×

Bota e yjeve te spektaklit, artit dhe kultures

 • .VIP

  Klevina
  Ωμέγα
  02-07-2019, 22:37:01
  E njihni kete vajzen? :D
   
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .VIP

  Dua Lipa merr dhe Miley Cyrus ne Sunny Hill Festival 2019
  M A X
  02-07-2019, 18:28:08
  Sunny Hill Festival ne Prishtine do te kete dhe dy pop-yje te kohes tone.
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .VIP

  Marina Vjollca dhe Getoar Selimi
  M A X
  18-06-2019, 12:27:15
  Geti dhe Marina behen prinder
   

  Eshtë përfolur shpeshherë se Marina Vjollca dhe Getoar Selimi do bëhen prindër për herë të parë. Por gjithçka mbeti në nivelin e thashethemeve. Kujtojmë që vitin e kaluar Marina për muaj të tërë u tha se ishte shtatzënë e më pas moderatorja de...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .VIP

  Rike Roci me pushime
  Lajmet
  02-09-2013, 00:50:02
  Rike Roci, pushime në Ibiza
        

  Rike Roci, pushime në Ibiza. Ajo do të mbahet mend gjatë si banorja më e bukur e “Big Brother 6”. Megjithëse jo me ‘kurorën’ e fitueses në kokë, Rike Roci mori këtë verë gjithë vëmendjen e medias, duke u kthyer kështu në personazhin më të dashur të kop...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  Bota e Televizionit

  “Anija” e Roland Sejkos, në kinematë shqiptare
  dreamm
  11-04-2013, 14:59:22
  TIRANË- Filmi dokumentar “Anija” i Roland Sejkos vjen në kinematë shqiptare.

  Pas shfaqjeve të fundit në kinematë italiane, që prej ditës së djeshme, e në vazhdim, “Anija” do të shfaqet në rrjetin e kinemave “Imperial”. Filmi është rrëfimi i një udhëtimi drej Italisë kur në vitin 1991 një ...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  .VIP

  Shuhet ikona e Teatrit, Roland Trebicka.
  Dora
  07-03-2013, 09:33:09
  TIRANE - Aktori i njohur Roland Trebicka nuk ka mundur të fitojë betejën me sëmundjen e rëndë që e mundonte prej kohësh. “Mjeshtri i madh” i aktrimit, që njihej më së shumti si “Jovan Bregu” për shkak të rolit të tij në komedinë “Pallati 176”, i cili vijon të mbetet në kujtesën e artdashësve si inte...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  Yjet e Kinemasë Botërore

  Mel Gibson
  erlehta
  21-01-2013, 10:57:09
  Mel Gibson është babai i fëmijëve të aktores Jodie Foster, Charles dhe Kit? Ky është thashethemi, që ditët e fundit po qarkullon në botën e Hollywood-it.

  Lajmi është përhapur nga e përditshmja amerikane, New York Post.

  Aktorja nuk ka treguar asnjëherë emrin e babait të fëmijë...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  Bota e Televizionit

  “Tjetri”, quiz i ri në Top Channel
  erlehta
  18-10-2012, 09:03:37
  “Tjetri” është quiz shoë më i ri i Top Channel drejtuar nga Eduart Manushi. Një lojë ku zbativen ata që marrin pjesë e ata që shikojnë, merren informacione interesante nga një sërë fushash dhe sigurisht fitohen para. Gjithçka zhvillohet me ritëm e dinamikë e aty ku situata mbetet, i lihet radha tjet...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  Yjet e Kinemasë Botërore

  Russell Crowe
  erlehta
  18-10-2012, 09:01:14
  Russell Crowe do të interpretojë në filmin e tij të ardhshëm një nga heronjtë më të mëdhenj të Biblës. Aktori 48-vjeçar do të luajë rolin e Noes, i cili u udhëzua nga Zoti të ndërtonte një varkë ku do të hipte çdo specie kafshe në mënyrë që t’i shpëtonte para se bota të përmbytej.

