Mesimi i fese ne shkolla - 5 - Teologjia

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

A duhet vene mesimi i fese si lende shkollore?

Po
45 (62.5%)
Jo
26 (36.1%)
Nuk e di
1 (1.4%)

Numri i anetareve qe votuan: 59

Mesimi i fese ne shkolla

Mesimi i fese ne shkolla

· 107 · 16280

  • Postime: 73
  • Karma: +1/-0

#100 ne: 02-10-2010, 15:43:07
Jam shume dakort te futet lenda e e fese Islame neper shkolla .Vertet aty mesohet se si te falenderojme ZOTIN E MADH  eshte NJE  ,te mesojne se si te sillen femijet ne shoqeri,  qe eshte problem global, ne familje. Keshtu ata do jen me te mbrojtur duke patur respekt per ZOTIN E GJITHFUQISHEM,MESHIRUES,  duke u larguar nga sjelljet e pahijeshme, nga imorali ,nga droga, prostitucioni, pra femijeve, brezit te rri te tashmes do i mbetet vetem nje vyrtyt sjallja e hijeshme

                                               myvela

#101 ne: 05-10-2010, 00:23:58
 i bashkangjitem mendimit  myvlea  Respekt.....

  • Postime: 73
  • Karma: +1/-0

#102 ne: 05-10-2010, 01:02:05
ZOTI I MADH te ndihmofte ne jete!

#103 ne: 05-10-2010, 02:43:18
...Aminnn  gjithashtu :)

  • Postime: 721
  • Karma: +20/-4
  • Gjinia: Mashkull

#104 ne: 05-10-2010, 12:38:28
ue mendoj qe ndertimi i minareve ne shkolla do te ishte me efektiv se futja e lendes fetare
sa per lenden fetare mendoj, sigurisht, domethene po se po jo.
pra ne duhet te kujdesemi per brezin e ardhshem, ata ka rrezik te behen me te mire se ne, prandaj ne duhet ta parandalojme
dhe...perfundimisht, une votoj pro asaj dhe kunder ketij

#105 ne: 28-02-2011, 04:22:29
kisha pranue te futet feja neper shkolla .. "shkolla pa Fe si shtepia pa Streh"

  • Postime: 49
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#106 ne: 19-04-2012, 04:45:02
po pse jo.
mesimi eshte njohuri , feja vetem cka i jep edhe me shume diciplin nxensit ne shkolle se pse nxensi njohet edhe behet me i vetdishem se sa me i degju fjalet e cdo kujt jo pse kjo kshu jo pse ajo ashtu pra un jam per PO dhe e shof shum te arsyshme.

Temat e fundit