njeriut me Zotin ku shpirti është i pavdekshëm. Aftësisë për të menduar, dashur, vendosur lirshëm, liria dhe dashuria e shpirtit, komponenete që na aforojnë te jeta e Zotit.
Zoti respekton lirinë - e shpërblen veprën e mirë reflekton arsyen e "pse" u krijua njeriu.
Kisha katolike vlerson kritikat konstruktive - këtu pasqyrohet qëndrimi i hapur ndaj mendimeve të ndryshme pa lakuar besimin individual.
Nuk ka biletë automatike për parajsë vetëm se je besimtar - është mënyra më e mirë për të shpjeguar se njerëzia nuk ka fund, sipas fesë.

Temat e fundit