Tryeza - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per ushqimin dhe kuzhinen

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, titi10

Erëzat

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-06-2008, 10:12:23

Ushqimi i ftohtë për verën e nxehtë

Dietologët e vënë theksin tek ushqimet që duhen evituar, si ato të përbëra me yndyra shtazore, sheqerna, brumëra dhe djathërat e konservuar, duke hapur dritën jeshile për peshqit, mishin e bardhë, ujin, frutat dhe perimet jeshile gjatë gjithë ditës. Në të vërtetë, në këtë periudhë edhe në tavoli...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-04-2008, 12:00:30

20% e të rinjve ne Shqiperi çdo ditë në “Fast-food”

Për komoditet, por pa lënë mënjanë dhe shijen “Fast food”-et janë kthyer në ushqimin e preferuar të të rinjve shqiptarë.Pasojat sipas dietologëve, nuk janë vetëm disa kile më shumë. Konsumi i përditshëm i ushqimeve të thata, rrit riskun për shfaqjen e një sërë sëmundjesh vite më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Belinaa, eurogina, Grykohor

Arti i Tortave

Belinaa
25-01-2008, 20:30:25
Ja ca foto eeehhe
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
17-11-2007, 08:48:22

Ura e Tabakeve, "panair" gjellesh tiranase !

Të festosh festen e çlirimit te Tiranës pa provuar gjellet karakteristike te amvisave, është pothuaj e pakuptimte. Por, Drejtoria e Kultures Rinise dhe Sporteve nuk mund t'i konceptonte organizimet e festimeve pa e plotësuar me një "panair" gjellesh tiranase, te cilat mund t'i shijoje ne natyre ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-08-2007, 14:06:14

Gojëdhëna për barërat dhe bimët që zgjojnë epshin !

KanellaPërdoret si pluhur jo vetëm në ëmbëlsira, por gjithashtu është e këshilluar edhe në gatimin e mishit. Është elementi kryesor në recetat e Krishtlindjeve. Lëngu i saj përdoret për lehtësimin e dhimbjeve të menstruacioneve apo gjatë shtatzënisë. DafinaHeron...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Capkenja, Blerta

Qershia, fryti më jetëshkurtër i verës !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Blerta, mishel, Elegance

Në Tiranë, një lokal ku shijohet kuzhina Korçare !

SmiLey
02-07-2007, 21:32:26
nice
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Belinaa

Mobilim Kuzhine.

Belinaa
12-06-2007, 15:08:36
edhe keto
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Belinaa, CrYsTaL TeaRs

Torta & Pasta

Belinaa
03-06-2007, 17:45:25
edhe keto te bukura
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-04-2007, 03:50:17

Gatimet e preferuara në restorantet e Tiranës !

Menyja të ofron një kombinim të kuzhinës tradicionale me atë të huaj Kuzhina shqiptare është e thjeshtë, por e shijshme dhe e profumuar me gatimet e veta. Kjo, në sajë të përdorimit të produkteve të freskëta dhe erëzave të ndryshme, si rigon, kopër, majdanoz etj. Disa receta ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Belinaa
02-10-2006, 18:32:48

Dietë për Vegjetarianet

Dietë për vegjetarianët Dieta e mëposhtme nuk përmban mish, por ofron vlera ushqimore të larta. Rekomandohet jo vetëm për vegjetarianët, por edhe për ata persona që dëshirojnë të largojnë për pak kohë mishin nga regjimi i tyre ushqimor. Kjo dietë përmban një total prej 1450 kalorish, në analogji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lepulushja, kengaime, BeRni

Tave Kosi Elbasani

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: xhemile, Blerta, LinaVl

Darka juaj.....

xhemile
27-05-2006, 16:22:20
nuk ha fare
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-11-2005, 13:59:55

Si të ruash ushqimet në mënyrën e duhur

Ky Shkrimi eshte per gocat  :P
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-09-2005, 07:27:35

Cfarë duhet të konsumoni gjatë këtij sezoni

Supërat nuk duhet të mungojnë asnjë ditë në tavolinën tuaj. Për të pasur një vjeshtë të lehtë dhe të ushqyeshme mos hiqni dorë nga një pjatë supë, gatimi i së cilës është në dëshirën dhe preferencat tuaja. Supëra për një vjeshtë të lehtë Supërat nuk duhet të mungojnë as...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
25-08-2005, 13:30:47

Si lindi vera, pija e Mesdheut

   Pija që edhe pas shumë shekujsh mbetet e preferuara e tryezave B esohet se bërja e verës nisi në periudhën Neolitike (8500-4000 para Krishtit). Të dhënat e para për qeramikën, një parakusht i rëndësishëm për ruajtjen dhe mbajtjen e verës, datojnë rreth vitit 6000 para Krishtit. Rrushi i egër ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
MistreciaTironse
13-10-2004, 21:23:30

Kafeina dhe demshmeria qe i sjell trupit tone.

Sa filxhane caji jane te demshem per trupin?Etja legjendare e britanikeve per nje filxhan caj "cuppa" dhe per kafete me qumesht "latte" do t'i nenshtrohet nje analize te hollesishme per studimin me te madh qe eshte kryer ndonjehere ne Britani lidhur me efektet e kafeines, u shprehen sot studiues...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe