×
Hyrja
Profili

Sondazh

Kombi apo feja?

kombi
feja

Kombi apo feja?

Kombi apo feja?

· 148 · 15695

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#100 ne: 19-02-2011, 23:38:36
http://video.google.com/videoplay?docid=-2174995525735918278#
Mesonjtoria

ky ishte surrati i vertet i Sallamit te Alekos, ndaj te mos na bej propogand fetare antikombetare.
besimtare shqiptare
#101 ne: 20-02-2011, 02:26:31
                 Feja vellezer e motra mas pari, se nuk ju ka krijua Kombi, por Allahu. Prandaj po shkruan nji vella po e ke pare ti zotin. Nuk duhet te e pare zotin por te besuar sic e besojne permbi 170.000.000 musliman, kurse kombi shqiptar ka disa milion 3 - 4 a do te jemi a jo. A te shkojmi me ato 3 apo 4 milion shqiptar, apo me ato miliona musliman. Jo vellezer e motra te besosh ne krijusin tende edhe pse nuk e shef duhet ta besosh e kemi uzdaj tek Krijusi se do ta shofim ne boten tjeter inshalla. Kurse kombin to te leme ketu, e si do te dalim para zotit, atje nuk na ndihmon as femija , as pasurija, as kombi, te gjitha ato kthehen tek shtepija diten kur te vorrosesh kurse ato cka ke pregadite per atje , vec ato pun te mira apo te kqija i merr me vehten tane. Do te jepesh llogari para Krijusit tend. Mendo, logjiko, edhe puno. Te mjeret ato qe u ka vdek zemra, edhe i kajne verbu syt. Lus allahun te ju sheroj zemrat e juaja, dhe tju jap drit ne syte e juaj * flisni per komb, e jo per fe. Ju thras te gjithve ne shpetim. Aji qe ka zemren e smut dhe syte e verber, aji shetit neper toke i njajte me te vdekurin, vec aji nuk e din se ashte i vdekur. Lus allahun edhe nji her allahun tju sheroj zemrat edhe tju jap drit ne szt e juaj.                                                                                                                           ..............Allah u te shperbleft Moter.......Allahu i udhezoft te gjith..InshAllah...

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#102 ne: 20-02-2011, 11:34:39
Kombi vellezer e motra sepse kombi eshte gjaku juaj, ndersa feja nuk ka lidhje gjaku edhe nuk quhesh vella me dike qe nuk ke lidhje gjaku, nuk flet te njejten gjuhe te nenes.
Vellezer e motra kur u krijua bota Allahu bashke me Theosin  nuk ekzistonin te na krijonin sepse jane shume te mevonshem te marrin ate lavdi.Bota ka miliona vjet qe banohet, ndersa Allahu keto 1600 vjetet e fundit erdhi bashk me Theosin per te na bere greke e arabe.Para tyre ishte perendia e Diellit,Dia,dita,dituria.Ky eshte Zoti i shqiptarve-thote Kristoforidhi-edhe ketij i falen qe nga lashtesia shqiptaret ne Tomorre.Sa per sallamet e alekos edhe per pordhet e papes a te janullatos ato jane pordhe asimiluese anti shqiptare.Nje fetare si lartshkruajtsja ka vdekur si njeri edhe jeton ne"parajsen" arabe edhe ne emer te allahut ajo te ve bombat neser, ndaj skan c na duhen vellezer e motra arabe.Feja ne shqiperi ka figurat e veta te larmishme e te respektuara si Naim Frashri,at Gjergj Fishta ,at Zef Pellumbi  te cilet dinin ta ruanin raportin mindis kombit edhe fese.At Gjergj Fishta me atdhedashurin e tij vajtoj me 28 nendore 1913 per shkaterrimin e kombit edhe tha "se nuk i sherben me zotit qe i coptoj vendin...ky eshte shembulli me i mire i te qenit shqiptare....ne te kunderten se shpejti do kemi edhe minoritet arab ne shqiperi sipas urdhrave te vella arapit..nuk jam rracist, por mjafte me me ti lejojm shqiptaret te ehen te huaj ne vendin e tyre me vllazerime fetare si vllazerimi ortodoks qe sote i ka bere greke ortodokset ne jug te shqiperis..kjo maske vllazerie do cjerre ede kjo eshte detyre e te gjithe shqiptareve

