×
Hyrja
Profili

Te rejat e fundit për vipat shqiptare [2020]

Te rejat e fundit për vipat shqiptare [2020]

· 161 · 75135

 • Postime: 6540
 • Gjinia: Femer

ne: 25-03-2005, 11:29:19
Le të flasim  ne këtë teme për thashethemet qe dalin për kengetaret dhe vipat Shqiptare

Për një çast me ndali zemra... me Alketen

Të këtë qenë e vërtetë valle???? Perpos çdo thashethemi për ndonjë flirt mes Rovena Dilos dhe Piro Cakos, ajo qe duket qartë si drita e diellit është se ata nuk duan me te kendojne bashke. Ndoshta sepse interpretimi i tyre është keqkuptuar. Ndoshta sepse e kanë pare se sa e vështirë është te mbyllesh dhe gojet e njerëzve. Dhe kështu kanë zgjedhur rrugën me te shkurter: këngën "Për një çast me ndali zemra" të mos e kendojne bashke. Dhe Piro Cako është mjaftuar ta kendoje me Alketen. Të këtë harruar valle se duke iu shmangur duetit me Rovenen ngjan edhe me fajtor?

« Editimi i fundit: 11-05-2020, 13:10:34 nga M A X »

 • Postime: 6973
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-03-2005, 19:54:32
Nja thashethem është se është zënë një këngëtare e njohur kosovare e martuar dhe me fëmijë nga policia në një veturë bashkë me dikë duke bërë dashuri. :P
Nuk është shaka por është përmendur në një tabloid të këtushëm.
Më shumë informata nuk janë dhënë.

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-03-2005, 21:09:24
pse jane kangtart shqiptare kaq misterioze ?   :'( >:(

ne kasetat dhe CD e tyre, mbrapa kapakut ma mire te thuhet dicka per jeten dhe vepren e atij artisiti/je, sesa nje foto cullak e Bleona Qerretit, ose Adelina Isamili ne veshje plazhi duke than ushtrin time do ta baj me Ibraim Rugoven.
T'kalxoj une ty Adeline se cka ka met ndodh, ba e me shkue ti te noj Rrepart Ushtarak me Ushtare.
Ki me than, cka i bana vetit.  ;)
ose Leonora Jakupi, e ajo fotoja e saj qe thota D.A.R.E, edhe her tits i ka t'fryme perbukuri.  gjum:

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-03-2005, 21:28:33
edhe ky Ramadan Krasniqi - Dani, kam rrespket mjaft per ta, por aman mos ta publikojn komplet nje CD titullir "Asaj", dhe gati krejt CD'ja e vajton dashurine.

Dani ti po vajton dashurine, te lutem ti je ma i vjeter se baba jem, ti tash n'ket mosh n'vend me knue kange me cifteli, e jo kange per dashurine e pashprese  ;)
Nqs sje i martum, ose deri tani nuk ke gjet dashuri te vertet, me vjen keq por ty tka ik mosha e rinise.  :(
 

DANI
Asaj

1. Asaj
2. Na po knojna
3. Ne Peje
4. Ti ke faj
5. Kisha pi nga dora jote
6. Edhe 1000 vjet
7. Te gjeta
8. Ku je ti
9. Mos thuaj jo

 • Postime: 6973
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-03-2005, 21:39:21
The World tash edhe më shumë se kurrë ia ke futë kot.
Hallall, po shihet sa ke veshë për muzikë.
Edhe Hashim Shala e Tahir Drenica pos këngëve kombëtare këndojnë këngë dashurie. Sipas teje këngëtari kur të plaket duhet të lërë këngët e reportorit të vet, ë?
Merr shembull shumë e shumë këngëtarë botërorë që e kanë ruajtur kontinuitetin e muzikës së vet deri në momentin e fundit që u ka shërbyer zëri.
Nejse këtu nuk është tema për këtë ama rasti që more shembull ti për Danin edhe më hiç nuk duhet të përmendet. Dani nuk është edhe aq i vjetër siç mendon ti.

