×
Hyrja
Profili

Eliza Dushku

Eliza Dushku

· 134 · 24868

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#75 ne: 05-11-2005, 14:56:37
Vazhdojne fotot

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#76 ne: 05-11-2005, 15:02:41
Doni prap?

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#77 ne: 09-11-2005, 15:18:11
Eliza Dushku

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#78 ne: 09-11-2005, 15:36:20
Eliza Dushku

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#79 ne: 09-11-2005, 15:56:31
Eliza Dushku

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#80 ne: 09-11-2005, 16:11:09
Eliza Patricia Dushku

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#81 ne: 06-01-2006, 08:52:20
eliza new photo

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#82 ne: 06-01-2006, 09:21:34
ja dhe nje video ku Eliza Dushku Flet per Sqiperine.

http://www.megaupload.com/?d=R6WZHQQV

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#83 ne: 20-03-2006, 08:52:17
foto te reja

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#84 ne: 20-03-2006, 08:56:21
o te reja

[attachment[/attachment]

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#85 ne: 20-03-2006, 09:04:12
- Eliza Dushku -  :D

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#86 ne: 02-04-2006, 08:08:51
eliza photo

[attachment[/attachment]

 • Postime: 390
 • Gjinia: Femer
tru
#87 ne: 02-04-2006, 08:09:44
new photo Eliza

[attachment[/attachment]

 • Postime: 36
 • Gjinia: Femer
Canim
#88 ne: 02-04-2006, 10:11:59
Eliza eshte nje aktore padyshim shume e talentuar dhe siq e tha edhe personi me heret e cila e perfaqson popullin shqiptar  e jo vetem shqiperine ok tung.

 • Postime: 3788
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#89 ne: 06-04-2006, 08:25:03
Po ta shohësh me vëmendje, Eliza është goxha mesdhetare ne tipare...
 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull
Lundrentari
#90 ne: 14-04-2006, 03:10:32
ka tipare shqiptare, por për mendimin tim nuk është edhe aq shqiptare, vetem pse keshtu po na llafojn njerzit.

sa e sa njerëz tjerë kanë tipare shqiptare, mirë po nuk janë shqiptare.

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#91 ne: 10-05-2006, 05:46:10


Me siper eshte nje interviste e Eliza Dushkut.

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#92 ne: 26-05-2006, 11:00:59
Eliza Dushku, nga Hollivudi në Shqipëri

Aktorja me origjinë shqiptare, Eliza Dushku do të mbërrijë në Shqipëri për të qenë pjesë e "Eurovideo Grand Prix" që do të zhvillohet më 3 qershor në Shqipëri. Ajo është ftuar nga organizatorët për të qenë pjesë e konkursit të videove muzikore të artistëve nga rreth 30 shteteve evropiane. Aktorja është tashmë mjaft e njohur, sidomos pas roleve të saj në "Buffy, The Vampire Slayer", "True Lies", "That Night" etj. Së bashku me James Belushin ata janë ndër shqiptarët më të famshëm në botë.

Shqipëria

Në një intervistë para dy vitesh ajo u shpreh se për momentin janë dy shqiptarë të famshëm që jetojnë. "Njëri është Jim Belushi dhe, mendoj, se ata më konsiderojnë mua, shqiptaren tjetër të famshme, dhe unë jam krenare se jam shqiptare. Supozohet se ne jemi të fortë dhe kokëfortë. Më pëlqen kur njerëzit e marrin vesh se jam shqiptare dhe thonë: "Oh, shqiptarët e çmendur", pasi në Nju Jork italianët dhe shqiptarët kanë pasur disa grindje serioze.

Shqiponja

Nga artisti i efekteve të karaktereve Stat Winston, me çmim te Academy Award ("Jurasiç Park", "Terminator 2", "Alienet") në filmin "Wrong Turn" (Kthesë e gabuar) aktorja me origjinë shqiptare, Eliza Dushku ka interpretuar rolin protagonist së bashku me Desmond Harrington. Në këtë film ajo është shfaqur e veshur me një kanatiere, ku gjendet shqiponja shqiptare me dy kokë.

