Hitleri, Feja Islame, dhe Shqiperia - Teologjia

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hitleri, Feja Islame, dhe Shqiperia

Hitleri, Feja Islame, dhe Shqiperia

· 10 · 4021

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

ne: 05-04-2009, 20:43:32
Perkunder asaj qe mund te mendohet, Hitleri kishte nje mendim pozitiv per fene Islame.
 
Hitleri kishte shprehur admirim per traditat luftarake te muslimaneve, dhe e udhezoi Himlerin qe te krijonte Divizione SS Islamike.

Hitleri donte te lidhte aleance me vendet islamike te Lindjes se Mesme dhe Egjiptin, por deshtoi pasi anglezet dhe francezet ishin treguar me te shpejte.


Hitleri dhe Husayni
DIVIZIONI SHQIPTAR SS SKANDERBEG (Mars 1944 - Nentor 1944)
 
Ne Mars te vitit 1944 Himleri krijoi divizionin shqiptar SS Skanderbeg, i cili perbehej nga rreth 6500 vullnetare shqiptare. Ky ishte nje divizion malor. U krijua ne Mars dhe u shperbe ne Nentor te vitit 1944.


SS Skanderbeg

VIDEO, 9 MAJ 1939
DIVIZIONI BOSHNJAK HANDZAR (1943-1945)
Po keshtu Himleri krijoi Divizionin Musliman Handzar, i cili perbehej nga boshnjake dhe kroate .

« Editimi i fundit: 06-04-2009, 17:29:12 nga perroi »

 • Postime: 56
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 06-04-2009, 00:01:34
qka ka lidhje kjo me fen islame aty ka pas edhe katolik edhe musliman ti a i ndave ata muslimant me katolik a apo ata katolikt kan qen tu pi kafe

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 07-04-2009, 21:43:39
SS Skanderbeg (divizioni shqiptar)Myftiu i Madh i Jeruzalemit duke vizituar trupat SS Handschar, ne vitin 1944. Ai u tha trupave islamike, se kishte shume gjera te perbashketa midis principeve te Islamit dhe Nacional Socializmit.


Pershendetja naziste e Hezbollahut


 • Postime: 56
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 08-04-2009, 15:27:16
hezbollahu jan sekt fetar nuk jan prej pasuesve te muhamedit alej selam keshtu qe me islam shum larg jon

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 02-06-2009, 22:35:56
ISLAMI ESHT FE TOELRANTE DHE E DREJT  E SA PER HITLERIN  QYSH E PASH N KETO FOTOT I PASKA DASHT MUSLIMANET  AMA S PO E DI A NGA FRIKA A NGA DASHNIA NDAJ KESAJ FEJE E ME MIR LE TA GJUKON ZOTI KET QESHTJE ESELAMU ALEJKUM ME RESPEKT Imran Krasniqi

#5 ne: 07-08-2009, 15:58:57
O njerez, mos besoni pallavrat e perroit se jane thjesht mbeturina te nje truri te mbushur me urrejtje - ai e thote vete hapur fare qe eshte rracist. Hitleri paska dashur myslimanet vetem se dikush ka montuar nje fotografi? Oh pls!!!!! Sa myslimane i perkasin ne rruzullin tokesor njerezve me ngjyre? Jane ca, apo jo...dhe pikerisht Hileri, babai i rracizmit i ka dashur? Hmmmmmmmmmm, edhe te verteta te ishin ose te jene fotot,o njerez...futeni pak mendjen ne pune pra...

...idjotet dhe fanatiket jane aq te sigurte...kurse te mencurit plot medyshje...- sa te drejte paska pasur!!

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 07-08-2009, 22:29:56
Pi një çaj që të qetësohesh dhe mos hyr nëpër temat e mia duke kërkuar të gërricesh me mua. Postimet e tua nuk janë gjë tjetër por vetëm vazhdimi i temës së zezakut.

Sa për Hitlerin, ai nuk ishte kundër rracave të tjera, sepse të gjitha rracat kanë të drejtë të jetojnë në vendet e tyre. Lufta e Hitlerit ishte kundër mafias ndërkombëtare - rrjetit të bankierëve çifutë dhe kukullave të tyre, komunistëve dhe masonëve.

Në ushtrinë e Hitlerit kishte edhe ushtarë të rracave të tjera.
Fotografi të asaj epoke:
 


Hitler youth


 • Postime: 800
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 08-08-2009, 10:25:03
Interesante  hmmmmm:

Gjithsesi sikur Hitleri ta donte me te vertete islamin sic thuhet ne keto shkrime, nuk do kishte bere luften genocide kunder cifuteve.

 • Postime: 1530
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 08-08-2009, 11:11:01
Interesante  hmmmmm:

Gjithsesi sikur Hitleri ta donte me te vertete islamin sic thuhet ne keto shkrime, nuk do kishte bere luften genocide kunder cifuteve.

Jam i mendimit te njejte !

 • Postime: 570
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 12-01-2014, 12:23:13
Hitleri ishte nje djall dhe nuk mund te mendonte ndryshe, nje grafik i zi qe prishte skenen gjermane dhe ate evropiane, edhe pse me nderhyrje nga lart disi u pershtat dhe sulmoi hebrenjte dhe jevgjit, te paret kane nje neveri psiqike ndaj greqise hyjnore dhe te dytet kane nje mospercjellje organike ndaj kultures superiore greke

Temat e fundit