Lajme flash nga vipat shqiptare - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lajme flash nga vipat shqiptare

Lajme flash nga vipat shqiptare

· 8 · 891

 • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 07-01-2020, 00:57:10
Lajmet me te fundit nga bota e skenes, vipave dhe estrades shqiptare.
« Editimi i fundit: 18-02-2020, 07:52:18 nga M A X »

 • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 05-05-2020, 23:44:43
Gjatë ditës së djeshme Labinot Tahiri bëri bujë me deklaratën e tij mbi anulimin e dasmave.

Të shumtë ishin ata që përkrahën këngëtarin për qëndrimin e tij se dasmat nuk duhet anuluar dhe artistët duhet mbështetur, mirëpo të tjerë u pozicionuan kundër. • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 19-05-2020, 10:06:53
 

Konfirmohet bashkëp[unimi me Encës dhe Rinës. Teksa ka promovuar albumin e ri në bashkëpunim me Sin Boy, i cili titullohet “MM” dhe përmban 20 këngë, reperja ka pasur edhe një surprizë.

Gjatë intervistës ajo u shpreh se ajo dhe Enca kanë menduar për një duet.Megjithatë, Rina ende nuk ka dhënë një datë kontrete dhe detaje për projektin e ri./lapsi.al

 • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 22-05-2020, 11:51:29
Reperi i njohur kosovar, Gent Fatali ka qenë pasditen e sotme në një lidhje ‘Skype’ me emisionin e pasdites ‘Ftesë ne 5’ në ‘Top Channel’. Ai ka treguar se si i ka kaluar muajt e karantinës duke pohuar se këtë periudhë e ka shfrytëzuar për t’u marrë me bizneset e tij personale, por dhe të sjellë projekte të reja në muzikë.

Megjithatë Fatali nuk i ka shpëtuar pyetjeve rreth jetës private nga Bieta, e cila i është drejtuar nëse është në një lidhje dashurie me motrën e reperes së njohur, Loredanës, Rozafën, duke qenë se Genti ka ndarë foto të ndryshme pranë saj, por ka zgjedhur t’i lërë ndjekësit në pikëpyetje.

Fatali pohoi publikisht se ishte në një lidhje dashurie prej 2 vitesh me Rozafën, ndërsa lidhur me raportin me kunatën e tij, preferoi të mos komentojë asnjë detaj./revistawho.com

 • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 09-06-2020, 17:13:54
 

Çifti Rina-Sin Boy kanë publikuar albumin e tyre të parë me plot 20 këngë, në të cilat reperët flasin shqip po ashtu dhe në gjihën greke. Të dy ata kanë sjellë për publikun një zhaner ndryshe nga çfrë fansat e tyre janë mësuar të dëgjojnë nga ata. Nga fotografitë e Rinës të publikuara në Instastory” duket se albumi i tyre ka arritur të jetë i dyti më i shituri në Greqi duke vulosur një sukses./lapsi.al

 • Postime: 24393
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 10-06-2020, 19:14:44
Dy vajzat e “Përputhen”, Edona dhe Antoneta ishin të ftuara në emisionin “Shqipëria Live”. Ato kanë folur rreth raportit mes tyre, duke treguar hapur çfarë mendojnë për njëra-tjetrën.

Edona është shprehur se Antoneta flet prapa krahëve dhe ka tendencë t’i ulë të tjerët në çdo fjalë që thotë. Antoneta ka reaguar menjëherë duke i mohuar fjalët e saj.

“Thjesht ideja meqë ne jemi të treja këtu dhe diskutojmë pëlqimet tona është më mirë se sa të flasësh mbrapa krahëve. Antoneta ta jep përshtypjen se është një vajzë shumë pozitive, shumë e këndshme ama duket sikur çdo fjalë e thotë me tendencë paski të ngrejë veten dhe të ulë të tjerët”, u shpreh Edona.

“Gjithmonë tendenca ka qenë prej teje, që unë e ndjej. Ndoshta jam unë gabuar, këtë e gjykojnë në mënyrë më të ftohtë personat që na shohin. Unë nuk kam thënë asgjë për të të ofenduar”, iu kthye Antoneta./tirananews.al

 • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 17-01-2021, 19:03:00
Gent Fatali, prej disa vitesh është në lidhje me Rozafen.

Madje, çifti më parë u aludua se janë martuar në fshehtësi ndonëse kjo gjë nuk u bë e ditur asnjëherë. Reperi i njohur së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin “Shiko kush Luan” dhe në mesin e disa pyetjeve në njërën prej sfidave nuk mungoi një tillë edhe për partneren e tij.
“Lart e poshtë flitet se ti dhe Rozafa tashmë jeni celebruar në fshehtësi, sa i vërtetë është ky lajm që kemi mësuar, nëse jo të paktën dhuroi një puthje nga fotoja në tabelë”, ka qenë pyetja drejtuar Fatalit. Krijuesi i hitit “Na vjen dita” u shpreh se ky lajm nuk është i vërtetë dhe dyshja nuk janë celebruar në fshehtësi.

 • Postime: 27909
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 10-02-2021, 23:23:41
 

Disa orë më parë, Dafina Zeqiri postoi një album me tre fotografi në Instagram. Artistja shfaqej me të brendshme sportive dhe të shumta ishin komentet që mori nga ndjekësit dhe estrada.

“Uauuuu, je kaq tërheqëse. Çfarë trupi trupi turpi trupi”, shkroi këngëtarja.
Kjo nuk është hera e parë që Rita jep vlerësim dhe komente pozitive ndaj Zeqirit e jo vetëm. Në vitin 2019, Tayna dhe Dafi do të publikonin këngën “Bye Bye”, çka solli reagimin e artistes me famë ndërkombëtare, përmes një postimi në InstagramStory:

“Mund të them se vajzat kosovare janë kaq të mira. E dashuroj vendin nga vij. Dashuroj të shoh gra që marrin kontrollin, që janë vetvetja dhe frymëzojnë të tjerat. Faleminderit vajza që përfaqësoni lirinë dhe u tregoni vajzave të tjera se është ok të jesh e lirë dhe seksi në të njëjtën kohë”, shkroi asokohe Rita, duke shtuar se e dashuron këngën dhe e bën të ndihet e lumtur.

Dafina reagoi duke e ripostuar shkrimin e Ritës dhe duke i thënë “Të dua” e se ajo është shembulli më i mirë. Ndërsa nga ana tjetër, Tayna u shpreh në komente se “gratë kosovare po bëjnë histori”./gazeta Shekulli

Temat e fundit