×
Hyrja
Profili

Sondazh

Çfarë besimi fetar keni?

Musliman
101 (70.1%)
Katolik
15 (10.4%)
Ortodoks
8 (5.6%)
Protestan
3 (2.1%)
Agnostik
6 (4.2%)
Ateist
8 (5.6%)
Budist
3 (2.1%)

Numri i anetareve qe votuan: 124

Çfarë besimi fetar keni?

Çfarë besimi fetar keni?

· 82 · 12577

 • Postime: 1609
BESIM
#25 ne: 18-03-2005, 09:32:26
tema eshte Cfar besimi fetar keni, e JO cfar mendoni per besimin fetare qe keni apo kane! ju lutem permbajuni temes!!
Çfarë po ndodh me vaksinën kundër koronavirusit?

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 09-09-2020, 23:31:40
nga InfoZ
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 26-05-2020, 12:29:47
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Kush dhe cfare jane Jexhuxh - Maxhuxhet?

Nisur nga M A XRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:59:31
nga M A X

 • Postime: 2357
 • Gjinia: Mashkull
kreksi
#26 ne: 19-03-2005, 21:29:54
DERISA LEJOHET NJE TEME ME NJE TITULL TE TILLE,
normal se sjell konflikte dhe urrejtje !

Shtrohet pyetja!

Perse zoteri shtroni kete pyetje ju?

Me ç'fare te drejte shtroni nje pyetje te tillë?

Thuani ku është interesi i bisedes se kesaj teme?

A ju duhet se cilit besim i takoj une ?

Pasi ti mbledhish keto informata, te rrejshme, fiktive, ku i dergoni ju ?
 
Ky është forum gjithëshqipëtarë dhe pikë !

Mjaft me provokime te tilla...

Nese keni ndonje fe mbajeni ne shtepin tuaj,askush s'ju pengon.

Mos deshe te lidhesh kuror me mua?
« Editimi i fundit: 19-03-2005, 21:37:17 nga Kreksi »

 • Postime: 792
 • Gjinia: Mashkull
Kosovari_pz Toni
#27 ne: 20-03-2005, 18:22:47
jam KRENAR qe jam musliman  :tym

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#28 ne: 25-03-2005, 15:00:33

DERISA LEJOHET NJE TEME ME NJE TITULL TE TILLE,
normal se sjell konflikte dhe urrejtje !

Konfliktet i sjellin te ketillet si ju...

Shtrohet pyetja!

Ngrehet pergjigja...

Perse zoteri shtroni kete pyetje ju?

Spese thjesht don te dije se cfar besimi keni...

Me ç'fare te drejte shtroni nje pyetje te tillë?

Me cfar te drejte ti parashtron kete pyetje...

Thuani ku është interesi i bisedes se kesaj teme?

Te njihemi me mire mes veti...

A ju duhet se cilit besim i takoj une ?

Nese don te tregosh nese jo...s'eshte patjeter...

Pasi ti mbledhish keto informata, te rrejshme, fiktive, ku i dergoni ju ?

Atje ku s'ta merr mendja ty...
 
Ky është forum gjithëshqipëtarë dhe pikë !

Pa dallim feje...

Mjaft me provokime te tilla...

Mjaft edhe ti me postime te ketilla...

Nese keni ndonje fe mbajeni ne shtepin tuaj,askush s'ju pengon.

Nese ty te pengon feja e ndokujt, mos posto fare ku s'duhet...

Mos deshe te lidhesh kuror me mua?

Po ti...
Une jo

Citim

 • Postime: 6973
 • Gjinia: Mashkull
Irenis
#29 ne: 27-03-2005, 10:12:43
Unë kam emër mysliman. Babi im ka qenë shumë fetar. Mirëpo unë nuk jam aq mysliman i devotshëm sa t;i them vetes me plot kuptimin e fjalës mysliman. Nuk e kam të qartë në çka besoj e në çka jo. Por nuk jam ateist. Kushtimisht votova për agnostik.

 • Postime: 31
nika
#30 ne: 30-04-2005, 22:02:02
Besoj në Zotin, Misteriozitetin, Dashurinë e Vërtetë Hyjnore. Religjioziteti i vërtetë nuk është të besohet qorrtazi, por të njihni Zotin brënda jush, rreth jush, dhe ta doni Atë duke dashtë çdogjë që të rrethon. Veten e çmoj kërkues shpirtnor dhe nxënës të profetëve dhe mistikëve. Kam mësuar edhe nga budizmi, nga Krishti, Muhameti, Imam Aliu, kabiri i Bengalit, Sufijet, Lao Ce, Shën Augustini, Dionisi /peshkopi i Athinës etj. Nuk ushtroj asnjë rit të asnjë feje. Dashurinë e Vërtetë e njohin dhe e zbatojnë shumë pak persona mbi Tokë. Dashuri është Zoti! Zoti është Dashuri! Dashuria Hyjnore nuk ka kushtëzime, egoizem, gjelozi, posesivitet etj. Jezusi e ka njohur këtë dashuri, pasi e ka lutë Zotin që t'i falë ata që e kanë kryqëzuar.
U dëshiroj përndritje të shpirtnave dhe njohjen e zbatimin e Dashurisë së Vërtetë Hyjnore!!!

