×
Hyrja
Profili

Sondazh

Çfarë besimi fetar keni?

Musliman
101 (70.1%)
Katolik
15 (10.4%)
Ortodoks
8 (5.6%)
Protestan
3 (2.1%)
Agnostik
6 (4.2%)
Ateist
8 (5.6%)
Budist
3 (2.1%)

Numri i anetareve qe votuan: 124

Çfarë besimi fetar keni?

Çfarë besimi fetar keni?

· 82 · 12559

 • Postime: 63
Leutrim
#50 ne: 06-08-2005, 10:39:35
Jam Shqiptar Musliman pa dyshim dhe jam krenar.

 • Postime: 138
 • Gjinia: Mashkull
rafo
#51 ne: 06-08-2005, 16:47:02
Jam ne fene e vertet . MUSLIMAN

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer
Aida
#52 ne: 18-08-2005, 07:01:41
Muslimane :)

 • Postime: 1293
 • Gjinia: Femer
Bruna Isolana
#53 ne: 18-08-2005, 09:12:19
Unë kam emër mysliman. Babi im ka qenë shumë fetar. Mirëpo unë nuk jam aq mysliman i devotshëm sa t;i them vetes me plot kuptimin e fjalës mysliman.
As une s'jam aq myslimane e devotshme qe ndoshta ta meritoj tamam kete emer por s'e mohoj kurre se JAM MYSLIMANE N proud of it. Allahu xh.sh. thote qe robi im mund te me vije me mekate deri ne qiell dhe une e fal nese kerkon falje te sinqerte. His mercy is truly above his wrath! ;)

Allah, please have mercy on our souls and do not leave us in charge of them....even for a split of a second, 'cuz we might cause it unjustice.

 • Postime: 309
 • Gjinia: Mashkull
nobody
#54 ne: 18-08-2005, 09:30:13
I përkas Enverizmit,profetit më të ndritshëm të botës!Dhe jam krenar për këte!

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#55 ne: 18-08-2005, 11:20:26
Nuk kam par "profet" qe te kete pas nje perfundim si ky me i ndritshmi i botes.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#56 ne: 18-08-2005, 11:27:39
ca eshte shinto Miss vajza :???

Une jam Muslimane

 • Postime: 138
 • Gjinia: Mashkull
rafo
#57 ne: 18-08-2005, 11:28:26
ahahahahahahahahaha hah
I përkas Enverizmit,profetit më të ndritshëm të botës!Dhe jam krenar për këte!
hahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

 • Postime: 138
 • Gjinia: Mashkull
rafo
#58 ne: 18-08-2005, 11:33:14
he re nobody , te ti haj macja breket.hehehehe

 • Postime: 309
 • Gjinia: Mashkull
nobody
#59 ne: 18-08-2005, 11:47:00
Nuk kam par "profet" qe te kete pas nje perfundim si ky me i ndritshmi i botes.
Edhe unë ende jo!Por unë nuk flas për gurët!

 • Postime: 138
 • Gjinia: Mashkull
rafo
#60 ne: 18-08-2005, 12:11:16
he re nobody kur do ta kuptosh realitetin ,do te jete shume vone.ateher ska kthim pas.

 • Postime: 309
 • Gjinia: Mashkull
nobody
#61 ne: 18-08-2005, 12:19:53
he re nobody kur do ta kuptosh realitetin ,do te jete shume vone.ateher ska kthim pas.
Të gjithë mashtrohemi nga dikush dhe për diçka dhe asnjëri nga ne nuk e kupton realitetin kurrë.Realiteti është një iluzion gjithnjë!

 • Postime: 138
 • Gjinia: Mashkull
rafo
#62 ne: 18-08-2005, 12:31:54
jo ,pikerisht nuk eshte ashtu si thua ti.se nuk mundesh ti me e gjet realitetin,nuk don te thot se edhe te tjeret nuk munden ta gjejn.Realitet egziston per ate qe don ta dije.

