×
Hyrja
Profili

Bota e yjeve te spektaklit, artit dhe kulturesPergjigje nga: Alisia Hoxha, adushe, BeRni
Domenika: Seldi eshte homoseksual

Berni
ne: 30-07-2010, 16:55:51
Bujar Kapexhiu, Aventura e një jete kushtuar artit

VIP

Nga prezantimi i Festivalit të 11-të tek filmat vizatimorë, mes aktrimit në role memoriale dhe regjisë bashkëkohore. Kur i prenë rrugën për t’u marrë me teatër, është marrë me karikaturën. Kur i ndaluan karikaturën, është marrë me regjisurën. Gjithmonë ka ditur që rrjedhën e aftësive të tij, ta ...


Pergjigje nga: erlehta, adushe, myvela dervishaj
Vdes aktori Bep Shikoka

Berni
ne: 03-07-2010, 14:53:04
Hollivudi i shqiptarëve

VIP

I shikojmë nëpër filma, disa prej tyre i njohim, disa jo e disa shumë shpejt do të njihen nga të gjithë. Janë shqiptarë dhe të suksesshëm e pranë njëri-tjetrit formojnë disi atë mini-Hollivudin Made in Albania. Ne sjellim shkurtimisht për ju një përmbledhje të karrierës së tyre për të treguar se...

M A X
ne: 27-06-2010, 22:13:58
Vdes në aksident aktori i Teatrit të Korcës

VIP

Një aksident ë rëndë rrugor i ka marrë jetën aktorit të Teatrit të Korcës, Perika Gjezi.Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Korcë-Voskopojë teksa automjeti me të cilin udhëtonte 60 vjecari është përplasur me një mjet tip fuoristradë.Pë...


Berni
ne: 12-06-2010, 15:06:13
Xhilda Lapardhaja, shqiptarja që pushtoi Romën

VIP

Aktorja shqiptare ka luajtur së fundmi përkrah aktores Sofia Loren në dy seri televiziveAjo është shqiptare! Këtë e dallon edhe nëpërmjet telefonit, kur Xhilda pas një “Pronto”-je në italisht, shpejt ma ktheu në shqip e më pas qeshi ëmbël, si për të më dhënë të kuptoj se ajo ësh...


Berni
ne: 05-06-2010, 15:46:57
Blerina Arbana: artistja që përgatit brezat e ardhshëm të baletit shqiptar

VIP

Idetë dhe energjitë për të promovuar dhe prodhuar vlerat e veçanta i gjen gjithmonë në mendjen pasionante të koreografes e cila rrëfehet për “Albania Weekend”. Blerina Arbana, pedagoge dhe koreografe me një eksperiencë 19 vjeçare si pedagoge dhe drejtuese e shkollës së baletit tregon fillimet e ...


Pergjigje nga: erlehta, Enush, Trendafili i kuq
Vdes aktori Agim Qirjaqi

Berni
ne: 11-02-2010, 20:35:30
Rimi Cerloj, muratori që u bë balerin

VIP

EKSKLUZIVE/Intervista/ Flet nga Italia balerini shqiptar, Burim CerlojCerloj: Nuk e heq as në prova, banderolën me flamurin kuqezi që mbaj në dorëI qeshur dhe çapkën, me sytë që flasin me mijëra fjalë në një sekondë të vetëm. I mbështjellë nga nostalgjia e fëmijërisë që ka kalua...

M A X
ne: 27-01-2010, 00:04:36
Viktor Zhusti, jeta e ndare mes kufijve

VIP

Kur ishte 12 vjec, artisti i njohur i skenes dhe ekranit, Prokop Mima i tha se mund te behej aktor dhe profecia e tij ndodhi.I rikthyer nga emigarcioni pas 17 vjetesh, Viktor Zhusti vazhdon t`i jape skenes te ...


M A X
ne: 25-11-2009, 22:54:40
Ermela Teli, aktorja e re dhe e suksesshme shqiptare

VIP

Eshte mesdite dhe per aktoren e artit skenik Ermela Telin sapo ka nisur nje nga ditet e saj te zakonshme.Aktorja e rreth 15 filmave shqiptare me metrazh te shkurter e te gjate, e po ashtu aktorja e disa roleve ne skenen e teatrit ndodhet ne nje nga ambjetet qe frekuenton gjate diteve kur ajo ndo...

M A X
ne: 21-03-2009, 00:59:05
Fadil Hasa

VIP

Sukses i jashtëzakonshëm. Në festivalet ndërkombëtare të filmit organizuar në Çeki, Bullgari dhe Rusi, në mes pesë aktorëve më të mirë pjesëmarrës, vlerësohet artisti ynë, Fadil HasaFadil Hasa/Më i kripur në batutat e jetës se ato të skenës...

