Papa kërkon falje - Teologjia

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Papa kërkon falje

Papa kërkon falje

· 2 · 1252

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-06-2010, 15:46:02
Papa Benedicti i XVI-të u kërkoi falje publike viktimave të abuzimeve në kishën katolike.

Ai do të bëjë krejt çka është e mundur për mbrojtjen e fëmijëve nga sulmet seksuale të priftërinjve, sqaroi Papa sot, gjatë një meshe në sheshin e Shën Petrit në Romë, në të cilën morën pjesë 15 mijë priftërinj.

Në fjalën e tij Papa tha se viti i kaluar, i shpallur si vit i priftërinjve në vend që të ishte një vit i gëzimit solli në dritë "para së gjithash abuzimet e të miturve."

"Po ashtu ne lusim Zotin dhe të prekurit për falje dhe premtojmë se duam të bëjmë krejt çka është e mundur për t`u siguruar se një keqtrajtim i tillë nuk do të përsëritet më," tha Papa Benedicti i XVI-të.  Gazeta Express

  • Postime: 570
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 12-01-2014, 12:04:27
Papa duhet ti kerkoje falje vetes dhe te behet murg i stilit anglez, me vere dhe aventura, dhe mos te genjeje me force kunder nje heroi te ideve te veta, Jezusit.

Temat e fundit