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 25-03-2005, 22:19:29
jeta i shkoj ne mikrofon.... :D :D

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 25-03-2005, 23:40:54
allahile a di kush mem kalxue. ky afrim muciqi kur do ti shkurtojne floket qe i ka ne gjoks ?  :D :D :D :D :D :D

 • Postime: 6973
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 26-03-2005, 00:01:15
Kur t'ia nisë me këndu muzikë shqipe 100%. :)

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 26-03-2005, 00:09:32
Kur t'ia nisë me këndu muzikë shqipe 100%. :)

Sineri.........Afri m Muciqi Kendon muzike popullore Kosovare, edhe eshte nje nder kangetaret mat njoftun ne Diaspore.
Tashti ai kendon Muzike Popullore, ashtu sic e pranon ai, e tani  Afrimi nuk e ka Halle, ate Vace Zelen.....e te kendoj edhe ai sikur Vace Zela, mue sma merr menja.  ;)

 :D :D :D :D
« Editimi i fundit: 26-03-2005, 00:13:52 nga The World »

 • Postime: 6973
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 26-03-2005, 00:14:51
U mahita pak këtu.
Afrim Muçiqi është si Adelina. Këendon të gjitha llojet e muzikave. Edhe muzikë shqipe. :)
Veç rep më duket ende s'ia ka nisë. E ai s'e ka moshën prë rep, apo? :)

 • Postime: 1621
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 11-04-2005, 12:00:11
Mua me pelqen Afrimi vetem kur kendon muzike popullore , origjinale neper oda shqiptare.

 • Postime: 6973
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 11-04-2005, 12:27:42
Pajtohem me ty. Sikur ta kishte vetëm atë muzikë do të ishte më mirë. Afrimi e ka një këngë argëtuese "Mos qaj nënë" me të cilën ka marrë pjesë në festivalin "SHoow fest" para lufte. Aty e kam parë çfarë vokali të mirë ka. Por çka të bësh që është këngëtar i dasmave, ahengjeve dhe muzikës mos vet.

 • Postime: 269

#12 ne: 06-11-2005, 13:04:30
Kam ndegjuar se Shpat Kasapi don te martohet ne krye 2 jave me nje fanse te tij te cillen e ka takue ne Disoteken INSOMNIA

 • Postime: 4

#13 ne: 07-11-2005, 16:54:08
Vertet e ke
Ai duket si 16 vjeq
 Jojo:

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 09-01-2006, 22:15:50
Miranda Hasahni eshte ndare nga burri i saj Mentori ,

Jehona Sopi eshte ndare nga burri i saj Agroni ,

Mihrije Braha , shkon neper hotele me djem te rri , se nuk i del boll Naim Abazi ,

Leonora Jakupi ka lidhje dashurie me Enis Presheven , Kompozitore me duket i kengeve te saja ,

Nora Istrefi eshte ndare nga djaloshi i Tingullit 3-ent , Getoar Selimi ,

Tani vendi e Nora Istrefit e ka zene Cilijeta Xhilaga e cila disa muaj rresht mban sekret dashurine e saj me Getoar Selimin , sa keq me vjen per Nora Istrefin se nuk ka pasur fat , haahahhhhahhah ,

 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 10-01-2006, 08:20:54
po mire de skan shka te bojn edhe ato  ^o)....qysh me dal neper gazeta ndryshe a po mu bo famos...keshtu qe e bojn nga nje tradhti te vogel,,po ska lidhje bre ,nuk mirret vesh per pak ;)...hahahahaha....po krejt ato genta e Adelina e Nora...hala skom dal un me kendu  :Pse kom mi tranu.....jan bo si te Bulgaris a?

 • Postime: 182

#16 ne: 10-01-2006, 17:16:53
po flitet qe genta po martohet
urime Genta
« Editimi i fundit: 25-10-2007, 14:44:23 nga M A X »

 • Postime: 675
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 11-01-2006, 06:49:15
UN KAM THENE NJE HERE PER KENGEN ALBANIAN POR QE QA ME BA SE KERKUJ NUK JU MBUSH MENDJA UN KETU KAM NJE MIDI RINGTONE DHE PO JU THEM SE KENGA ALBANIAN E ETNOVE ESHTE E VJEDHUR.MJAFTON TE DEGJONI ME KUJDES KENGEN ON FIRE DHE TA KUPTONI.E DI QE ETNOT KAN STUDIO POR.....JA LINKU DEGJOJENI DHE SHIKONI.RINGTONI E KA TITULLIN ON FIRE - G-UNIT PR MUND TA MBANI NE TELEFON EDHE SI ALBANIAN

http://rapidshare.de/files/10832381/Lloyd_Banks_-_Weonfire.mid.html

 • Postime: 4
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 17-04-2006, 08:52:31
Përshëndetje te gjithëve ...  ;)
Thjesht ne ket teme mund te kerkoni te dhëna mbi idujt tuaj ose te lini te dhëna ...
ju puc fort te gjithëve  ;)
« Editimi i fundit: 30-04-2006, 12:16:51 nga -Luli- »

 • Postime: 182
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 18-04-2006, 05:50:54
Po unë kam te dhëna qe këngëtarja e re Mirsa Kerçeli është shumë e dobët ne mesime, bile ajo e ka përsëritur një vite te shkolles se mesme, por ka intervenuar nëna e saj dhe ajo ka vazhdu shkollën me shoket e gjenerates.