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer
BabyDance
#93 ne: 29-05-2006, 10:20:06
Kush me fshiu postimin para ketij < :@

Fadil Berisha sjell Eliza Dushkun në Shqipëri
 
Në kërkim të rrënjëve
 
NAIME BEQIRAJ
 
Fotografi Fadil Berisha ia ka dalë ta bindë aktoren Eliza Dushku që të shkojë në Shqipëri, gjegjësisht në Korçë, prej nga e ka origjinën babai i saj.
"Ka kohë që me Elizën bënim plan që të udhëtojmë bashkë drejt Shqipërisë", thotë Berisha për "Lajm".
Ditët e fundit, ai ka realizuar disa seri fotografish me Dushkun, disa prej të cilave edhe me simbole kombëtare. Serinë tjetër do ta bëjë në Shqipëri.
Është paralajmëruar që gjatë qëndrimit në Shqipëri, Dushku të jetë mysafire në Festivalin evropian të videoklipeve, që mbahet më 3 qershor në Tiranë. Dushku shoqërohet në vizitë nga dy vëllezërit e saj dhe në Korçë ata do të takohen me të afërm të tyre.
Është paraparë që në aeroportin "Nëna Terezë" të Rinasit, aktores t'i përgatitet një befasi - një stendë gjigande më fotografinë e saj.
E lindur më 30 dhjetor 1980 në Boston, Eliza Dushku (Eliza Patricia Dushku) ka nisur të luajë filma qysh si fëmijë (rolin e motrës së vogël të personazhit të interpretuar nga Leonardo Di Caprio), për të vazhduar në projekte të mëdha, në krah të Robert De Niros, Arnold Schwarzeneggerit, Jamie Lee Curtisit etj. Këto ditë ka përfunduar xhirimet e filmave "The Final Season" dhe "Nobel Son".
Familja e babait të saj emigroi në SHBA në periudhën mes të dy luftërave botërore, ashtu si mijëra shqiptarë të zonës së Korçës. Në një intervistë dhënë kohëve të fundit, ajo thotë se ndjehet krenare që është shqiptare dhe mezi pret që ta vizitojë Shqipërinë. Babai i saj është i martuar me daneze.
"E dua shumë nënën time, por asnjëherë nuk jam ndjerë daneze. Përkundrazi, në çdo film fus nga një fjalë shqipe, apo bëj diçka ta kujtoj Shqipërinë", i ka thënë Dushku Berishës.
Ajo nuk pranon asnjëherë të luajë role, në të cilat do të shfaqej lakuriq. "Më kollaj është ta shohësh të zhveshur Zotin, se sa mua".
Në një intervistë me yllin e ekranit të vogël amerikan, Regis Philbin, Dushku u habit kur mori vesh se edhe ai ishte me prejardhje shqiptare. "Deri tash e dija vetëm për Vëllezërit Belushi dhe Nënën Terezë".

http://www.lajm.info/DesktopDefault.aspx?tabindex=2&tabid=18&EditionID=352&ArticleID=3138#

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#94 ne: 03-06-2006, 10:21:22
Eliza, familjarisht në zyrën e Berishës