 • Postime: 1439
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#103 ne: 20-02-2011, 13:40:39
Nuk duhet harruar qe Feja gjithmone ndan kombin, nuk me intereson shume se me ke femer martohem, me intereson tipi i saj, kur ishja emigrant ne greqi, vura re qe greket ishnin shume fetar cdo te premte shkonin te gjithe ne kishe si shkollat ashtu dhe qytetaret, ndersa ne itali ishnin deshmitaret e Jehovait dhe shtetasit  marokien (Marok myslyman) te cilet ishnin te fiksuar ne fe.
Personalisht nuk do e merrja mundimin te lidhesha me njerez te tille(te cilet jane shume te lidhur me fen-e)une si fe i perkas fese myslimane por qe jam me shume i dhen per kombin se sa per fen.
Duke u dashur si komb mund te qendrojme te bashkuar dhe me te forte, duke u dashur sipas fes mund te behemi thela mishi per qent qe mezi presin te na coptojne.

Shqiperia eshte e SHQIPETARVE dhe jo e fes!!!!
besimtare shqiptare
#104 ne: 20-02-2011, 16:29:08
Allahu xh.sh  e ka kriju token, e gjithqka ka ne toke e ne qyell,, ai e din pse e ka kriju edhe deri sa ka me ekzistu,,qellimet e tij askush si din ne jemi rrob te Zotit ,,Ai esht Zoti jon..disa tregojn peralla..por Ai qe beson ne Zot ska askush qe mundet me e bind ne mendime te rejshme..sikurse ajo Profetja e rrejshme ne Shqiperi ..qe thonte une jam Profete ..Subanallah...... ka shum e shum si ajo ..Zoti i udhezoft inshAllah..

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#105 ne: 20-02-2011, 16:34:26
Sigurisht qe kombi

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#106 ne: 20-02-2011, 19:59:26
Une besoj se Zoti nuk do pyet askend se cfare nacionaliteti i ka pasur thene ndryshe nuk do gjykoj askend per perkatesin nacionale ndersa do pyet dhe gjykoj per ate fetare.

Per mua mbetet feja, dhe me ane te kesaj falenderoj Zotin qe jam edhe SHQIPTAR!!!

 • Postime: 155
varisa
#107 ne: 21-02-2011, 08:42:11
Feja 100%

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#108 ne: 21-02-2011, 19:31:45
Allahu xh.sh  e ka kriju token, e gjithqka ka ne toke e ne qyell,, ai e din pse e ka kriju edhe deri sa ka me ekzistu,,qellimet e tij askush si din ne jemi rrob te Zotit ,,Ai esht Zoti jon..disa tregojn peralla..por Ai qe beson ne Zot ska askush qe mundet me e bind ne mendime te rejshme..sikurse ajo Profetja e rrejshme ne Shqiperi ..qe thonte une jam Profete ..Subanallah...... ka shum e shum si ajo ..Zoti i udhezoft inshAllah..
o tralala
toka ka miliona vjet qe eshte krijuar, keshtu edhe njeriu mbi te, ku ishte allahu yte ateher.
te pershendes me vjershen e Naim Frashrit "Tradhetoret"...lane zonjen e nderuar edhe zune nje kurve shtrige..lane kombin e zune fene per tu quajtur vorioepiriot sote...o tralala, zgjohu nga gjumi e beso ku te duash, por mbi kombin mos vendos kende, ose mbathja andej nag arabia me pare se te ndihesh minoritar ne shqiperi o tralalala

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#109 ne: 21-02-2011, 19:34:47
Une besoj se Zoti nuk do pyet askend se cfare nacionaliteti i ka pasur thene ndryshe nuk do gjykoj askend per perkatesin nacionale ndersa do pyet dhe gjykoj per ate fetare.

Per mua mbetet feja, dhe me ane te kesaj falenderoj Zotin qe jam edhe SHQIPTAR!!!

sepse qellimi arab eshte te pushtoj boten me ane te fese,ashtu si qellimi greke..edhe kan gjetur ca hundlesher e traper qe bejn endrra me sy hapur.Beso ne zote e askush sta ndalon, por respekto kombin qe te lindi e te rriti...apo je edhe ti pjelle e shen meris me spinaqin?

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#110 ne: 21-02-2011, 20:55:21
Ti nuk je, me nacionalist se une.
Nuk e di pse ju qe mendoni se jeni "shqiptar te denje" jeni kaq te paedukuar dhe fjalen e dyte keni ofendim. Une respektoj cdo njeri qe mbeshtet mendimin e tij pa e zhvlersuar mendimin e tjetrit. Feja mua s`me bene arab, as grek, as turk, as japan. Zoti dashti qe une te jeme shqiptar dhe jam krenar me kete. Feja dhe kombi jan buka dhe uji, nuk bene pa asnjeren!

