Post reply


Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Syrgjyn
« ne: 29-07-2009, 06:19:51 »

Unë jetoj në Amerikë dhe më pëlqejnë më shumë gatimet e kuzhinës amerikano-kineze sesa ato tradicionale amerikane.

Sake dhe sushi janë japoneze, jo kineze.

si puna e rakise por shume e forte

Ku krahasohet rakia e orizit me raki rrushi të zierë dy herë... I kam provuar të dyja, di se ç'flas :D

Sipas Wikipedia:
Citim
Vera përgjithësisht përmban 9–16% alkool dhe shumica e birrave 3–8%, ndërsa sakeja e paholluar përmban 18–20% alkool, ndonëse kjo përqindje shpesh ulet deri në rreth 15% duke e holluar sakenë me ujë para paketimit.
Postuar nga: Masha
« ne: 28-07-2009, 11:15:42 »

Masha eshte shume e mire vetem duhet te shkosh me shqiptare qe e njohin ate guzhine dhe te porosisin gjera qe i perafersohen shijeve tona ... kur te vish ne TR do te ftoj une e ikim bashke ke per ta pare qe do te kenaqesh  ;)

AH ashtu po, pranoj. Por per te zgjedhur vete s'ma ben zemra  :D
Rrofsh!  :perqafim
Postuar nga: Shej
« ne: 28-07-2009, 11:10:33 »

edhe mua me pelqen indiania ajo tajlandezja ma shpif
Postuar nga: Brentiani
« ne: 28-07-2009, 11:09:36 »

S'me ka pelqyer as kuzhina kineze as ajo japoneze, indiane po ;)
Postuar nga: Shej
« ne: 28-07-2009, 11:04:56 »

Masha eshte shume e mire vetem duhet te shkosh me shqiptare qe e njohin ate guzhine dhe te porosisin gjera qe i perafersohen shijeve tona ... kur te vish ne TR do te ftoj une e ikim bashke ke per ta pare qe do te kenaqesh  ;)
Postuar nga: Masha
« ne: 28-07-2009, 11:02:36 »

Nuk e kam provu ndonjehere kuzhinen kineze e as me behet ta provoj.Me duket e shpifur  hmmmmm:
Postuar nga: Shej
« ne: 02-01-2009, 22:11:27 »

si puna e rakise por shume e forte
Postuar nga: titi10
« ne: 02-01-2009, 22:00:58 »

Postuar nga: Shej
« ne: 02-01-2009, 21:53:30 »

provojeni sake-n :P
Postuar nga: Claraa
« ne: 02-01-2009, 21:43:16 »

pse moj Claraa kineze ishte ajo vera'?


wa Titi 19% besoj se kineze ka qene  :D  lol