×
Hyrja
Profili

Bota e yjeve te spektaklit, artit dhe kultures

M A X
ne: 10-09-2020, 21:31:51

Alberie Hadergjonaj vs. Arkiva Shqip

VIP

 

revistawho_20200525_170136_0.jpg
M A X
ne: 13-08-2020, 19:47:15

Kush e bën më bukur sparkaten?

VIP

 

Pergjigje nga: Lajmet, erlehta, dreamm

Roza Anagnosti

M A X
ne: 30-04-2020, 16:50:07

Këngëtarët që bënë këngë për fëmijët e tyre

VIP

Adelina Ismaili, Vedat Ademi, Miriami e Alban Skenderaj, Shyhrete Behluli, Shkurte Fejza janë disa prej këngëtarëve të njohur dhe të dashur të skenës shqiptare. Ata vazhdojnë të sjellin kohë pas kohe këngë të reja, janë të angazhuar me mbrëmje muzikore, me ahengje familjare dhe koncerte të ndryshme muzikore. Megjithatë, si


Roza Lati Enca Haxhia.jpg
Pergjigje nga: erlehta, olti, poshnja

Klevina

Pergjigje nga: erlehta, Dora, Mishel Forever

Shuhet ikona e Teatrit, Roland Trebicka.


M A X
ne: 28-03-2012, 23:40:19

Ferdinand Radi

VIP

Sot paradite, Arkivi i Filmit përkujton 70-vjetorin e lindjes së aktorit të mirënjohur të skenës dhe ekranit Ferdinand Radi. Me këtë rast do të promovohet edhe një libër në nderim të tij, përgatitur nga miku i tij Bujar Kapexhiu. Ferdinand Radi u lind në Durrës, në 29 gusht 1942, në një familje ...


M A X
ne: 30-01-2012, 12:36:28

Drita Pelinku

VIP

S'ka pak kohë që i ka kaluar të 85-at, në një përvjetor ju bile të organizuar nga institucioni lider i kulturës në Shqipëri, MTKRS-ja. Por, ajo nuk është prezente vetëm aty ku është ajo qendra e vëmendjes e të gjithë vijnë ta nderojnë, por edhe aty ku ka në nevojë për të: Në programe televizive,...
M A X
ne: 30-11-2011, 00:09:08

Ilir Terpini

VIP

Ilir Terpini, operatori i filmave, i dashuruar pas objektivit që 5 vjeçNGA: KOZETA KURTIEshtë 72 vjeç, por të mahnit teksa flet për pasionin e tij mbi objektivin e aparatit fotografik dhe kamerës, "lodrës" që i bëri përshtypje që në moshën 5-vjeçare. "Ishte lufta italo-greke", - nis të rrëfejë a...


M A X
ne: 22-10-2011, 00:01:40

Elvis Pupa

VIP

Elvis Pupa, filmi dhe jeta e reElvis Pupa, aktori që u bë i famshëm për publikun shqiptar me personazhet e tij në ‘Portokalli’, foli rreth filmit të tij të parë dhe për jetën e tij të re në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 32-vjeçari theksoi se zgjodhi Avdiun si personazhin e filmit “Legjenda e ...
M A X
ne: 20-07-2011, 10:05:24

Intervistë me regjisorin dhe aktorin Dhimitër Orgocka

VIP

“Arti nuk është për shpatulla të dobëta”Nga Alketa MaksutiIntervistë me regjisorin dhe aktorin Dhimitër Orgocka, jeta dhe teatri, sa ka ndryshuar dhe si e kanë ndryshuar kohëtSa i rëndësishëm është zëri për aktorin?Teatri i Korçës në përgjithësi është shquar për vokale të bukura dhe të plota, m...

M A X
ne: 09-07-2011, 10:03:26

Vijon lufta e fotove “të nxehta”

VIP

Kjo verë mund të quhet një “betejë e vërtetë” mes seteve fotografike “hot” dhe thashethemeve në fushën e muzikës.Nuk ka kaluar veçse dy javë nga fotote saj të nxehta në“CFDA FASHION AWARDS” dhe Anxhela Martini bëhet përsëri protagoniste. Modelja shqiptare vazhdon “të trondisë” ata që shfleto...

M A X
ne: 07-07-2011, 14:44:08

James Biberi

VIP

“The Sopranos”, “Laë & Order”, “Sex and the City” dhjetra serialë e filma artistikë që I kemi ndjekur me endje… Me fansa në gjithë botën. Me ccmime dhe trofe. E mes tyre një emër amerikan James Biber… Asnjë gjë e jashtëzakonshme deri këtu. Por nëse do t’I shtonim këtu vendin e tij të lindjes atë...M A X
ne: 20-02-2011, 11:01:30

Kosta Kamberi, The stand-up who never stood

VIP

Në qoftë se Bill Hicks është heroi i komedisë amerikane i veshur me të zeza, Kosta Kamberi është humoristi ynë me të bardha. Ndërsa Hicks, si edhe Johny Cash,  mban z...

Pergjigje nga: adushe, erlehta, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ

Agron Llakaj !


ßåßy ღ
ne: 01-11-2010, 13:49:41

Julian Deda, ndjej keqardhje për “Portokallinë”!

VIP

Juli dhe “Apartamenti 2xL”. Formula, ardhja e regjisorit Bejko, kënga për Fatos Nanon dhe dëshirën për të pasur kryeministrin Berisha në shtëpizën e tyre.“ShBLSh” – Sekreti që na mban të bashkuar Në një bisedë me Jul Dedën nuk mund të rrish pa qeshur. Batutat nuk mungojnë dhe nuk ka se si të ndo...*
Vip News
ne: 10-10-2010, 11:50:04

Enver Gjokaj perkrah Robert De Niero ne filmin “Stone”

VIP

Enver Gjokaj perkrah Robert De Niero ne filmin “Stone”      Këtë javë në të gjitha kinematë amerikane shfaqet filmi “Stone”, në të cilin interpreton edhe aktori me origjinë shqiptare, Enver Gjokaj. Ky mendohet të jetë dhe roli, i cili do t’i japi Enverit statusin e një prej akto...