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#111 ne: 21-02-2011, 21:28:45
do thone kam fe do than kam din
njani thote jam turke  e tjetri latin
do thone jane greke,shkaj ca te tjere
por jena vllazen more te mjere
prifterinjet me hoxhet ju kan dhune
me ju shkaterrue me demue
vjen burri huaj e te rri ne voter
e te turperon nene e te turperon moter
Pashko Vaso
O moj shqypni.
Patriotizmi nuk eshte buka edhe uje por eshte nxjerrja e mesimeve nga e shkuara.Ne se per ty buka eshte shenjtori i kishes ortodokse shqiptare shen Kozma Etoliani,ateher te ngecet ne fyte buka e kombit e te rrofte nacionalizmi i verber....shih ketu cju thoshte shqiptarve shenjtori i kishes ortodokse greke qe eshte edhe shenjtori i kishes shqiptare...dhe pastaj hajde me shite nacionalizem e patriotizem"

http://www.proletari.com/percarja-qe-mbolli-kisha-ortodokse-midis-shqiptareve/html
 
besimtare shqiptare
#112 ne: 22-02-2011, 01:18:54
per .....Alfeko'n...... Kombi ka nevoj per njerez te menqur  ..per Trima..dhe "respekt"    .....TY  Jeto ki Respekt nga une tug tung..s.a..

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#113 ne: 22-02-2011, 01:25:38
skan cna duhen trimat edhe respekti, na duhet dituria , mencuria edhe nxjerja e mesimeve nga e shkuara ne menyre qe ti sherbejm jetegjatesis kombetare pa lindur minoritar te rinj nder shqiptaret.
besimtare shqiptare
#114 ne: 22-02-2011, 01:36:00
ai qe Respekton Krijuesin...respekt on gjithkend........ dhe at menqurin ta jep Ai Zoti....ty smundesh me  bo send pa  urdher te Zotit.. Kombi esht edhe i joni nuk esht vetun tendi o njeri kupto..,,Feja askend se con ne rrug te gabuar ok... hajt met mira se skam fjal ma per ty..

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#115 ne: 22-02-2011, 01:40:29
vere nje kryq te kuq perpara shkrimeve me propogand fetare te pakten se nuk ta ka njeri qejfin me perralla ne 2 te nates.Shiko mesiper shen kozma etolianin,shenjtorin e krijusit tende edhe pastaj hajde te na thuash perralla sa te duash..perralla me sy hapur

uen e respektoj fene e Fishtes-Frashrit, por jo fen e sulltanit e janullatos
besimtare shqiptare
#116 ne: 22-02-2011, 01:48:04
E para nuk esht ora 2 i nates ktu..e dyta  e respektoj  cilen fe te due askend nuk e intereson..e adhuroj Krijuesin ..se pari e respektoj Krijusin e mandej  ...Ato qe Zoti i ka krijue ..por i urej ato qe  i bojn Allahut shok !!!!!!

 • Postime: 155
varisa
#117 ne: 22-02-2011, 08:46:07
o tralala
toka ka miliona vjet qe eshte krijuar, keshtu edhe njeriu mbi te, ku ishte allahu yte ateher.
te pershendes me vjershen e Naim Frashrit "Tradhetoret"...lane zonjen e nderuar edhe zune nje kurve shtrige..lane kombin e zune fene per tu quajtur vorioepiriot sote...o tralala, zgjohu nga gjumi e beso ku te duash, por mbi kombin mos vendos kende, ose mbathja andej nag arabia me pare se te ndihesh minoritar ne shqiperi o tralalala
Ty me duket ende qemke me teorit e "PA BAZA" te Darvinit...!!! QE MOTI KOHE ato teori kane rene POSHT .Kush ika caktuar lendet e para ne sasi te mjaftueshme ,te cilat jane te mjaftueshme per nevojat e cdo qenie te gjalle..???kush ika percaktuar sasite e ketyre lendeve te cilat i pergjigjen atij,i cili jeton nga ato?kush ika krijuar keto lende te para:farat,ujin,token pjellore ,driten e diellit,dioksidin karbonin,fabrikat e gjelberta?kush i dha keto?cfare do te ndodhte sikur toka te ishte krijuar pa njeren nga keto lende???Kush e krijoi gojen duke e ditur se ajo gjendet ne fillim te sistemit digjestiv,te ciles ia shtoi dhembet e bukur dhe te dukshem ,te cilet grijne,kafshojnedhe bluajne...??Kush ka vendosur qe eshtrat te jene te mbuluara me mish..??Kush eshte AI o ju te cilet keni mendje..??!!Valle a nuk po shihni se te gjitha keto jane zhvilluar me njohuri paraprake te caktuar dhe te udhehequr me urtesi dhe percaktim preciz?Ose ndoshta ende ne mendjen tuaj gjenden mangesi..???te cilet kane pohuar se te gjitha keto kane ngjare befasisht dhe se te gjitha keto jane krijuar pa dije dhe pa kuptim ..?? Amos valle te gjitha keto ndodhin vetvetiu..?..nuk edi pse para gjithe ketyre te vertetave ende njerezit sit ty hamenden...Disa njerez, nga dashuria e verber (qe dmth dashuri patologjike:) ) nuk i shohin gjerat siq jan ne realitet por ashtu siq do donin te ishin :) ju urojme sherim sa me te shpejte :) (jo per te miren tone po per te miren e tyre). Andaj Zoti eshte Ai qe duhet adhurohet pastaj kombi,se Zoti eshte ai qe i ka krijuar te gjitha
besimtare shqiptare
#118 ne: 22-02-2011, 20:12:02
Varisa......Respekt .....Allahu te meshiroft ...

