Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 30-04-2020, 16:50:07 »

https://www.youtube.com/watch?v=xNpcGZzVPd8
Adelina Ismaili, Vedat Ademi, Miriami e Alban Skenderaj, Shyhrete Behluli, Shkurte Fejza janë disa prej këngëtarëve të njohur dhe të dashur të skenës shqiptare.

Ata vazhdojnë të sjellin kohë pas kohe këngë të reja, janë të angazhuar me mbrëmje muzikore, me ahengje familjare dhe koncerte të ndryshme muzikore. Megjithatë, si do që këndojnë, qoftë muzike moderne, popullore apo ndonjë zhanër tjetër, ata realizojnë edhe videkolipe të cilëve iu kushtojnë rëndësi të madhe. Por, në këto videoklipe ata nuk paraqiten të vetëm afër tyre zgjedhin të jenë fëmijët e tyre, ku disa prej këngëtarëve edhe këngët i kanë dedikim për më të vlefshmit e tyre.

Vedat Ademi- “Vetëm ti”

Këngëtari i njohur, Vedat Ademi në vitin 2013 publikoj këngën “Vetëm ti”, dedikim për djalin e tij, përveç vargjëve të këngës që përshkruan dashurin ndaj djalit, Vedait pjesë të videkolipit ka edhe djalin e tij.

Miraim Cani- Alban Skenderaj “Dhurata” Çifti i njohur i estardës Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, në vitim 2017 kanë publikuar këngën “Dhurata”, e cila është dedikim për vajzën e tyre Ameli. Në videklipin e këngës mori pjesë edhe Ameli, e cila shihet afër prindërve, teksa ata janë duke i kënduar asaj.

Shyhrete Behluli- “Rrushi”

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore thuajse se çdo këngë e sjellë me videkolip, e në çdo promovim për dukjen e saj ajo falenderon vajzën e saj Njomzën e cila edhe u bë pjesë e njërit prej vidkeolipeve të Shyhretës. Shyhretja, në videoklipin e këngës “Je si rrush” shihet afër vajzës së saj, Njmozës.

Shkurte Fezaj- “Sheqerja”

Edhe këngëtarja e dashur për publikun Shkurte Fejza bënë pjesë në grupin e këngëtarëve që në spote të këngëve u panë afër fëmijëve të tyre. “Sheqerja” është kënga në të cilën bënë pjesë vajza e Shkurtës.

Mahmut Ferati- “Ka qel trandafili”

“Ka çel trëndafili “është njëra prej këngëve të shumta të Mahmut Feratit që rezultoi të ketë një sukses të madh. Kësaj kënge këngëtari i ka realizuar edhe një videklip, të cilin ia ka përshtatur shumë mire tekstit të këngës. Por, pjesë e këtij videoklipit madje si protagonsite e tij, është vet vajza e Mahmut Feratit, Argjenda.

Adelina Ismaili-  “T’iqja”

Me këtë këngë Adelina u rikthye në skenen e muzikës, atë  e shoqëroi me videoklip ku në disa skena të spotit Adelina shihet bashkë me djalin e saj. /lapsi.al