Krepat, dashuria e re e shqiptarëve - Tryeza

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Krepat, dashuria e re e shqiptarëve

Krepat, dashuria e re e shqiptarëve

· 3 · 1474

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-01-2011, 00:30:33
Krepat janë shndërruar në një prej ushqimeve më popullore të dekadës së fundit në Shqipëri dhe kamerat e emisionit të pasdites në Top Channel hetuan zanafillën e tij në vendin tonë.

Ndonëse në botë gatuhet që prej më shumë se 200 vitesh, krepat në Shqipëri janë një fenomen i ri, të paktën të quajtur me këtë emër.

”Kemi zbuluar se në vendin tonë krepat bëheshin që në fillimin e shekullit të kaluar, por natyrisht quheshin ndryshe. Në Korçë ato kishin emrin e petullave të fshira, në Dibër petulla në plloçë ndërsa në Kosovë palaçinka”, deklaron Gëzimi, i pari që hapi një kreperi të mirëfilltë në Tiranë.

”Ideja na u krijua pasi kemi punuar për vite të tëra jashtë shtetit. Formula e një krepi është shumë e thjeshtë. Për brumin, mjafton miell, vezë dhe qumësht, e pak sekonda në zjarr”, vazhdon zotëruesi i patentës se krepave për Shqipërinë.

”Nuk ka një krep të veçantë, secili është i veçantë. Për ata të kripurit kemi përzgjedhur shije të pjatave të ndryshme, ndërsa ata me shije të ëmbël janë thjesht kombinime”.

Ndonëse në Tiranë ekzistojnë disa pika kreperie të mirëfilltë, popullariteti është aq i madh sa që do të vazhdojë të rritet. Ndërkohë, për të shijuar gatimet e rrjeteve të Gëzimit, çdo ditë shkojnë klientë nga mosha 2 deri në 80 vjeç. /top channel

  • Postime: 2869
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 06-01-2011, 09:01:03
une per vete i adhuroj e sdua tia di shume se sa kalori kane :)

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 16-03-2021, 12:00:29

Temat e fundit