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#119 ne: 22-02-2011, 20:28:32
Pershendetje...Jetoj ne Maqedoni dhe nuk e di se sa keni njohuri por tek ne martesa me nje te krishter eshte e paparamenduar..Dua te them se prinderit asnjeher nuk do dakordohen me nje martese te till...Kjo eshte mbase nga fakti se ne Maqedoni te gjith shqiptaret jane te fese islame(jo se ska te krishter mirepo ata kane nderuar kombin pra jane deklaruar si maqedonas)...Dua te dij mendimin tuaj....A do te martoheshi me nje shqiptar te fese tjeter apo me nje musliman te kombit  tjeter????

JU  LUTEM PERMBAJUNI TEMES DHE IDESE FILLESTARE !!

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#120 ne: 22-02-2011, 20:36:01
E para nuk esht ora 2 i nates ktu..e dyta  e respektoj  cilen fe te due askend nuk e intereson..e adhuroj Krijuesin ..se pari e respektoj Krijusin e mandej  ...Ato qe Zoti i ka krijue ..por i urej ato qe  i bojn Allahut shok !!!!!!

sa per oren e ke te shenuar aty, eshte 01 e 48 ora kur postoni ju kete shkrim...ndaj mos genje se denon allahu.
Mua me ka bere nena me baban edhe te lutem te mos me quash dobic se do te ofendoj edhe une e nuk do te vij mire.Femijet nuk i sjelle pelikan, por i bane babai me maman duke bere qejfin e tyre..besoj se ta ka thene allahu kete te vertet te madhe.Krujuesi qe krijoj boten miliona vjete me pare nuk ka lidhje me allahun edhe as nje allah tjeter vogelush  qe njeh 1500 vjet jete me ane te perrallave fetare qe ju bashkengjiten tradites pervojes e dituris mijravjecare per te shitur bythen e tyre.
Ketu i thone Shqiperi, ruaje Allahun tende e tjetri ta ruaj Krricin e vete si ti doje zemra, por mbi kombin mos vendos askend qe nuk deshiroj gjuhen shqipe.Kur te ngrihesh nga gjumi do ta kuptosh qe Zoti eshte i madhe edhe paqedashes ,nuk eshte dobic qe vjen e te meson arabishten si gjuhen e perendis edhe ti kendon arabisht ne mes te shqipes,ateher do jete shume vone se do ndihesh minoritar ne shqiperi

