Si behet Pasta Carbonara? - Tryeza

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Si behet Pasta Carbonara?

 Si behet Pasta Carbonara?

· 1 · 110

  • Postime: 998
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-01-2023, 18:48:13
   

Pasta Carbonara është një recetë tradicionale italiane e përgatitur me ingrediente të thjeshta si: makarona (spaghetti), vezë, panna, dhe proshute.

Për të përgatitur Pasta Carbonara, ju do të keni nevojë për:

1 spaghetti ose fettuccine
4 vezë të plota
1/2 kupë panna
1/2 kupë proshute të grirë
Kripë dhe piper sipas shijes
Përgatitja:

Filloni duke zierë ujin për të përgatitur makaronat. Shtoni kripë dhe vaj ulliri në ujë për të parandaluar makaronat nga rrëshqitja.

Ndërkohë që makaronat janë duke zierë, përziej vezë, panna dhe proshute në një tas të veçantë.

Kur makaronat janë te gatshëm, hiqni nga zjarri dhe hidhni në tas me përzierjen e vezëve. Përziej së bashku.

Shërbeni së bashku me kripë dhe piper sipas shijes.

Ju mund të shtoni gjithashtu disa karbançele të copëtuara mbi të për të dhënë më shumë shije dhe prezantim.
Temat e fundit