 • Postime: 3096
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 18-04-2006, 06:29:43
Po unë kam te dhëna qe këngëtarja e re Mirsa Kerçeli është shumë e dobët ne mesime, bile ajo e ka përsëritur një vite te shkolles se mesme, por ka intervenuar nëna e saj dhe ajo ka vazhdu shkollën me shoket e gjenerates.


pO ME VJEN KEQ GABIM E PASKE NDEGJU KETE INFORMAT AJO ESHTE SHUM E MIR NE MESIME DHE E KA KALUAR VITIN ME MERITAT E VTA KURSE TANI ESHTE NE PRAG TE MATURES DHE PO PERGATITET ME SHOQERINE E VET.

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 22-05-2006, 03:30:13
Hatërmbetja e Tunës :S

Tunës i ka ngelur hatri, ose më mirë, Tuna është lënduar shumë. Megjithëse ka kandiduar për disa kategori në "Netët e klipit", ajo me këngën e saj "Psikologët", ka mundur të fitojë çmim vetëm për "Fabulën më të mirë". Ky vlerësim, vajzës që vinte nga Maqedonia i është dukur i padrejtë, prandaj ndonëse është ngjitur dhe ka kënduar në skenë, menjëherë sapo ka marrë vesh se kush ishte fituesi i çmimit të madh, ka braktisur në mënyrë demonstrative aktivitetin dhe është drejtuar me miqtë e saj drejt lokaleve të natës për të hequr stresin.

 • Postime: 69

#22 ne: 07-06-2006, 05:55:02
A NDEGJUAT SE  NE NJE GAZET SHKRUAN SE SHPAT KASAPI KA BRE NDESHJE DHE SE ESHTE NE GJENDJE TE REND SHENDETSORE

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 07-06-2006, 06:28:44
Alberti dhe Nora Estrefi të dashuruar?

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve VFM '06 askujt nuk i shpëtoi pa vënë re se Albertin e shoqëronte Zeksi Nora Istrefi. E si gjithmonë në raste të tilla lind pyetja? A kanë bërë dashuri bashkë apo janë thjeshtë "shokë"?
Ndryshe nga juve, duke qenë se jena më proFEsionISTË dhe nuk bazohemi në hamendjet e rastit, vendosëm të kontaktonim me Albertin dhe ai na u përgjigj se; Së pari qeshi kur dëgjoi pyetjen...(hmmm po dyshoj unë lol)...së dyti mendon se Nora është një vajzë e mrekullueshme por nuk ka ndonjë lidhje midis tyre qoftë romantike, qoftë profesionale (e pyeta nëse janë duke bashkëpunuar për ndonjë këngë-duhen bërë të gjitha llogaritë moooo!) Arsyeja që të dy artistët kanë shkuar së bashku në ceremoni, ishte ajo e të paturit të njejtin numër nominimesh (5 seicili), njëkohësisht ishin dhe dy artistët me kandidaturat më të shumta.

Lum si këta që i kanë të dashurit liberal, se mos me e marrë unë teë dashurën time në ndonjë party më vret, jo më në ceremoni televizive...bu bu plas lufta e tretë me kolone zanore "Apokalipsin" e motrave Libohova hahahahaha.

Në lajme të tjera Alberti është shpërngulur nga Nju Jorku në L.A në fillim të një karriere të re. Ai na premtoi se së shpejti do na japi disa lajme B.O.M.B për fansat e tij dhe lexuesit tanë.

www.ohshqipe.com

 • Postime: 17

#24 ne: 28-06-2006, 16:26:36
kam degjuar se Alban Skenderaj ka nje te dashur nga Kosova dhe ka lidhje serioze,kam pare dhe nje foto ketu ka qene me heret por tashi e kane fshire,a keni informacione per kete ju,dhe po ajo goce eshte edhe tek videoklipi me i ri ''ky ritem''

Temat e fundit