 • Postime: 121
 • Gjinia: Mashkull
trancefan3
#31 ne: 01-05-2005, 05:35:21
 ;)Jam i krishter, ;)dhe e kam per nder. ;)

 • Postime: 390
 • Gjinia: Mashkull
Positive
#32 ne: 01-05-2005, 08:15:20
i krishtere katolik - qe 2.000 vjet i Jezu Krishtit  ;)

... jam krenar per kete!  ;) I lumi ai qe beson ne Jezu Krishtin Zot e Shpetimtar, sepse ne te do te gjej shpetimin dhe jeten e pasosur.

 • Postime: 1556
 • Gjinia: Femer
..::xhan xhan::..
#33 ne: 01-05-2005, 08:56:50
une jam christian...
por ne fakt fete skan rendesi shume se te tera ato jane rruge qe te cojne ne te njejtind destinacion. ;)
pershendetje te tereve :pafshim :lule

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#34 ne: 01-05-2005, 10:00:33
Jam muslimane,por i rrespektoj edhe besimtaret e feve tjera.Per mua te gjithe jane krijesa te Zotit dhe meritojne dashurine,meshiren,drejtesine dhe bemiresine.

 • Postime: 35
yllza
#35 ne: 01-05-2005, 12:12:29
besoj ne ekzistimin e nje fuqie mbinatyrore dhe pas nje studim te hollesishem kam ardh ne perfundim se islami eshte ai i cili me qeteson dhe kenaq shpirtin
shkurt dhe shqip jam muslimane dhe krenare

 • Postime: 196
Kosovari_i_terbuar
#36 ne: 01-05-2005, 12:39:18
yllza a je najfar cike e mire?

 • Postime: 2
mctuma
#37 ne: 01-05-2005, 12:41:53
heheh shum mir
uen jom MUSLIMAN qekaq di em thon es-selam alejkum ve rahmetullahu ve bereketu
ALLAHU EKBER

 • Postime: 36
 • Gjinia: Mashkull
OROSHI
#38 ne: 03-05-2005, 12:48:40
Jam katolik!!


Pa komente qe i kalojne konturet e temes.
« Editimi i fundit: 03-05-2005, 13:25:07 nga Solist »

 • Postime: 4008
 • Gjinia: Femer
SwEeTNeSs
#39 ne: 03-05-2005, 13:11:56
Muslimane

 :)

 • Postime: 406
 • Gjinia: Mashkull
Kujdes
#40 ne: 31-05-2005, 12:42:44
Musliman edhe ate i forte bile

 • Postime: 351
 • Gjinia: Femer
Leona
#41 ne: 05-06-2005, 20:37:03
Musilmane, dhe jam krenare dhe i falënderohem ALLHUT që unë i takojë kësaj feje.

 • Postime: 39
HaTaB_84
#42 ne: 06-06-2005, 05:39:57
Falemenderimet dhe lavderimet i takojne vetem All-llahut,selavatet dhe selamet i takojne Muhamedit a.s familjes se Tije shokeve dhe gjith atuneve qe ndjekin rrugen e Tij deri ne diten e gjykimit.
Ine dine indaAllahe elIslam.
E vetmja fe e pranuar tek All-llahu eshte Islami.
Falemederoj te Madhin All-llah qe me beri edhe mua prej fese se vetme te pranuar Islamin Elhamdulilah.
O ju qe keni besuar keni frige All-llahun me nje respekte te denje dhe mos vdisni pos duke qene Musliman.Ajet nga Kurani Famelarte i pa ndryshuar dhe i mbrojtur nga Krijuesi.

Nxjerni argumentet, au japim fjalen.Tenje e vjeter latine

 • Postime: 11
Enesi
#43 ne: 08-06-2005, 14:18:19
Musliman  ;)

 • Postime: 123
iman
#44 ne: 09-06-2005, 05:05:18
myslimane dhe shume krenare.jemi te gjithe si familje,qe keshtu gezimi eshte shumefish.

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#45 ne: 11-06-2005, 11:49:31
Muslimane  :)

 • Postime: 1107
 • Gjinia: Femer
Borebardha
#46 ne: 14-06-2005, 11:40:05
MUSLIMANE :)

 • Postime: 206
Bashaj
#47 ne: 15-06-2005, 14:53:59
Mysliman i vertet i Allahut

 • Postime: 206
Bashaj
#48 ne: 27-06-2005, 04:30:23
falenderimet i  takojne ALLAHUT selat ve selam  profetit MUHAMED paqa dhe shpetim i zotit qofte me te, familjes se tij dhe gjithe atyre qe ndjekin rrugen e tij ne ket dynja dhe ne ahiret amin

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#49 ne: 27-06-2005, 12:31:48
Jam musliman, dhe i falenderohem Allahut qe me beri te jem ky qe jam, dhe qe me fal qetesi dhe paqe ne shpirtin dhe trupin tim.

Ju pershendes gjithve, dhe vazhdoni te jeni tolerant, ashtu sic kemi qen denbabaden.

Zoti ju ndihmoft.