 • Postime: 309
 • Gjinia: Mashkull
nobody
#63 ne: 18-08-2005, 14:32:39
jo ,pikerisht nuk eshte ashtu si thua ti.se nuk mundesh ti me e gjet realitetin,nuk don te thot se edhe te tjeret nuk munden ta gjejn.Realitet egziston per ate qe don ta dije.
Mirë rafo!Falëmnderit për reagimin e kundërt!Urime për diturinë tënde,suksese në jetë,por mua më prano ashtu me këto bindje që kam që tye as të tjerëve nuk u prishin punë!Unë lexonj me vemendje variantat e të tjerëve...këte t`a kish parasysh!...
Po përsëris: Realitetin nuk e di askush dhe për këtë konkludim timin nuk është i mundur debati apo replika!
Të mënqurit para meje jo më kot kanë thënë: Realiteti është i hidhur...kjo sepse e kanë kërkuar gjithë jetën por s`e kanë gjetur që më në fund janë ndarë të lodhur dhe të hidhëruar nga mos gjetja e misterit!Se për përalla dhe gjëgjëza,pa dyshim që kanë dijtur mjaft nga priftërinjtë dhe hoxhallartë etj.

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#64 ne: 18-08-2005, 16:27:11
I perkas dy Besimeve. Ortodoks dhe Myslinan :)

 • Postime: 20
 • Gjinia: Mashkull
AlbMuslim-Ku
#65 ne: 16-09-2005, 16:54:43
Elhamdulilah (Falemnderimi i takon vetem Allahut xh.sh) MUSLIMAN .

Nuk po mund te rri pa shtu diqka haha...

Erlehta si bre edhe Ortodoks edhe Musliman  Jojo: Absurd  :O

 • Postime: 294
N I K
#66 ne: 17-09-2005, 15:32:19
ATEIST I BINDUR  DHE KRENAR DERI NE VDEKJE!

askush nuk te pyeti sec'mendon per fete...
« Editimi i fundit: 20-09-2005, 12:21:12 nga ibraim »

 • Postime: 390
 • Gjinia: Mashkull
Positive
#67 ne: 17-09-2005, 15:42:28
I krishtere katolik, qe 2.000 vjet  :alb:

 • Postime: 1632
 • Gjinia: Mashkull
arbias
#68 ne: 23-09-2005, 09:41:32
 E Selam alejkum  Besimi im fetar ÚshtÚ Besimi Musliman Ket e zgjodha se e gjeta veten dhe s mendoj vetem per veten  por edhe per tÚ tjeret qe te jem i barabart edhe un me tÚ tjeret edhe tÚ tjeret me mu  ;)

 • Postime: 1898
 • Gjinia: Mashkull
a1
#69 ne: 23-09-2005, 12:48:45
budist pra  ;)

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#70 ne: 23-09-2005, 12:59:49
Elhamdulilah (Falemnderimi i takon vetem Allahut xh.sh) MUSLIMAN .

Nuk po mund te rri pa shtu diqka haha...

Erlehta si bre edhe Ortodoks edhe Musliman  : Absurd 


 Ca besimi duhet te kete ai person qe i ka prinderit te dy besimeve te ndryshme :O
Po kur vete je ortodokse dhe burrin e ke mysliman.  he nuk  do thuash qe i perket te dy feve. Jo per gje po i ben qefin dhe burrit. :)

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#71 ne: 23-09-2005, 13:54:49
Besimin ne nje Zot.
Nuk e identifikoj veten ne asnje fe perkatese,sepse lexoj nga pak te gjithe librat e shenjte(libra te Zotit), dhe e gjej veten ne te gjithe.

 • Postime: 45
agnusdei
#72 ne: 23-09-2005, 14:35:07
Protestante (E KRISHTERE 100%.... )

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#73 ne: 01-07-2010, 20:33:42
mysliman.
LONUSHJA
#74 ne: 30-09-2010, 05:10:58
musliman Elhamdulilah
 

Çfarë po ndodh me vaksinën kundër koronavirusit?

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 09-09-2020, 23:31:40
nga InfoZ
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Nisur nga InfoZRubrika Fitness

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:47:14
nga InfoZ
Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Nisur nga InfoZRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 26-05-2020, 12:29:47
nga InfoZ
Cfare duhet te dini para se te investoni?

Nisur nga albinalbanRubrika Leku

Postimi i fundit 15-05-2020, 10:57:46
nga erlehta
Kush dhe cfare jane Jexhuxh - Maxhuxhet?

Nisur nga M A XRubrika Libraria Islame

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:59:31
nga M A X