Alma Mile

Ndryshe nga paraqitja e aeroportit, në zyrën e kryeministrit Eliza hyri serioze, pa kapelën e ushtarake. E shoqëruar nga babai dhe vëllezërit Aaron e Ben, aktorja Eliza Dushku e cila mbërriti mbrëmjen e së enjtes në Tiranë, nën kujdesin e agjencisë së fluturimit "British Airëays", takoi kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Të ndodhur para bliceve të fotografëve dhe kamerave televizive, ata nuk reshtnin së shprehuri kënaqësinë që Dushku po shkelte në tokën e të parëve, ndërsa Berisha sepse "po takonte një yll Hollywood-i, me kaq shumë dashuri për Shqipërinë". Që në minutat e para të takimit, Eliza i shprehu kryeministrit dëshirën për të bërë në qafë një shqiponjë tatuazh, si dhe interesin që kishte ngjallur mbiemri i saj Dushku tek aktori i madh Arnold Shwarceneger. Pas fiksimit të shtrëngimit të duarve nga kamerat e aparatët fotografikë, Berisha dhe Dushku e shoqëruar me familjarët, fotografin e njohur Fadil Berisha, si dhe regjisoren Vera Grabocka me bashkëshortin Timo Flloko, zhvilluan një takim rreth 20 minutësh,pa praninë e mediave. Sipas njoftimit nga zyra e shtypit të kryeministrisë, veç të tjerash, Berisha i ka treguar Dushkut edhe përpjekjet e qeverisë për ndryshimin e imazhit të vendit, përhapjen e gjuhës angleze dhe modernizimin e komunikimit nëpër shkolla. Pas takimit, gjatë përshkimit të korridoreve kryeministrorë, Eliza nuk mund t'i shpëtonte interesimit të mediave, megjithë manovrën e saj për tu shpëtuar pyetjeve.
Siç ndodh rëndom në kësi rastesh, ajo shprehu kënaqësinë e vizitës në Shqipëri dhe përshtypjet e mira për shqiptarët, edhe pse kishte pak orë në Tiranë. Ajo gjithashtu tregoi kalendarin e qëndrimit në Shqipëri. "Nesër kemi show-n e madh "Euro Video Grand Prix", ku do të marr pjesë, të dielën do shkoj në Korçë në vendlindjen e prindërve të babait tim. Të hënën do jem në Akademinë e Arteve, ku do bisedoj me studentët e arteve. Mendoj të largohem të martën, por ndoshta do shkoj edhe në Kosovë, le të shohim. Dua të mësoj sa më shumë që të jetë e mundur për vendin tim, edhe pse mendoj se kjo nuk është mundësia ime e fundit. Jam e bindur se do kthehem sërisht, por dua të bëj gjithçka që të jetë e mundur për të treguar se sa e lumtur dhe sa krenare ndihem që jam shqiptare. E ndiej gjakun shqiptar në dejet e mija", - tha Eliza. Kur u fut në makinën, që e priste në shkallët e kryeministrisë, Eliza nuk harroi të thoshte "Rroftë Skipëria". Për Eliza Dushkun kjo është hera e parë që vjen në Shqipëri dhe për të Shqipëria është po aq e panjohur sa edhe ajo për shqiptarët, të cilët kanë dëgjuar pak, ose aspak për të. Por mjaftojnë fare pak ditë, që në sytë e shqiptarëve, ndoshta thjesht e vetëm për faktin që është me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, të jetë një shkurt e thjeshtë "Yll Hollywood-i". Dje në mbrëmje, në orën 21. 30, Dushku mori pjesë në një tjetër pritje, ku ishte i pranishëm kryeministri Berisha në Pallatin e Brigadave.[attachment[/attachment]

 • Postime: 338
Era e Dashnis
#95 ne: 03-06-2006, 17:57:23
sa mire i shkon Tatuja Elizes...!!!

 • Postime: 445
 • Gjinia: Femer
tweet
#96 ne: 03-06-2006, 18:23:06
E po e kishte dhurate nga Shqiperia. Dicka qe priste ta bente per nje kohe te gjate. Te pakten ashtu e tha ne spektakel.

 • Postime: 5949
SmiLey
#97 ne: 03-06-2006, 21:59:34
Tip eshte kjo, e kam pare ne disa seriale e me pelqen, shume e shkathet duket :engjell:

p.s., Tweet, paske nje nenshkrim shume te bukur :)

 • Postime: 350
Glaserian
#98 ne: 04-06-2006, 03:58:20

SmiLEY

  ELIZA DUSHKU   nuk duket e shkathet ...POR ESHTE E SHKATHET ....

 • Postime: 5949
SmiLey
#99 ne: 04-06-2006, 04:50:20
Unë NUK e njoh personalisht; e përderisa nuk e njoh, nuk marr guximin të flas me bindje për virtytet, kualitetet qe zoteron!!! Them me hamendje (duket), për aq sa kam mundur te spikat nga karakteri i saj nëpër filma, seriale televiziv... etj. QARTE?!

Ti m.q.s. e njeh, dhe ia njihke tipin sikur me e pas shoqe; shiko mos më gjen ndonjë autograf ;)

p.s.., Tani me bën te mendoj, kush me te vërtetë u është qepur shkrimeve te mia...?! ^o)