*
gajdexhi
ne: 14-03-2009, 19:52:27
Matilda Makoci

VIP

Sa e cuditshme qe nuk flitet me per Matilda Makocin, ajo ishte ylli i kinematografise shqiptare te viteve 80, e kush mun ta harroje filmin Apasonjata, apo Hijet qe mbeten pas, apo Te mos heshtesh. Sa e bukur dhe cfare talentit, eshte me te vertete per te ardhur keq qe nuk degjojme me per te. Kam...Pergjigje nga: erlehta, BeRni
Kledi Kadiu!

Berni
ne: 07-05-2008, 12:30:21
Sonila Vjeshta, shqiptarja e kinematografisë britanike

VIP

Sonila Vjeshta mbase në Shqipëri është një emër krejt i panjohur. Në Britaninë e Madhe, falë talentit dhe vendosmërisë, ajo dalëngadalë po bëhet një emër gjithnjë e më i njohur në arenën e kinematografisë së këtij vendi. Ajo është një aktore, tashmë e afirmuar në Britani, ku jeton që prej nëntë ...

Pergjigje nga: Shakur, eurogina, Capkenja
Xhemi ShehuBerni
ne: 15-02-2008, 13:12:47
Stan Dragoti, film për agjentin amerikan që do të vriste Enver Hoxhën

VIP

“Si dështoi agjenti Tom Stefan në detyrën për të eliminuar Hoxhën”. “Filmi për Skënderbeun s’do të përqendrohet te lufta, por te drama jetësore”Regjisori i njohur amerikan me origjinë sh...

Berni
ne: 04-02-2008, 10:33:14
Sulejman Pitarka, gjeniu i portreteve të paharruara

VIP

Në 84-vjetorin e lindjes,mbi 70 role në teatër dhe 20 në kinematografi. Aktori më i suksesshëm i vlerësuar edhe nga kritika botërore,Disa nga rolet në teatër dhe kinema. Teatër "Halili dhe Hajria" "Borgjezi fisnik" "Epoka para gjyqit" "Vajza me flokë të thinjura" "

Berni
ne: 31-01-2008, 15:24:38
Luan Bexheti, një tjetër aktor shqiptar drejt Hollivudit

VIP

Pas Dragotit, vëllezërve Belushi dhe Elisa Dushkut, një tjetër aktor shqiptar po afirmohet në HollivudNga Nju-Jorku, Beqir SINA Luan Bexheti, producenti e ...

Berni
ne: 21-01-2008, 10:03:59
Hajrie Rondo, burrat nga Jugu e shprehin dashurine me vepra

VIP

Një grua sqimatare në profesion dhe në jetën e saj të përditshme. Idealiste dhe e lidhur ngushtësisht me vlerat e familjes. Ka kërkuar gjithkund të jetë e para duke punuar maksimalisht, duke dhuruar shumë dashuri, respekt për të tjerët dhe përkushtimpër të arritur kulmet si artiste, grua dhe nën...Berni
ne: 24-10-2007, 08:30:28
Lajme rreth Artisteve Shqiptare !

VIP

THE SHBLSH shitemi shtrenjtëSi nis një ditë e zakonshme dhe e pazakonshme e juaja?Genti: Dita e zakonshme starton… kështu zgjohem herët në mëngjes, fillimisht laj sytë, përpiqem që të vij në punë, në “Portokalli”. Një ditë e jashtëzakonshme kur ...

Berni
ne: 13-10-2007, 14:45:25
Një dokumentar për aktorët shqiptarë në Amerikë

VIP

Një dokumentar për shqiptarët në Amerikë. Një projekt i nisur prej kohësh në të cilin bëjnë pjesë gjithë artistët shqiptar që jetojnë dhe punojnë prej vitesh në shtetete bashkuara. Titullohet “Yjet Shqiptare në Amerikë” dhe që pritet të shfaqet se shpejti në kanalin televiziv (Koha Vision) (Art ...


Pergjigje nga: Lumlumi, celjeta, Syrgjyn
Elona Bojaxhi
*

sorelina
ne: 24-02-2007, 23:32:02
Drita Pelingu, “Magjistraja” e roleve

VIP

   "Unë kam lindur në qytetin e bukur të Vlorës... E më pas nëna ma vuri emrin Dritë, sepse shpresonte se kjo fjalë do t i sillte mbarësi me lindjen e një djali, pas tre vajzave". E rrethuar nga kolegë të saj, por edhe nga kënga polifonike labe, Drita Pelingu, duket se me gjithë qënien e saj e s...
Berni
ne: 16-03-2006, 10:21:51
Endri Roshi

VIP

Endri Roshi, Balerini shqiptar Endri Roshi Balerin Vendlindja: Patos Ditelindja: 9/2/1987 Mosha: 18 vjec Gjatesia: 1.71 cm Pesha: 66 kg Profesioni: balerin Shenja z
  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board