Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Passion
« ne: 10-06-2019, 10:32:02 »

Hormon i madh te keta prifterinjte.

Kur prekin femij duhet te kish nje ligj qe direkt allatet t'ua shtrydhnin me tel,edhe kur te shkonin ne banjo,t'u duhej nje mbeshtetes ,se do lagnin pantallonat.

 :-[
Postuar nga: M A X
« ne: 10-06-2019, 08:59:27 »

Ja skandali i radhes. Nje numer i madh femijesh shurdh-memece ne Argjentine,  jane abuzuar nga prifterinjte. Mendoj se shkaku kryesor pse ne kishen katolike ka nje numer kaq te madh pedofilesh eshte celibati, dmth qe kleri nuk lejohet te martohet. Me nje veshtrim empirik mund te verehet psh qe kishat e tjera, ku celibati nuk eshte i detyrueshem, nje fenomen i tille eshte joekzistent.

http://m.espresso.repubblica.it/attualita/2019/06/07/news/bimbi-sordomuti-abusati-da-preti-pedofili-in-argentina-esplode-lo-scandalo-insabbiato-in-italia-1.335817
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 29-03-2019, 19:45:38 »

Epo keshtu eshte kur mundohesh me mbajt zogun ne kafaz dhe nuk e le te ngrihet lart fitimtar , vjen nje moment qe edhe truri behet si zogu e nuk sheh me gjej brime e bjer. LOL

Perfundimisht prifterinjte duhen me lene te livadhisin dhe me pas ti rrefejne mekatet qe te shpelahen se dite te keqia po vijne or taj. LOL
Postuar nga: erlehta
« ne: 26-03-2019, 21:51:06 »

Maskarenj që Zoti u marte me ta. Skandale te tmerrshme kane dale ne drite dhe kohet e fundit.
Postuar nga: Monique
« ne: 26-03-2019, 07:41:24 »

Epo do dalin per aq kohe sa jane qenie njerezore dhe furnizohen me gjak.
Sikur te lejohej martesa per keta sdo ishte kjo situate.
Ja papulet grek sikur e kane doren cik me te lehte me keto skandale
Postuar nga: M A X
« ne: 25-03-2019, 23:25:30 »

Keto nuk kane te ndalur kurre. Gati muaj del ndonje skandal i ri.
Postuar nga: ciarli
« ne: 12-01-2014, 12:35:50 »

edhe Vatikani nuk qenka e thene te jete i mbrojtur nga djajte seksual, qe dhunojne si kudo meshkuj dhe femra, por ata qe duken jane thjesht te induktuar me energji djallezore, viktima dhe me zor thyhen para se te kryajne nje te tille imoralitet te ulet. Keshtu me mire te konvertoheshin ne murgjer anglez dhe ta shuanin me vere dhe heshtje turpin
Postuar nga: yllipolar
« ne: 22-12-2008, 18:56:51 »