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#121 ne: 22-02-2011, 20:45:09
Ty me duket ende qemke me teorit e "PA BAZA" te Darvinit...!!! QE MOTI KOHE ato teori kane rene POSHT .Kush ika caktuar lendet e para ne sasi te mjaftueshme ,te cilat jane te mjaftueshme per nevojat e cdo qenie te gjalle..???kush ika percaktuar sasite e ketyre lendeve te cilat i pergjigjen atij,i cili jeton nga ato?kush ika krijuar keto lende te para:farat,ujin,token pjellore ,driten e diellit,dioksidin karbonin,fabrikat e gjelberta?kush i dha keto?cfare do te ndodhte sikur toka te ishte krijuar pa njeren nga keto lende???Kush e krijoi gojen duke e ditur se ajo gjendet ne fillim te sistemit digjestiv,te ciles ia shtoi dhembet e bukur dhe te dukshem ,te cilet grijne,kafshojnedhe bluajne...??Kush ka vendosur qe eshtrat te jene te mbuluara me mish..??Kush eshte AI o ju te cilet keni mendje..??!!Valle a nuk po shihni se te gjitha keto jane zhvilluar me njohuri paraprake te caktuar dhe te udhehequr me urtesi dhe percaktim preciz?Ose ndoshta ende ne mendjen tuaj gjenden mangesi..???te cilet kane pohuar se te gjitha keto kane ngjare befasisht dhe se te gjitha keto jane krijuar pa dije dhe pa kuptim ..?? Amos valle te gjitha keto ndodhin vetvetiu..?..nuk edi pse para gjithe ketyre te vertetave ende njerezit sit ty hamenden...Disa njerez, nga dashuria e verber (qe dmth dashuri patologjike:) ) nuk i shohin gjerat siq jan ne realitet por ashtu siq do donin te ishin :) ju urojme sherim sa me te shpejte :) (jo per te miren tone po per te miren e tyre). Andaj Zoti eshte Ai qe duhet adhurohet pastaj kombi,se Zoti eshte ai qe i ka krijuar te gjitha
Darvini me perrallat e veta nuk ka ndryshim nga shume perralla te tjera "krijimtare"..ne se rroni ne boten e endrrave ateher me fale qe po te zgjuaj me fjalet qe po te them me poshte.
Sote bota evropiane pranon historikisht se e njeh historin nga kohet me te vjetra me poemat e Homerit qe u shkruajten ne shek 5 p e s  edhe kan marre temen nga lufta e trojes gati 800 vjet me pare, pra ne vija te trasha bota me sy hapur njeh historin sote 3500 vjete me pare,ndera krijimi i tokes edhe i njeriut mbi te ka miliona vjete ..ndaj mos fli me sy  hapur me Darvinin e fene.Ruaje besimin tende , por mos ndrysho gjuhen e mos i fole perendis tende arabisht, foli shqip se shqipja eshte gjuha e nenes qe allahu me krishtin ta mohuan kaq kohe
besimtare shqiptare
#122 ne: 22-02-2011, 20:46:23
nuk kemi nevoj per ofendim ..por thjesht mendimet e te gjithve ..pra me thuaj diqka , Kush e krijoj njeriun e par  Ademin a.s..kush esht babai dhe nena e Ademit dhe Havas ??????  .  sakt dhe shkurt ?  sa per oren skam pse me rejt  ...skemi nevoj as per rrena ..

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#123 ne: 22-02-2011, 20:48:19
JU  LUTEM PERMBAJUNI TEMES DHE IDESE FILLESTARE !!
vajzes po ja tha zemra lere te martohet me ke te doje,ska te bej nje njeri me shkaterrimin e nje kombi, por ka te bej shume nje ideologji me shkaterrimin e nje kombi.

 • Postime: 275
 • Gjinia: Mashkull
alfeko sukaraku
#124 ne: 22-02-2011, 20:50:53
nuk kemi nevoj per ofendim ..por thjesht mendimet e te gjithve ..pra me thuaj diqka , Kush e krijoj njeriun e par  Ademin a.s..kush esht babai dhe nena e Ademit dhe Havas ??????  .  sakt dhe shkurt ?  sa per oren skam pse me rejt  ...skemi nevoj as per rrena ..
Demua eshte  shume i ri qe te arrij milionat e viteve mbi toke,ndersa Demollari ka qene mashtrues se triblonte shume mire edhe e kisha inat si tifoz i Partizanit.
 

Kombi dhe bashkimi kombëtar i shqiptarëve

Nisur nga InfoZRubrika Mix

Postimi i fundit 25-09-2011, 18:50:06
nga InfoZ
Kombi dhe bashkimi kombëtar i shqiptarëve

Nisur nga M A XRubrika Bashkimi Kombëtar

Postimi i fundit 25-09-2011, 18:26:43
nga M A X
Kombi i papërfytyrueshëm kosovar

Nisur nga M A XRubrika Bashkimi Kombëtar

Postimi i fundit 09-06-2011, 00:31:42
nga M A X
Greqia, kombi i mashtruesve financiarë

Nisur nga M A XRubrika Leku

Postimi i fundit 08-03-2011, 00:21:02
nga M A X
Kombi.im! - Version i ri

Nisur nga VM.Rubrika Portalet Shqiptare

Postimi i fundit 01-12-2010, 19:38:02
nga Dardan.