×
Hyrja
Profili

Bella Hadid shpallet gruaja më e bukur në botë

Bella Hadid shpallet gruaja më e bukur në botë

· 3 · 354

  • Postime: 4261

ne: 19-10-2019, 14:56:27
 

Modelja Bella Hadid është shpallur gruaja më e bukur në botë. Rezultati doli pas një hulumtimi shkencor mbi atë që përbën ‘fytyrën e përsosur’.

Tiparet e 23-vjeçares u zbuluan se ishin 94,35% korrekte nga Golden Ratio of Beauty Phi, që mat perfeksionin fizik.

Sytë e saj, vetullat, hunda, buzët, mjekra, nofulla dhe forma e saj e fytyrës u mat dhe iu përafrua më shumë idesë së përsosmërisë së Grekëve antikë.

Këngëtarja Beyonce mban vendin e dytë me 92.44%, e cila ndiqet nga aktorja Amber Heard. Ndërsa ylli i pop-it Ariana Grande ndodhet në vendin e katërt me 91.81%. /KultPlus.com
« Editimi i fundit: 19-10-2019, 15:40:17 nga M A X »

  • Postime: 611
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 19-10-2019, 17:14:15
Mes Belles dhe Gigi une i preferoj te dyja👌🔥

  • Postime: 1752
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 19-10-2019, 18:49:13
Sytë dhe vetullat po, edhepse jo më të bukur në botë. Të tjerat jo natyrale. Megjithatë femër joshëse  :)

Temat e fundit