Çfarë besimi fetar keni? - Teologjia

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Çfarë besimi fetar keni?

Musliman
101 (70.1%)
Katolik
15 (10.4%)
Ortodoks
8 (5.6%)
Protestan
3 (2.1%)
Agnostik
6 (4.2%)
Ateist
8 (5.6%)
Budist
3 (2.1%)

Numri i anetareve qe votuan: 124

Çfarë besimi fetar keni?

Çfarë besimi fetar keni?

· 82 · 14293

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 18-02-2005, 06:24:00
çfarë besimi fetar keni?
« Editimi i fundit: 17-01-2020, 17:21:42 nga M A X »

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-02-2005, 13:26:31
Nuk te detyrone njeri t'i pergjigjesh!
« Editimi i fundit: 19-02-2005, 00:07:18 nga Eni »

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 18-02-2005, 13:35:55

Po mirë Sulltani, mos të mirremi me detaje të parëndësishme tani. Ka forumista që janë ateistë, kështu që edhe ata duhet ta kenë mundësinë për ta votuar, për të parë më mirë përqindjen e fetarëve dhe jofetarëve në forum.

Agnosticizmi, është një lloj rryme fetare e përafërt me ateizmin por që nuk e përjashton mundësinë e ekzistimit të ndonjë fuqie mbinatyrore.

#3 ne: 18-02-2005, 21:08:25
Berni, jo te gjithe jane musliman!
« Editimi i fundit: 19-02-2005, 00:08:47 nga Eni »

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#4 ne: 18-02-2005, 21:38:12
Ju lutem nese doni shpjegime rreth ndonje gjeje, me mire hap nje teme tjeter qe do te sqaroheshe!
« Editimi i fundit: 19-02-2005, 00:10:04 nga Eni »

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 18-02-2005, 22:06:01
Mos zhvijo qellimin e temes,te lutem!
« Editimi i fundit: 19-02-2005, 00:11:34 nga Eni »

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 18-02-2005, 22:21:43
Jashte teme!!
« Editimi i fundit: 19-02-2005, 00:11:56 nga Eni »

 • Postime: 1609
 • Karma: +10/-0

#7 ne: 19-02-2005, 00:14:31
Nese nismetari i temes, ka pasur deshire thjeshte te beje sondazh, se cfar perkatesie fetare ka ne forum, le te vazhdoje, ska pse te sulmohet apo pengohet. Ndersa, nese behet shkake per rremuja e percarje atehere s'duhet te vazhdoje!!

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 19-02-2005, 07:45:56
nuk e kuptoj pse shkrimi im ishte jashte teme?
une thejsht bera nje verejtje. mos u beni kaq te zellshem.

ajo verjetje qe bera qendron , do apo nuk do dikush.

 • Postime: 196
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 24-02-2005, 09:31:02
Interesant,
Paskemi agnostik dhe budist mes nesh

 • Postime: 196
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 12-03-2005, 02:58:34
musliman mesatar!

#11 ne: 12-03-2005, 03:38:00
musliman mesatar!

Ta marrsha t'keqen.

Shumica e shqiptareve jane Muslimane Mesatar, e asgje tjeter.
Si per shembull, Diten me tespi ne dore, e naten n'kafe duke pire birre te ftohte.

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 12-03-2005, 05:45:24
Une jam Myslimane. Por per mendimin tim per ne Shqipetaret, tradita edhe zakonet jane me te rendesishme se feja, te pakten per mua eshte keshtu

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 12-03-2005, 08:27:20
baby girl  
kjo teme quhet ca besimi keni, dhe jo ca traditash keni.

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 12-03-2005, 13:32:11
Besimin Musliman

 • Postime: 196
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 12-03-2005, 14:13:18
nga flet ti herisiana, se kam para degjuare kete emer me pare!

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 15-03-2005, 09:42:03
Islam (musliman)  :occ

 • Postime: 255
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 16-03-2005, 05:26:18
muslimane

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 17-03-2005, 16:47:29
Sa interasante është se une kundershtojë rreptësishtë statistikat e enciklopedive te huaja mbi shqiperine ku tshkruajn se ne Shqiperi ka më së 70% mysliman, qe tani ne fillim te shekullit tjetër ajo shifer po rritet ne vend se  të zbritet....
çudi me neve !

 • Postime: 196
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 17-03-2005, 20:27:41
pse te zbritet numri! nuk ka pasur ndonje tragjedi natyrore ku jetojn myslimanet.  plus myslimanet jan i cik me konservative dhe lindin pak me shume.  ti don te beson ashtu se te ka mesuar xhaxhi enver ta urresh fen tate!

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 18-03-2005, 03:02:58
Islam, dhe skam gje te keqe ketu secili ju lutem respektojeni fene tuaj qe te tjeret te ju respektojneeeeeeeee ee   sepse njeriu qe nuk ka fe sme duket se eshte i formuar mjaft

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 18-03-2005, 03:05:43
une besoj vetem ne Zot !

« Editimi i fundit: 18-03-2005, 14:08:32 nga Kreksi »

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 18-03-2005, 03:15:21
e rrespektoj fen time si te gjithe europa...
« Editimi i fundit: 18-03-2005, 14:03:08 nga Kreksi »

 • Postime: 196
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 18-03-2005, 09:23:56
nonsense!

 • Postime: 196
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 18-03-2005, 09:27:04
pakicat myslimane shqiptare!  per korcen flet ti apo shqipnin ne pergjithesi?! 400 milion afrikan krishter dhe 200 milion krishter ne ameriken latine jan me te varfur se myslimanet. krishterizmi i ka fajet per keto dy rajone?  jo i ka imperializmi evropjan dhe gloablizmi ta pafsha une tyja hajrin! hajt tani shko pij nje pirr e freskohu e mos fol kotlliqe!

Temat e fundit