  Besimi  është  çështje  e brendshme  e njeriut. Secili  prej  nesh  mund  t'a  deklaroj  atë  në  të  cilen  beson. Por  asnjëri  prej  nesh  nuk  mund  t'a  di  me  saktësi  për  tjetrin nëse   është  e  vërtetë  ajo  për  të  cilen  pohon  se  beson, më  konkretisht, nëse  unë  them  se  besoj  në  Zot, askush  nuk  mund  t'a  vërtetoj  me  saktësi  nëse  është  e  vërtetë  ajo  që  them  unë për besimin tim...Kjo  sa  për  fillim.
 Së  dyti, nuk  ka  njeri  mbi  rruzull  që  nuk  beson  në  diçka. Dikush beson  në  Zot, dikush  në  djall, dikush  në atë  se  nuk  egziston  Zoti...Dikush  beson  se   e  ka  prejardhjen  nga  majmuni  e  dikush  nga  Ademi. Sidoçoftë, besimi i  individit  mund  të  matet  dhe  mund  të  zbulohet  ose  të  shihet  nëpërmjet  veprave  të  tij. Vepra  e  njeriut  është  parametri  më  i  mir  për atë  se  çfar  ai  deklaron, në  t'vërtet  këtu  po  e  përfshij  edhe  qëllimin  e  tij  për  t'a  kryer  një  vepër.
 Së  treti  secili  besim   ka  historinë  e  vet. E di  se  të  gjitha  këto  ju  i  dini, por  kam  dronë  se  nuk  e  dalloni  mjaft  mirë  historinë  e  besimit, (që  mund t'ket  lindur  shekuj  më  parë  para  nesh), dhe  individit  që  e  pohon  këtë  besim. Më  falni  që  po  duket  se  po  shtrihem  shumë  tepër  pa u  lidhur  askund  me  temën  që  është  hapur  këtu. Natyrisht  që  i  urrej  gjërat  e  tilla  si  abuzimet  seksuale. Nuk  e  përjashtoj mundësinë  që  kso  lloj  veprash  mund  të  gjinden  në  çdo  lloj  njeriu  që  mund  të  ket çfardolloj  besimi. Mund  t'a  quaj  veten  e tij  KRISHTER TE  MIRE po  mund  të mos  jet  i  till, mund  t'a  quaj  veten  e  tij  MUSLIMAN  po  as  që  ka  t'bëj  fare  me  islamin dhe  asaj  se  çfar  predikohet  nga  kjo  fe. Por... Kushdo  që  t'fshihet  pas  këtyre  veprave  është  kriminel  dhe  ka  bër  krim  dhe  ai  që  e  fsheh  një  vepër  të  tillë  bartë  një  pjesë  të  fait. Dikush  po  i  quan  arab ata  që  për  bazë  kan rregullat  islame  kur  gjykojnë  dhe  shprehin  mendimet  e  tyre. Nuk e  di  pse  por   mendja  më  shkon  tek  një  interpretues  i  shkëlqyer  i  vepërës  së  filozofit  të  madh  grek Aristotelit  babait  të  filozofisë (filozofia  nëna  e  shkencave të   sotme)  që  ishte  me  origjinë  arabe...Më  kujtohet  Al Xhabar dietar  me  origjin  arabe  që iu  ndrrua  dhe  përshtat  emri  në  gjuhët  e  tjera,themelues  i  alxhebrës. Më kujtohet  madje  edhe  Ondolusi  një  shtet  që  shtrinte  sundimin  mbi Spanjën  dhe  një  pjesë  të   Europes  deri  në  kufijt  e  Francës  së  sotme. Një  sundim  që  zgjati afërsisht  800  vite. Arqitektura  e  këti  shteti  është  ruajtur  shumë  pak, por  ajo që  është  ruajtur  edhe  sot  e  kësaj  dite  të  fascionon. Dhe  unë  po  e shtroj  pyetjen  nëse  ky  sundim  ka  sjell  një  antipati evropiane  ndaj  asaj  lindore  e veçanërisht  arabe? Ndoshta. Po  të  ishte  kshtu dhe  po  të  ishte  këtu  shkaku  atëher  mendja  ime  ma  thot  se  këta  sundimtar  të  Ondolusit  do  të  duhet  të  ishin  diktator  të  mdhenj, që  do  t'kishin  ushtruar  dhunë  dhe  gjenocid  mbi  secilin  njeri  që  si  përkiste  asaj  feje. Por  për  habinë  time  historia  flet  ndryshe. Ajo  tregon  se  pikërisht  arti  grek  i  lënë  pas  dore  nga  mesjeta, u  kthye  i  ruajtur  nga  po  këta  arab. Dhe  brenda  këti  shteti  kan  gëzuar  liri  të  barabarta  sikurse  muslimani  ashtu  edhe  pjestarët  e  tjer.
 Besoj  se  të  gjitha  këto  i  dini  ju, por  nguteni  dhe  i  keni  lënë  në  harresë. Mua  feja  ime  nuk m'ka  frymzu  që  ti  urrej  pjestarët  e  feve  të  tjera. Bile  ka  edhe  ajete  Kuranore  që  e urdhërojnë  këtë. Por  feja  ime  m'urdhëron  ti  urrej  gjërat  e  pista  dhe  negative  që  mund  t'i  ket  besimtari  përkatës. Neve  n'a  thon  ti  respektojmë  të  tjerët  për  faktin  se  brenda  secilit  besim  është  ruajtur  ndonjë  fije  e  vërteta.
 Kujtoj n'kët  rast  dy  emra  të  mdhenj  në  krishterizëm  Shën  Augustinin  dhe  Tomas  Akuinin, dy  reformatorët  më  të  mdhenj  brenda  teologjisë  krishtere, nuk e  besoj  se  këta  të dy  do  t'pajtoheshin  me  Vatikanin  po  t'ishin  gjall  sot. Përndryshe  DRITA, SHKELQIMI  dhe  QARTESIA e   zotit  të  tyre   do  t'ishte  zbehur... Unë  nuk  ua  fyej  besimin jo  pse  friksohem  por  ma  ndalojnë  rregullat  e  fesë  islame, por  desha  t'ju  them se mua  nuk  më  mbetet  hatri  nëse  më  quan   kinez, zezak, francez  a çfardo  që  t'ju  pëlqej  juve, (ndonse  jam shqiptar  dhe parapëlqej  t'më  quajn  shqiptar), sepse një  ajet  Kuranor  thot:
 "Allahu nuk shikon ne fizionomine tuaj por shikon ne zemrat tuaja". Ose  ajete  të  tjera  që  pohojnë  barazinë e  njerzve para  Zotit. Pra  pretendoj  të jem  qytetar  i  denj  i  botës...,pa  e  fshehur  atë  çfar  ndjej. Me  kaq  ksaj  radhe...
Postuar nga: abdurrahman
« ne: 17-12-2008, 16:56:14 »

