Tryeza - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per ushqimin dhe kuzhinen

Pergjigje nga: olti

Panxhari dhe vlerat e tij

M A X
13-10-2019, 19:15:45
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-10-2019, 19:06:33

Preshi / Prasi

 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: olti

Qumështi (Tamëli)

M A X
25-09-2019, 22:00:12
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
18-06-2019, 10:23:07

Fruta me stomakun bosh, ja cilat duhet të zgjidhni

Fruta me stomakun bosh, ja cilat duhet të zgjidhni (dhe arsyet pse) 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mena.., Passion, erlehta

Me ka shkuar mendja te ha...🥩🥣🥢🥦🌭🍕

Mena..
17-06-2019, 19:48:35
Mana/Mëna
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: erlehta, Trendafili i kuq

Efektet e çajit nga tufa e misrit

erlehta
26-03-2019, 20:20:21
Interesante☺️
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: DOLCE GIRL, Mishel Forever, shejtania

Dini te gatuani,dhe a ju pelqen te merreni me gatime?

*
Justice
02-10-2013, 17:33:45
fatkeqesisht s'di fare 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
27-07-2013, 15:16:53

17 truket për të zgjedhur ushqimin ideal

Lufta kundër mbipeshës është një nga më të rëndësishmet që njerëzit e ditëve moderne bëjnë përditë, veçanërisht në verë. Nuk është e mjaftueshme sesa ushtrime fitnesi bëjmë për të humbur kaloritë e tëpërta, por zgjedhja e ushqimeve atyre që i shërbejnë trupit, pra sa kaloritë që nevojiten çdo di...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Shej
29-04-2013, 10:47:57

Receta per parandalimin e semundjeve!

Perberesit Limon – 1/2 kokerr Domate – 1 të madhe Shalqi – 1 pjese (përafërsisht 1/16 ) Metoda Hapi 1 Vendosimtë gjithe përbërësit në një shtrydhëse frutash e perimesh, i shtrydhim dhe me pas i trazojme , dhe i servirim. Semundjet qe kuron Pastrimi i ve
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, dreamm

Luleshtrydhja

Shej
18-04-2013, 12:25:00
cme hahen ca
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, DOLCE GIRL

Ngrënia vonë në darkë të shëndosh

Mishel...............
02-04-2013, 10:34:58
epo tani
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
13-10-2012, 10:00:54

Katër karbohidratet më të këqija se buka e bardhë

Keni vendosur qe nga ushqimi te perjashtoni buken e bardhe, por a jeni te sigurt qe me kete organizmin tuaj e keni liruar nga te gjitha karbohidratet, te cilave gjate perpunimit u jane marre vecorite ushqyese? Pervec bukes se bardhe ekzistojne edhe disa ushqime te tjera qe permbajne shume pak os...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-06-2012, 21:46:26

Më mirë një banane, se një pije freskuese

E lehtë për t’u ngrënë, plot me substanca të dobishme, banania po cilësohet si rivalja më e mirë e pijeve të njohura freskuese.Kështu, nëse ju doni të gjeni një alternativë të besueshme për pijet, në mënyrë që të plotësoni sasinë e duhur të kripërave minerale, vitaminave, sheqernave, thjesht han...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
15-05-2012, 10:57:47

A ju shendosh buka?

Përgjigjja e kësaj pyetjeje nuk është e thjeshtë. Është me rëndësi prej çfarë mielli gatuhet dhe me ç’ushqime hahet. Nga disa brumëra dhe simite mund të mos heqim dorë. Mos e teproni! Ngandonjëherë e teprojmë me ngrënie buke. Kjo është arsyeja kryesore pse trashemi. Simitet e sotme përmbajnë 300...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
10-05-2012, 12:38:18

Ushqimet që mbrojnë zemrën

Ka me mijëra ushqime të plota me shumë vlera ushqyese, por disa prej tyre në këtë listë bëjnë më shumë se sa thjeshtë të dhurojnë vlerat e tyre ushqyese – ato na ndihmojnë të shërohemi. Secili ushqim mbart në vete një listë të shumtë të efekteve shëruese. Si pjesë e një diete të shëndetshme, ush...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-05-2012, 17:08:11

10 ushqimet më të rrezikshme në botë, nga hot-dogu, te kikirikët e peshku ton

Akademia Amerikane e Pediatrëve ka publikuar listën e ushqimeve më të rrezikshme në botë. Janë ushqime të nevojshme, disa shumë të shtrenjta, por që nëse s’i përdorim siç duhet mund të na shkaktojnë vdekjen,ose thjesht të na sëmurin për ca ditë. Sipas një studimi të ri, hot-dogët përbëjnë kërcën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
03-05-2012, 11:29:36

10 ushqimet me te rrezikshme ne bote, nga hot-dogu, te kikiriket e peshku ton

Akademia Amerikane e Pediatrëve ka publikuar listën e ushqimeve më të rrezikshme në botë. Janë ushqime të nevojshme, disa shumë të shtrenjta, por që nëse s’i përdorim siç duhet mund të na shkaktojnë vdekjen,ose thjesht të na sëmurin për ca ditë. Sipas një studimi të ri, hot-dogët përbëjnë kërcën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
03-05-2012, 11:26:03

Luleshtrydhet, aleati femeror per nje tru jetegjate e te shendetshem

Një zbulim i ri për të mbajtur trurin në formë të mirë janë luleshtrydhet. Fruti i ëmbël dhe plot lëng është bërë objekt i një kërkimi shkencor në SHBA, i cili e ka etiketuar si të çmuar për ruajtjen e aftësive njohëse të trurit, sidomos atij të femrave.Meritat e flavonoideveFal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-03-2012, 19:13:14

Disa ushqime që kanë vlera shëruese

Birra mbron më mirë se aspirina Alkooli ka efektet pozitive nëqoftëse pihet në sasi të vogël, që do të ishte shkatërruese në sasi të madhe, është mbështetur së fundmi edhe mjekësia, jo vetëm për verën por edhe për pijet e tjera alkoolike si birra. Përveç kësaj, sinteza e studime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe