×
Hyrja
Profili

Te rejat e fundit për vipat shqiptare [2020]

Te rejat e fundit për vipat shqiptare [2020]

· 160 · 74896

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#150 ne: 23-07-2008, 00:07:05
te quhet dhe ky kengetar ^o)

 • Postime: 2872
 • Gjinia: Femer
Dora
#151 ne: 23-07-2008, 08:22:45
Pas bashkepunimit te Albanit me Orindes, tani edhe nje tjeter anetar i grupit "Produkt 28" bashkepunon me nje kengetare.

Eshte pikerisht Turjan Hyska, ose TUri, i cili ka krijuar nje kenge sebashku me kengetaren Vesa Luma. Kenga titullohet "Eja" dhe se fundmi po shfaqet ne STV.

 • Postime: 110
html master
#152 ne: 13-01-2009, 00:32:48
I keni pare fotot e reja te Zajmines? http://www.celebritete.com/foto-porno-te-zajmina-vasjarit/ :O

 • Postime: 445
 • Gjinia: Femer
tweet
#153 ne: 16-06-2009, 20:32:45
A din dikush me me tregu kur ka dal per here te pare kenga Çmendem e Elita 5?

 • Postime: 2872
 • Gjinia: Femer
Dora
#154 ne: 17-06-2009, 00:12:11
Me afersi, aq sa mbaj mend une fundi 2007.

 • Postime: 7
DjKrenar
#155 ne: 21-07-2011, 23:49:21
Arta Bajrami në PRIVE Klan Kosova intervista e par pas një pauze të gjatë ne media ...Ne albumin me te fundit Arta i kushton nje kenge vajzes se saj me titull ..Per Ty Vitoria.

Arta Bajrami në Prive, Klan Kosova - 07.05.2011

albumi i ri  gjendet:

http://www.zeriyt.com/albume-te-reja-shqiptare-t36776.315.html

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#156 ne: 28-07-2011, 23:52:18
Stina e verës ose siç njihte ndryshe në botë e këngëtarëve stina e videoklipeve duket se nuk ka fund. Pothuajse të gjithë kanë realizuar nga një videoklipi dhe po përgatitën për të dytin.
Leonora Jakupi sapo e ka realizuar klipin më të ri të këngës “Iluzion”, këngë kjo që është punuar nga Don Arbas dhe menjëherë ka filluar punën për klipin e ri. Megjithëse e ka realizuar videon në jug të Shqipërisë, ka dashur të vijë si një flutur, me pamje më shumë nga natyra sesa nga bregdeti i bukur shqiptar, siç kanë bërë koleget e saj.

Një nga format kryesore që i mundësojnë këngëtarëve që të jenë të suksesshëm janë bashkëpunimet. Këtë e dinë më së miri djemtë e grupit “Ting 3-nt” të cilët pasi kanë bashkëpunuar më shumë artisë, po përgatiten për duetin e radhës. Në një komunikim me fanasat e tij në Facebook, Getoari, njëri nga reperët e grupit, njoftoi se shumë shpejt do të sjellin një bashkëpunim me grupin e njohur “Skillz”. Por duket se nuk është kjo surpriza për fansat e Getit. Sipas tij, shumë shpejt pritet të vijë një due me këngëtarën bykuroshe Dafina Zeqiri. Sa e vërtetë është kjo, mbetet për t’u parë, por një gjë mund të thuhet me siguri se të gjithë e presin një bashkëpunim të tillë.

Pushimet në Francë të këngëtares me zërin e veçantë, Mariza Ikonomi, kanë rezultuar edhe me një fat të madh profesional. Ndërsa artistja gjendej në një prej qyteteve më të bukura të Francës, në Nicë, ka mësuar për konkurrimin që bëhej në një universitet aty për studimet master. Nuk e ka zgjatur dhe është regjistruar për të konkurruar. Pasi ka dhënë provimet në muzikë klasike dhe Jazz ka ezauruar ditët e mbetura në Nicë dhe është kthyer në Tiranë. Pak ditë më parë Ikonomi ka mësuar se ka fituar studimet master për muzikë klasike në vendin e artit. Studimet do të jenë dyvjeçare dhe do ta largojnë pak atë nga kryeqyteti, por do të jenë një derë e re për të eksploruar muzikën e saj edhe jashtë Shqipërisë!

Nëse e keni vënë re klipin e ri të lançuar ditë më parë nga këngëtari Mentor Haziri, i grupit “Kthjellu”, aty citohet vetëm emri dhe mbiemri i artistit dhe jo i grupit. Ishte ky detaj që solli shumë interpretime. Ndoshta Mentori nuk bashkëpunon më, apo është ndarë dhe shpërbërë grupi “Kthjellu”? Këtë ende nuk e dimë! Por, si duket të gjithëve ju interesoi kënga, e cila pritet siç thuhet të transmetohet edhe në MTV. Ndërsa, këngëtari në këtë klip të këngës me titull “Engjëll” vjen edhe me aktrimin e tij. /top channel

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#157 ne: 11-05-2020, 13:30:05
 

Mbrëmjen e sotme është rikthyer në ekranin e ‘Top Channel’ programi i humorit, ‘Portokalli’, pas një shkëputjeje disa javore.

Aktorët dhe moderatorët kanë arritur të risjellin gjithçka si më parë, por duke respektuar rregullat e vendosura nga vendi për shkak të situatës së krijuar nga ‘Covid-19’.
Ajo që ka tërhequr vëmendjen e ndjekësve ka qenë ‘look-u’ i Xhemi Shehut e cila u shfaq mjaft tërheqëse me veshjen në ngjyrë të bardhë. Arbana Osmani ka zgjedhur të publikojë një foto të mikes së saj, krah së cilës ka shkruar: “Vetëm ti mund të ishe super sexy dhe pas karantinës”.
Osmani ka treguar gjithmonë duke qeshur se nga konsumimi i tepërt i ushqimeve ka fituar peshë, ndërsa Shehu arrin të ketë linja perfekte për shkak të genetikës./revistawho.com

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#158 ne: 03-06-2020, 08:02:01
 

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#159 ne: 13-08-2020, 20:25:54
Ditën e djeshme, Stresi solli për publikun shqiptar një projekt të ri, i cili kësaj here vinte si bashkëpunim.

Ai bashkoi forcat me reperin Finem, për të sjellë së bashku këngën e re të titulluar “Gazi n’fund”.

Brenda 24 orëve, kënga i ka kaluar 700 mijë klikime në Youtube dhe Stresi duket se po e dashuron këtë projekt të tijin.


Nëse dëgjoni me vëmendje, në një pjesë të këngës reperi ka përmendur emrin e Elvana Gjatës. Vetë ai në një postim në Instagram ka shpjeguar pse e ka thënë emrin e këngëtares në projektin e tij.

“Fuck fake rapper Love Elvana Gjata”- thuhet në këngë, ndërsa Stresi ka shtuar: “Më mirë dëgjoj Elvana sesa do fake”.

Pra, ky ka qenë një vlerësim për këngëtaren, duke deklaruar hapur se Elvana është një ndër artistet e tij të preferuara shqiptare./standard