Anesti me fal qe mar guximin tju këshilloj ,qe mos te mereni me njeres si këta me sipër, se vërtetë nuk e meritojnë vemendjen dhe repliken tuaj,Këtyre Shqiptareve ne qoftë se janë shqiptare dhe jo arabe i mirkuptoj për ato qe shkruajnë pasi justifikojne kompjuterat dhe lap topet qe kanë mare nga shoqatat islamike për te helmuar Shqipërinë dhe për ta larguar akoma me shumë nga Evropa.

jam duke lexuar shume shkrime te postuar nga anetaret me bindje te krishtere dhe ateiste qe i identifikojne muslimanet si arabe dhe joshqiptare a thua valle qe te jesh shqiptar duhet te jesh patjeter i krishter apo ateist.te kuptohemi kjo eshte shume qesharake.
duhet tju kujtoj qe emrin shqiptar nuk e merr nga perkatesia fetare por nga ajo gjinore.pasi ne jemi pasardhes te fiseve ilire qe me pas u identifikuan ne fise arberore deri ne emrin e sotem shqiptar.
dhe keto fise kane pasur besime te ndryshme ne epoka te ndryshme porse qe te gjithe keta jane shqiptare.bespj se deri ketu u kuptuam.apo jo?
pastaj nuk e kam marre akoma vesh ate thenien e nje jo shqiptari se "feja e shqiptarit na qenka shqiptaria"?nejse
po ne cfare besimi na thirka kjo feja e shqiptarit qe qenka shqiptaria?
ke ka per Zot kjo fe?
pastaj te qenit shqiptar nuk eshte ne vetvete as cilesi e mire dhe as cilesi e keqe.
sa e sa shqiptare bejne vepra te shemtuara si ne shqiperi dhe anembane botes dhe sa e sa te tjere bejne vepra te mira.
a jane njelloj te dyja palet?
a duhet te krenohemi me ata shqiptare qe sillen keq?
nese me thoni qe nuk jane shqiptare ata qe sillen keq por ata qe sillen mire,atehere mund te themi qe arabet,kinezet,gjermanet,greket turqit,serbet,amerikanet,italianet,anglezet....etj qe sillen mire na qenkan shqiptare.
une jam i kenaqur qe jam shqiptar se keshtu ka dashur Zoti te jem, nuk e kam zgjedhur une dhe as ju qe te jemi shqiptare ashtu siç nuk e kane zgjedhur te tjeret te jene nga ato vende nga jane.
dhe jam krenar qe Zoti me udhezoi me islamin per fe.
edhe dicka nga historia jone e afert: valle a nuk ishte kjo europa qe na ndau ne disa copa(ku gjysma e trojeve shqiptare ndodhen jashte shqiperise ne mos gaboj) per interesat e saj personale.
dhe po per interesat e saj personale do na marre apo do na lere dhe jo sepse jemi apo jo muslimane apo te krishtere apo ateiste?
dhe njeriu qe ka dinjitet nuk e shet shpirtin e vet as per hater te europes,amerikes,azise apo afrikes o njeriiiiii.
sa per kujtim,kush eshte ne itali apo ne greqi e di se sa duhen shqiptaret nga italianet dhe greket europiane.vetem nese i lepihesh dhe i bie ne gjunje ne shenje nenshtrimi atehere te perkedhelin koken dhe te hedhin nje kocke si lemoshe njesoj siç bejne me qente e tyre.

fjalen turp ketu ne forum por edhe gjetke e perdorin shume vete por lum ai qe ka kuptuar kuptimin e vertete te saj dhe mjere ai qe turpin nuk e kuptoi dhe ne te perfundoi.

NUK KA SEMUNDJE ME TE MADHE SE INJORANCA DHE ÇDO SEMUNDJE E KA NJE ILAÇ DHE ILAÇI I VETEM I INJORANCES ESHTE DIJA ( APO DITURIA )
Postuar nga: duka65
« ne: 15-12-2008, 21:23:15 »

 Anesti me fal qe mar guximin tju keshilloj ,qe mos te mereni me njeres si keta me siper, se vertet nuk e meritojne vemendjen dhe repliken tuaj,Ketyre Shqiptareve ne qofte se jane shqiptare dhe jo arabe i mirkuptoj per ato qe shkruajne pasi justifikojne kompjuterat dhe lap topet qe kane mare nga shoqatat islamike per te helmuar Shqiperine dhe per ta larguar akoma me shume nga Evropa.