  Filmi ...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  Bota e Televizionit

  Ami dhe Ermali në pritje të një fëmije
  ßåßy ღ
  27-05-2012, 09:22:15
  Tiranë – Ata përbëjnë një nga çiftet më të bukura të showbiz-it shqiptar. Gjithmonë të lakuar për ngjarje të jetës private dhe profesionale, Ami dhe Ermali u bashkëngjiten faqeve të suplementit “Bluetooth” me një lajm shumë special nga jeta e tyre.

  Që pas martesës dy vite më parë, pyetja ...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  Yjet e Kinemasë Botërore

  Jackie Chan
  erlehta
  20-05-2012, 00:53:04
  Jackie Chan ka njoftuar daljen e tij në pension pas më shumë se 100 filmave ku artet marciale u përcollën tek publiku të përziera me nota humori nga aktori.

  58-vjeçari pranoi se është shumë i vjetër për skenat e karatesë. Aktori e dha lajmin gjatë prezantimit të filmit të tij të fundit ‘...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

  Bota e Televizionit

  Seriali “Borxhiat”
  erlehta
  05-05-2012, 23:40:08
  Të premten në mbrëmje në orën 23.00 nis në Top Channel transmetimi premierë i serialit “Borxhiat”, fitues i dy çmimeve Emmy Awards dhe i një sërë çmimeve të tjera.

  Ky serial i krijuar nga fituesi i çmimit Oskar Neill Jordan sjell historinë pa doreza të familjes famëkeqe rilindase italian...
  M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe
Klevina

Nisur nga Ωμέγα  | Postimi i fundit nga erlehta    · 3 · 88

Rike Roci me pushime

Nisur nga Lajmet  | Postimi i fundit nga M A X    · 1 · 51

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 2 · 48

Diellza Kolgeci

Nisur nga BabyDance  | Postimi i fundit nga M A X    · 4 · 4667

Ferdinand Radi

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 1643

*Kadri Roshi*

Nisur nga erlehta  | Postimi i fundit nga M A X    · 1 · 1419

Drita Pelinku

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 323

Nina Mula (Odjankova)

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 3 · 534

Tinka Kurti

Nisur nga Berni  | Postimi i fundit nga dreamm    · 2 · 1266

Roza Anagnosti

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga erlehta    · 2 · 448

Reshat Arbana

Nisur nga Lajmet  | Postimi i fundit nga dreamm    · 2 · 431

Ilir Terpini

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 356

Eliza Dushku

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    « 1 2 3 4 5 6 » · 133 · 23342

Elvis Pupa

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 547

Shuhet Vasillaq Vangjeli

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 1 · 403

Margarita Xhepa

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 1 · 494

Vangjush Furrxhi

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 1 · 421

Robert Ndrenika!

Nisur nga sorelina  | Postimi i fundit nga M A X    · 1 · 1101

James Biberi

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga M A X    · 0 · 318

Rekuiem për Xhanfise Keko-n

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga erlehta    · 1 · 467

Enea Zhegu "Tomka".

Nisur nga sorelina  | Postimi i fundit nga erlehta    · 4 · 2797

Agron Llakaj !

Nisur nga Berni  | Postimi i fundit nga BabyGirlⓋⓛⓅ    · 8 · 4730

Amanda Pellumbi, do të pushtoj kinemanë !

Nisur nga Berni  | Postimi i fundit nga Sara Caushaj    · 1 · 2423

Vetevritet aktori Llazi Serbo

Nisur nga Berni  | Postimi i fundit nga erlehta    · 4 · 866

Vdes aktori Bep Shikoka

Nisur nga M A X  | Postimi i fundit nga erlehta    · 4 · 823

Hollivudi i shqiptarëve

Nisur nga Berni  | Postimi i fundit nga Berni    · 0 · 1000

Bekim Fehmiu

Nisur nga BabyDance  | Postimi i fundit nga Berni    · 9 · 8124

Vdes aktori Agim Qirjaqi

Nisur nga ßåßy ღ  | Postimi i fundit nga erlehta    · 2 · 1352