×

Papa kërkon falje

Papa kërkon falje

· 2 · 764

  • Postime: 26439
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 11-06-2010, 15:46:02
Papa Benedicti i XVI-të u kërkoi falje publike viktimave të abuzimeve në kishën katolike.

Ai do të bëjë krejt çka është e mundur për mbrojtjen e fëmijëve nga sulmet seksuale të priftërinjve, sqaroi Papa sot, gjatë një meshe në sheshin e Shën Petrit në Romë, në të cilën morën pjesë 15 mijë priftërinj.

Në fjalën e tij Papa tha se viti i kaluar, i shpallur si vit i priftërinjve në vend që të ishte një vit i gëzimit solli në dritë "para së gjithash abuzimet e të miturve."

"Po ashtu ne lusim Zotin dhe të prekurit për falje dhe premtojmë se duam të bëjmë krejt çka është e mundur për t`u siguruar se një keqtrajtim i tillë nuk do të përsëritet më," tha Papa Benedicti i XVI-të.  Gazeta Express

  • Postime: 566
  • Gjinia: Mashkull
ciarli
#1 ne: 12-01-2014, 12:04:27
Papa duhet ti kerkoje falje vetes dhe te behet murg i stilit anglez, me vere dhe aventura, dhe mos te genjeje me force kunder nje heroi te ideve te veta, Jezusit.
 

Kush është Papa Françesku?

Nisur nga erlehtaRubrika Kisha katolike

Postimi i fundit 14-03-2013, 11:29:47
nga erlehta
Vrasja e Papa Kristo Negovanit

Nisur nga M A XRubrika Historia Shqiptare

Postimi i fundit 29-04-2011, 01:54:56
nga M A X
Vatikani, gati për shenjtërimin e Papa Gjon Palit II

Nisur nga M A XRubrika Kisha katolike

Postimi i fundit 27-04-2011, 00:54:07
nga M A X
Papa Scudetto!

Nisur nga SportNewsRubrika Sporti

Postimi i fundit 12-03-2011, 02:50:03
nga SportNews
Papa ne maj viziton Token e Shenjte

Nisur nga M A XRubrika Forumi i Krishterë

Postimi i fundit 09-03-2009, 13:20:41
nga M A X