×

Vdes aktori Agim Qirjaqi

Vdes aktori Agim Qirjaqi

· 3 · 1362

  • Postime: 18304
  • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 28-03-2010, 23:49:41
Ndahet nga jeta në moshën 59 vjeçare aktori i njohur i skenës shqiptare Agim Qirjaqi.
Qirjaqi vuante prej muajsh nga një sëmundje e rëndë.
Ai mbahet mend për rolet e tij të shumta në skenat e teatrit dhe kinematografisë shqiptare, sidomos për rolet në filmat "Lulëkuqet mbi mure", "Dimri i fundit", "Radiostacioni", "Apasionata" etj.

Qirjaqi mbajti postin e drejtorit të Teatrit Kombëtar në vitet 2002-2003.

  • Postime: 173
  • Gjinia: Femer
Enush
#1 ne: 25-04-2010, 14:32:33
Shume shume keq me erdhi kur e mora vesh... Kam pasur nje simpati te veçnate per kete aktor te madhe.

  • Postime: 6730
  • Gjinia: Femer
erlehta
#2 ne: 26-04-2010, 20:27:06
Dhe mua me erdhi sume keq kur degjova lajmi...Agimi ishte verte aktor i madh
Me ka pelqyer shume ne rolin e oficerit gjerman ne filmin Dimri i Fundit, ne rolin e drejtorit tek Lulkuqet mbi Mure....madje shume bukur ka luajtur dhe ne komedine Tela mbi Violine ...........Andon Ledhi LOL

Ka lene vertete gjurme ne kinemane Shqptare